Українські військові можуть оточити окупантів під Києвом
Категорія
Україна
Дата публікації

Українські військові можуть оточити окупантів під Києвом

Українські військові можуть оточити окупантів під Києвом
Джерело:  online.ua

Представники британської розвідки повідомляють, що проведення успішних контратак на півночі від Києва дало змогу українським військовим оточити підрозділи окупаційної армії РФ в районі Бучі та Ірпеня.

Джерело: Twitter-сторінка Міноборони Британії

Є можливість розбити окупантів під Києвом

У звіті Міноборони Великої Британії зазначається, що українські військові посилюють тиск на підрозділи окупантів на півночі та сході від Києва, де в російських військових вже виникли серйозні проблеми з постачанням та моральним духом.

Українські війська проводять успішні контратаки проти російських позицій у містах на околицях столиці та, ймовірно, повернули собі Макарів та Мощун. Існує реальна ймовірність того, що українські війська тепер можуть оточити російські підрозділи в Бучі та Ірпені, - зазначають представники військового відомства Великої Британії.

На думку представників британської розвідки, контратаки українських військових на позиції окупантів під Києвом значно знижують їх здатність поновити наступ на українську столицю.

Зокрема, за інформацією Генштабу ЗСУ, українські військові зупинили ворожий наступ в районі Броварів.

На Броварському напрямку ворог зупинений. Намагався здійснити спробу прориву оборонних позицій українських військ з метою виходу до північно-західної околиці Києва, успіху не мав. - зазначають представники Генштабу.

В українському військовому відомстві зазначили, що окупанти не виконали поставлених перед ними задач щодо виходу на адмінкордони Луганської та Донецької областей та оточення Києва.

Однак окупанти не полишають спроб поновити наступ у бік Києва, Чернігова, Сум, Харкова та захопити Маріуполь.

Командування окупаційних військ РФ продовжує перекидати до кордону з Україною додаткові військові підрозділи.

За наявною інформацією, з метою відновлення втрат 144-ї мотострілецької дивізії 20-ї загальновійськової армії Західного воєнного округу у військових комісаріатах Смоленської області активізовано заходи з укладання контрактів.

На Київщині ворог активно проводить повітряну розвідку у районах населених пунктів Глібівка, Лютіж, Лебедівка.

Протягом дня 23 березня противник здійснював артилерійські обстріли в районах населених пунктів Калинівка, Горінка, Пуща-Водиця, Нові Петрівці, Романівка та північно-східної околиці міста Києва.

На Харківщині ворог намагається відновити наступ на міста Харків та Ізюм.

Одночасно з цим окупанти і далі намагаються оточити та захопити Чернігів.

У напрямку на Суми підрозділи 1-ї танкової армії активних наступальних дій не проводили. Основні зусилля зосереджувалися на блокуванні міста, нанесенні артилерійських та авіаційних ударів по об’єктах цивільної інфраструктури.

На Донетчині окупанти кидають значні сили для захоплення Рубіжного, Сєвєродонецька, Попасної, Верхньоторецького, Мар’їнки та Маріуполя.

В районі Попасної, за підтримки артилерії, продовжує спроби просунутись вглиб міста і закріпитися на раніше захоплених позиціях. Успіху не мав, зазнав втрат.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Україна та Європа відреагували на "мирний план" Трампа — деталі

Україна
Джерело:  Reuters

Територіальні питання будуть обговорюватися та вирішуватися після повного та безумовного припинення вогню між Росією та Україною.

Головні тези:

  • Україна та європейські партнери у своїх виправленнях до мирного плану президента США Дональда Трампа прибрали пункт про те, що "Україна не намагатиметься вступити до НАТО".
  • Україна отримує надійні гарантії безпеки, включаючи подібні 5-й статті НАТО від США.

Україна спільно з європейськими партнерами відповіла на “мирний план” Трампа

Україна та європейські партнери у своїх виправленнях до мирного плану президента США Дональда Трампа прибрали пункт про те, що "Україна не намагатиметься вступити до НАТО".

Про це повідомляє видання Reuters, яке опублікувала повну відповідь української та європейської сторони.

