Міністр юстиції України Павло Петренко спростував міфи щодо неможливості реєстрації власності, отриманої у спадок чи у дарунок, що розповсюджувалися деямими ЗМІ.
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на Facebook міністра.
«Мене часто запитують про ситуацію навколо змін у сфері оцінки, які вступають в силу з 1 листопада. Багато ЗМІ поширили інформацію, що через нововведення громадяни нібито не зможуть зареєструвати майно, яке вони отримали у спадщину чи в дарунок. Це міф», — підкреслив він.
Також Петренко додав, що «подібні заяви не мають під собою жодних підстав».
«Українці як і раніше зможуть без перешкод зареєструвати отримане у спадок чи в дарунок майно. Ця позиція також підтверджена і Фондом державного майна України, який відповідає за роботу оцінщиків», - резюмував міністр.
Також він опублікував і відповідний матеріал ФДМ, який роз'яснює ситуацію.
«В Інтернет-просторі наполегливо поширюється інформація про так звані нововведення у сфері оцінки, які з 1 листопада начебто призведуть до неможливості здійснювати угоди дарування та спадщини. Інтернет-видання описують, що проблеми виникнуть, зокрема, через дію постанови Кабінету Міністрів України від 4 березня 2013 р. № 231, яка призводить до монополізації ринку оцінки та катастрофічного зменшення кількості учасників ринку», - зазначили в Фонді.
Для ілюстрації у ФДМ процитували «уривок зі статті, яку бездумно передрукували кілька десятків інтернет-видань»
«С 01 ноября в Украине не будет оценщиков, которые имеют право проводить оценку для случаев, когда совершается сделка дарения движимого или недвижимого имущества или производится вступление в наследство на такое имущество», — йдеться у цитаті.
Ця заява, за даними Фонду, «Це посіяло не просто обурення з боку простих громадян, а справжню паніку».
«У той же час розслідування, проведене ФДМУ разом з оціночною спільнотою, показало, що точно така стаття була розміщена ще три роки тому, і тепер у повному обсязі та дослівно з чиєїсь подачі передрукована як реальна та актуальна на сьогодні. Проблема монополізації ринку, якої стосувалася стаття 2013 року, виникала у зв’язку з постановою КМУ від 04.03.2013 року, ініційованої урядом Азарова, і була успішно подолана Урядом у 2014 році, а сама постанова № 231 відмінена постановою від 21 серпня 2014 № 358», - додали у ФДМ.
У той же час, пресс-служба запевнила, що кількість суб’єктів оціночної діяльності, яким надано доступ до реєстрації звітів в Єдиній базі звітів про оцінку майна для цілей оподаткування – 2693».
«Усі вони мають право надавати послуги на всій території України для випадків проведення оцінки, встановлених Податковим кодексом», - резюмували у ФДМ.
Як повідомляв ONLINE.UA, раніше в українському Мінюсті зробили важливу заяву щодо питань по електронному декларуванню.