В ЄС назвали умови для виборів на Донбасі
Категорія
Політика
Дата публікації

В ЄС назвали умови для виборів на Донбасі

В ЄС назвали умови для виборів на Донбасі
Джерело:  Укрінформ

Євросоюз привітав узгодження формули Штайнаєра, в якій зокрема прописано розведення сил в Золотому і Петровському з 7 жовтня. Але там підкреслили, що вибори на Донбасі, передбачені документом, можуть відбудуться тільки коли будуть створені належні умови безпеки. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Укрінформ.

У заяві Європейського Союзу, оприлюдненій 3 жовтня під час засідання Постійної ради ОБСЄ у Відні, підкреслюється, що підписання формули Штайнмаєра підтверджує, що прогрес у врегулюванні конфлікту на Донбасі можливий. Там віддали належне українському керівництву за його непохитну відданість мирному врегулюванню конфлікту.

"Ми ще раз наголошуємо на тому, що місцеві вибори в окремих районах на Донбасі повинні проводитися в рамках законодавства України, після створення належних безпековий умов на місцях, згідно з відповідними стандартами ОБСЄ та під моніторингом БДІПЛ, з дотриманням методології моніторингу виборів БДІПЛ та із забезпеченням повного доступу і свободи моніторингу за місцевими виборами", - прокоментували в Євросоюзі пункт формули Штайнмаєра щодо виборів в ОРДЛО.

В ЄС також додали, що очікують нових зустрічей в нормандському форматі, підкресливши свою незмінну підтримку зі сприяння реалізації мінських домовленостей.

Нагадаємо, 1 жовтня на переговорах Тристоронньої контактної групи в Мінську домовилися про розведення сил в Петровському і Золотому. Український лідер Володимир Зеленський повідомив, що Україна узгодила так звану "формулу Штайнмаєра" з виборів в окупованому Донбасі і пояснив, чому не слід її боятися. Відразу після брифінгу Зеленського націоналісти заявили про державну зраду і "безстрокової акції проти капітуляції".

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що у Франції відреагували на узгодження формули Штайнмаєра. У Парижі вважають це прогресом на шляху до відновлення миру в Україні.

Категорія
Технології
Дата публікації

Компанія Meta отримала звинувачення у створенні незаконної монополії — чим це загрожує

Цукерберг
Джерело:  Reuters

Федеральна торгова комісія США (ФТК) ініціювала судовий процес проти корпорації Meta за звинуваченням у створенні незаконної монополії в соціальних мережах, шляхом придбання Instagram і WhatsApp. Антимонопольне відомство США намагатиметься довести доцільність скасування цих угод.

Головні тези:

  • Федеральна торгова комісія США звинувачує Meta у створенні незаконної монополії в соціальних мережах після придбання Instagram та WhatsApp.
  • Meta відхрещується від звинувачень, називаючи справу абсурдною та шкідливою для розвитку технологій.
  • Судовий процес запланований на липень 2025 року, де Марк Цукерберг має пояснити свої дії, спрямовані на усунення конкурентів.

На Meta чекає суд: що сталося

Як стверджує Федеральна торгова комісія США, придбання цих компаній мали на меті усунути конкурентів, які могли б загрожувати статусу Facebook як основної платформи соціальних мереж. ФТК подала позов у 2020 році під час першого терміну президента Дональда Трампа.

Директорка Meta з юридичних питань Дженніфер Ньюстед назвала у своєму блозі цю справу слабкою і такою, що стримує інвестиції в технології.

Це абсурд, що ФТК намагається розвалити велику американську компанію в той самий час, коли адміністрація намагається врятувати китайський TikTok.

Meta регулярно звертається до Трампа з моменту його обрання, відмовившись від модерації контенту, яку республіканці вважають цензурою, і пожертвувавши 1 млн дол на інавгурацію Трампа. Генеральний директор Meta Марк Цукерберг також неодноразово відвідував Білий дім протягом останніх тижнів.

Передбачається, що Цукерберг виступить зі свідченнями на суді, де його допитають щодо електронних листів, у яких він пропонував купити Instagram, аби усунути можливого конкурента Facebook, а також висловлював занепокоєння, що WhatsApp із сервісу зашифрованих повідомлень може перетворитися на соціальну мережу.

У судових матеріалах Meta наполягає, що придбання Instagram у 2012 році та WhatsApp у 2014 році було вигідним для користувачів. Компанія також стверджує, що попередні висловлювання Цукерберга втратили актуальність, зважаючи на сучасну жорстку конкуренцію з боку TikTok (ByteDance), YouTube (Google) та месенджера iMessage від Apple.

Федеральна торгова комісія вважає, що Meta має монопольне становище на ринку платформ для спілкування з друзями та родиною. За її словами, основними конкурентами Meta у США є лише Snapchat і MeWe. Натомість сервіси на кшталт X (Twitter), TikTok, YouTube і Reddit, які орієнтовані на поширення контенту серед незнайомців на основі спільних інтересів, не розглядаються як прямі конкуренти Meta.

Судовий процес запланований на липень 2025 року. Якщо ФТК здобуде перемогу, на другому етапі розгляду їй доведеться довести, що примусове відчуження Meta таких активів, як Instagram або WhatsApp, справді допоможе відновити конкуренцію на ринку.

Категорія
Україна
Дата публікації

Чого очікувати від нового наступу армії РФ — прогноз аналітиків

армія РФ
Джерело:  The Telegraph

Нещодавно головнокомандувач ЗСУ Олександр Сирський попередив, що російські окупанти де-факто вже розпочали наступ на Сумську та Харківську області України. На переконання західних аналітиків, ця нова авантюра диктатора Володимира Путіна приречена на провал.

Головні тези:

  • Армія РФ вичерпала запаси танків та бронетехніки, що обмежить її можливості на фронті.
  • Росія може пробити діру в українських лініях оборони, однак не здатна швидко та оперативно просунутися на значну відстань.

В армії РФ вкрай мало шансів на реальний прорив

За словами західних експертів, Путін вперто ігнорує величезну кількість проблем, з якими стикаються його війська на полі бою.

Насамперед йдеться про слабку організацію та суттєвий брак техніки.

Аналітики звертають увагу на те, що в армії РФ фактично вичерпані запаси танків і бронетехніки.

Навіть за умов невеликих тактичних успіхів Росія не зможе ними скористатися через обмежені ресурси.

Окрім того, бійці ЗСУ навчилися завдавати ювелірних ударів по скупченням російських загарбників, що значно ускладнює для країни-агресорки розгортання значних сил на полі бою.

З заявою з цього приводу виступив заступник директора російської програми Фонду захисту демократій Джон Харді.

За його словами, наразі армія РФ демонструє лише сплеск темпу штурму.

Це дуже малий масштаб. Вони можуть пробити діру в українській лінії, але вони не в змозі пробити цю діру і досягти швидкого, оперативного, значного прориву, — наголосив експерт.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?