Зазначається, що цю відповідь представники США повезли своєму президенту.

Припинення вогню:

  • Зобов’язатись до повного та безумовного припинення вогню в небі, на суші та на морі.

  • Обидві сторони негайно вступають у переговори щодо технічної реалізації за участю США та європейських країн. Це відбувається паралельно з підготовкою порядку денного та модальностей для повної мирної угоди.

  • Моніторинг припинення вогню під керівництвом США та підтримки третіх країн.

  • Росія має беззастережно повернути всіх депортованих і незаконно переміщених українських дітей. Обмін усіх військовополонених (принцип "всіх на всіх"). Росія повинна звільнити всіх цивільних полонених.

Гарантії безпеки для України:

  • Україна отримує надійні гарантії безпеки, включаючи подібні 5-й статті НАТО від США доти, доки серед союзників немає консенсусу щодо вступу України до НАТО (тобто зобов'язання країн-гарантів вступити у війну з РФ у разі нового вторгнення).

  • Жодних обмежень для ЗСУ.

  • Державами-гарантами буде спеціальна група європейських країн і бажаючих неєвропейських країн. Жодних обмежень щодо присутності, зброї та операцій дружніх іноземних сил на території України.

  • Україна прагне вступу до ЄС.

Територія:

  • Територіальні питання будуть обговорюватися та вирішуватися після повного та безумовного припинення вогню.

  • Територіальні переговори починаються на основі ситуація на лінії контролю фронту.

  • Україна повертає контроль над Запорізькою АЕС за участю США, а також Каховською дамбою.

  • Україна має безперешкодний прохід по Дніпру та контроль над Кінбурнською косою.

Економіка:

  • Україна та США реалізують угоду про економічне співробітництво та корисні копалини.

  • Україна буде повністю реконструйована та отримає фінансову компенсацію, в тому числі коштом російських суверенних активів, які залишатимуться замороженими, доки Росія не відшкодує збитки Україні.

  • Санкції США, накладені на Росію з 2014 року, можуть бути поступово пом’якшені після досягнення стійкого миру та відновлені у разі порушення мирної угоди (відклик).

Також вони викреслили пункти про те, що:

  • США де-юре визнають Крим російським та де-факто визнають контроль РФ над Луганською областю, частинами Запорізької, Донецької та Херсонської областей.

  • Україна повертає Харківську область.

  • Україна передає контроль над Запорізькою АЕС США, а електрику розподілятиме обидві сторони.

  • США та РФ співпрацюватимуть в енергетичних та інших виробничих секторах.

Категорія
Технології
Дата публікації

Криза в Tesla. Маск ухвалив неочікуване рішення

Маск скорочує час роботи у команді Трампа
Джерело:  CNBC

За словами американського мільярдера та генерального директора компанії Tesla Ілона Маска, він вирішив значно скоротити час, який витрачає на керівництво Департаментом урядової ефективності (DOGE).

Головні тези:

  • Компанія Маска заявила про 71% падіння чистого прибутку.
  • Ба більше, вона втратила близько 600 мільярдів доларів ринкової капіталізації.

Маск скорочує час роботи у команді Трампа

Після того, як мільярдер долучився до команди президента США, акції Tesla почали стрімко падати — понад 40% в 2025 році.

Це змусило Ілона Маска вкотре переглянути свої пріоритети.

Він офіційно підтвердив, що продовжить підтримувати президента Трампа в DOGE, адже хоче переконатися, що “марнотратство і шахрайство, які ми зупинили, не повернулися назад".

Окрім того, Маск запевнив, що планує витрачати "день або два на тиждень" на державні питання. Це свідчить про різке скорочення робочого часу у Білому домі.

Згідно з даними журналістів, мільярдер більше не зміг ігнорувати 20-відсоткове падіння доходів від продажу автомобілів і 71-відсоткове падіння чистого прибутку Tesla.

Ба більше, як відомо, його компанія постраждала від протестів у США та Європі, а також від шкоди, завданої бренду через зв'язки Маска з Трампом.

За лічені місяці Tesla втратила близько 600 мільярдів доларів ринкової капіталізації.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?