В ЄС мають два плани щодо статусу кандидата України на вступ
Категорія
Політика
Дата публікації

В ЄС мають два плани щодо статусу кандидата України на вступ

В ЄС мають два плани щодо статусу кандидата України на вступ
Джерело:  online.ua

Наразі ЄС розглядає 2 варіанти щодо надання Україні статусу кандидата на вступ.

Джерело: "Українська правда"

Не всі країни ЄС підтримують рішення щодо членства України 

Зокрема, згідно із першим варіантом, Єврокомісія надасть висновок про відповідність України критеріям і ЄС визнає за нею статус кандидата вже зараз.

У разі другого варіанту, який підтримують кілька країн ЄС, Україні одразу будуть висунуті умови щодо подальшої процедури членства.

Перелік умов пропонують прописати у висновках Єврокомісії, щоб це виглядало не ідеєю держав-членів, а сама ЄК.

На саміті у червні в цьому разі Україні повідомлять, що вона стає лише "потенційним кандидатом", а також отримує юридично визнану перспективу членства, яка досі формально справді не зафіксована у жодному документі.

Фото - Flickr.com

Серед окремих посадовців Єврокомісії та серед окремих держав-членів є думка, що план Б не буде "зрадою". Його навіть "зливають" у ЗМІ, готуючи до імовірного негативного розвитку. Так, низка ЗМІ минулої ночі поширила повідомлення агенції Bloomberg із заголовком Ukraine Likely to Win Initial EU Backing for Path to Membership.

"Але у вигляді цієї "перемоги" джерело в ЄС розповіло журналістам саме про план Б, який стане для Києва безумовною поразкою. Про це вже публічно заявили та в уряді, і на Банковій. Про це одностайно кажуть українські експерти-реформатори, які спрямували до ЄС лист з цього приводу.

За інформацією "Європейської правди", найближчими днями Україну відвідає президентка Єврокомісії Урсула фон дер Ляєн. Мета її візиту – пояснити особисто Зеленському стан речей і підказати, як Київ може запобігти негативному рішенню саміту.

Зазначається, що останніми днями проти надання статусу кандидата Україні на вступ до ЄС виступили Данія та Швеція.

Проти також виступають Нідерланди. Прем’єр Марк Рютте наполягає на тому, щоби не давати Україні нових статусів до виконання умов.

Обережні позитивні сигнали надходять з Австрії. Ця держава, яка півтора місяця тому публічно виключала можливість статусу кандидата для України, поволі почала пом’якшувати позицію. Минулого тижня австрійський канцлер заявив про готовність виділити Молдову та Україну в окремий формат, хоча уник конкретики про те, чи проголосує він за кандидатство.

Чимало джерел стверджують, що Франція також стає прихильнішою до кандидатства і найімовірніше пропонуватиме статус для двох сусідів ЄС – України та Молдови.

Німеччина діє так, як зазвичай за канцлерства Олафа Шольца – уникає визначеної позиції. Сам Шольц воліє сказати "ні" кандидатству, але на нього тиснуть і виборці, що підтримують рух України до ЄС, і частина однопартійців, і падіння власних рейтингів, Тож шанси на зміну позиції є.

Читайте також:

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Що приховує зворотний бік Місяця — нові дані вчених

Місяць
Джерело:  Nature

Завдяки китайській місії “Чан’е-6” вдалося дізнатися, що запаси води на зворотному боці Місяця значно менші, ніж на видимій з Землі. На переконання науковців, ця різниця може вказувати на відмінності порід під поверхнями різних півкуль супутника нашої планети.

Головні тези:

  • Зразки, які отримала “Чан’е-6” є поки єдиними доступними науковцям зразками зі зворотного боку Місяця.
  • Наразі науковці змогли визначити вік вулканів супутника та знайти породи з інших тіл.

Зворотний бік Місяця виявився більш зневодненим, ніж вважалося

Одна з головних цілей планетологів — краще зрозуміти етапи еволюції Місяця.

Вони продовжують аналізувати гіпотезу його походження внаслідок гігантського зіткнення космічних тіл.

Щоб визначити вміст води у місячних зразках, науковці використовували методи аналізу ізотопного складу води в апатитах, які є частиною базальтів, утворених в результаті плавлення мантії. Так виявилося, що води на кожен грам дослідженого зразка припадає близько 1,5 мікрограма.

Варто звернути увагу на те, що на кожен грам зразка з видимого боку Місяця припадає до 200 мікрограмів води.

Те, як різниться рельєф Місяця на обох його півкулях, вказуючи на різні еволюційні процеси, так і вміст води може це відображати.

Вчені розраховують на те, що завдяки виявленим слідами води зможуть визначити, як зіткнення, у якому виник Місяць, вплинуло на хімічний склад супутника та його характеристики.

Категорія
Політика
Дата публікації

Вступ у ЄС. Влада України розкрила свої амбітні плани

Україна не відмовляється від вступу в ЄС

Українська влада націлена на те, що вже у 2025 році вона зможе відкрити всі кластери переговорів щодо вступу в Європейський союз. Її на цьому шляху вирішили активно підтримати Нідерланди.

Головні тези:

  • Київ та Амстердам наголошують на важливості підготовки до відкриття переговорних кластерів.
  • Україна готова виконати усі критерії та вимоги.

Україна не відмовляється від вступу в ЄС

Нідерланди підтримали та похвалили налаштованість України на реалізацію реформ, а також прогрес, якого вже вдалося добитися на шляху до її майбутнього в блоці.

На цьому тлі офіційні Київ та Амстердам вказали на важливість триваючої підготовки до відкриття переговорних кластерів.

Обидві сторони привітали завершення двосторонніх скринінгових зустрічей за трьома кластерами, висловили сподівання на їхнє завершення та наступні кроки у процесі вступу України до ЄС шляхом відкриття всіх кластерів, починаючи з кластеру "Основи" якомога швидше у 2025 році, коли будуть виконані відповідні умови.

Окрім того, вказано, що Україна налаштована виконати усі критерії відкриття, які передбачені рамковими умовами переговорів, одразу після відповідного запиту з боку офіційного Брюсселю.

Обидві сторони продовжуватимуть заохочувати подальше просування поступової інтеграції на основі заслуг та на засадах зворотності, за умови узгодження з відповідним законодавством ЄС, — йдеться у комюніке.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?