Українські веслувальниці Лузан та Рибачок вийшли у фінал Олімпіади у Парижі
Категорія
Спорт
Дата публікації

Українські веслувальниці Лузан та Рибачок вийшли у фінал Олімпіади у Парижі

Людмила Лузан та Анастасія Рибачок
Джерело:  Champion

Українські веслувальниці Людмила Лузан та Анастасія Рибачок пробились до фіналу змагань в каное-двійці на дистанції 500 метрів на Олімпійських іграх у Парижі. 

Головні тези:

  • Українські веслувальниці Лузан та Рибачок пробились до фіналу змагань в каное-двійці на дистанції 500 метрів на Олімпійських іграх у Парижі.
  • Лузан та Рибачок є чинними срібними призерками Олімпіади-2020 у цій дисципліні.
  • Жан Беленюк та Парвіз Насібов отримали медалі у греко-римській боротьбі на Олімпіаді у Парижі.
  • Ольга Харлан виграла шосту олімпійську медаль і встановила рекорд України у фехтуванні у Парижі.
  • Українські спортсмени продовжують радувати перемогами на Олімпіаді у Парижі.

Що відомо про результати виступу Лузан та Рибачок на Олімпійських іграх-2024 у Парижі

Зазначається, що українки фінішували третіми, пропустивши вперед канадських та угорських суперниць.

Час української пари склав 1:55,62 хвилини. Фінал змагань відбудеться сьогодні, о 13:40 за київським часом.

Зазначимо, що Лузан та Рибачок є чинними срібними призерками Олімпіади-2020 (відбулася у 2021 році) у цій дисципліні. Також на Іграх-2020 у Токіо Людмила здобула бронзу в каное-одиночці на дистанції 200 метрів. Півфінал за участі українських спортсменок відбудеться у п'ятницю, 9 серпня.

Раніше обидві українки здобули путівку у півфінал Олімпійських ігор-2024 у каное-одиночці.

Обидві представниці України фінішували першими у своїх чвертьфінальних заїздах. Рибачок подолала дистанцію 200 метрів за 47.11 секунди, а Лузан — за 47.42.

Що відомо про інші успішні виступи українських спортсменів у Парижі

У Парижі триває олімпійський турнір зі спортивної боротьби XXXIII літніх Ігор-2024. Українські борці греко-римського стилю Жан Беленюк та Парвіз Насібов отримали дві медалі.

Українська фехтувальниця Ольга Харлан виграла шосту олімпійську медаль у кар'єрі та встановила абсолютний рекорд України.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Вчені виявили смертельно небезпечні речовини у протеїнових добавках

Протеїн
Джерело:  online.ua

 У популярних протеїнових порошках, які вживає велика кількість людей по всьому світу для підтримки фізичної форми, виявили цілу низку смертельно небезпечних речовин. 

Головні тези:

  • У протеїнових добавках виявлено небезпечні концентрації свинцю, кадмію, миш'яку та ртуті, які можуть призвести до серйозних проблем зі здоров'ям.
  • Дослідження показало, що майже половина протестованих продуктів перевищили безпечність вмісту токсичних металів, що ставить під загрозу здоров'я споживачів.
  • Органічні та рослинні протеїнові порошки виявились більш забрудненими за штучні, містячи у середньому утричі більше свинцю та в п'ять разів більше кадмію.
  • Шкідливі важкі метали можуть накопичуватись в організмі та призводити до когнітивних порушень, проблем з нирками, розвитку раку та інших серйозних захворювань.
  • Крина протеїнових добавок часто пов'язано з виробництвом та підбором інгредієнтів, оскільки рослинні білки можуть довести важкі метали з забруднених грунтів, що призводить до небезпеки для здоров'я.

Що не так із популярними протеїновими порошками

Зазначається, що у нещодавньому звіті, випущеному Clean Label Project йдеться про тривожний рівень вмісту токсичних металів.

Підкреслюється, що майже 50% протестованих продуктів перевищили поріг безпеки.

У рамках дослідженя було проаналізовано 160 продуктів 70 найпопулярніших брендів зі США та виявлено у них смертельно небезпечні концентрації свинцю, кадмію, миш'яку та ртуті.

Шкідливі важкі метали мають властивість накопичуватись в організмі, призводячи до когнитивних порушень, ураження нирок, раку і проблем з розвитком.

Під час дослідження використовувались передові методи тестування, зокрема, індуктивно-зв'язана плазма-мас-спектрометрія для оцінки забруднення протеїнових порошків, поряд з аналізом бісфенолів, як-от BPA і BPS.

Науковці виявили високі концентрації важких металів у протеїнових порошках
Протеїн

Бісфеноли, такі як BPA і BPS, — це хімічні сполуки, широко використовувані в пластмасах і смолах, які діють як ендокринні руйнівники, порушуючи функції гормонів і створюючи ризик для репродуктивного здоров'я, неврологічного розвитку і розвитку раку.

Було встановлено, що 47% перевірених протеїнових добавок мали рівні шкідливих речовин, що перевищують федеральні або державні стандарти безпеки у США.

При цьому у 21% таких продуктів рівні шкідливих речовин удвічі перевищували межі безпеки, встановлені Каліфорнійською декларацією 65.

Чому навіть органічні протеїнові порошки виявились небезпечними

При цьому також було виявлено, що органічні та рослинні протеїнові порошки мали навіть вищий рівень забруднення, ніж штучні, і містили у середньому втричі більше свинцю та в п'ять разів більше кадмію.

Найбільш шкідливими виявились порошки зі смаком шоколаду, у яких концентрація важких металів виявилась значно вищою, ніж у порошках із ванільним та іншими смаками.

Дослідники повідомляють, що причини забруднення криються у виробництві та підборі інгридієнтів, оскільки рослинні білки переважно отримуються з культур, вирощених на забруднених грунтах, що поглинають важкі метали з навколишнього середовища.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?