В Україні почнуть масово згортати маленькі пологові відділення. За попередніми даними, загалом закриття пологових може торкнутися близько 70 лікарень в різних регіонах нашої країни.
Джерело: "ТСН"
Що відомо про закритання пологових відділень
Національна служба здоров'я України (НСЗУ) уже в наступному році озвучить додаткову умову за кількістю пологів.
Згідно з останніми даними, якщо у медичному закладі буде проходити менш ніж 150 пологів на рік, то НСЗУ не підписуватиме з ними угоди. В результаті це стане причиною їхнього закриття через неотримання фінансування.
Однак також наголошується, що лікарням, у яких народжується понад 150 людей на рік, НСЗУ з 2022 року обіцяє збільшити тариф за пологи з 10 тисяч гривень до 15 тисяч гривень.
Як стверджують представники НСЗУ, саме висока смертність новонароджених і породіль змусила їх ввести норму у 150 пологів. На переконання експертів, якщо кількість пологів мала, то лікарі втрачають необхідну практику.
Фото — unsplash.com
За словами очільниці асоціації неонатологів Тетяни Знаменської, 150 пологів на рік мало, щоб кваліфікація лікарів залишалася на необхідному рівні. Вона також переконана, що в регіонах потрібно треба залишати ті пологові, де народжується понад 300 дітей на рік.
Власне, 300 пологів на рік – це мінімальний показник, за якого можуть працювати пологові будинки в ЄС. Але в Україні до такого кардинального кроку не готові, оскільки майже 70 медичних установ не подолають планку навіть у 150 пологів. 30 таких лікарень взагалі проводять менш ніж 50 пологів на рік. Ми не говоримо про пологові будинки. Ми говоримо про пологові відділення у лікарнях,– пояснила глава НСЗУ Наталія Гусак.
Що важливо розуміти, ті заклади, які відмовиться фінансувати НСЗУ, мають можливість отримувати гроші з бюджету територіальної громади.
Читайте також:
У "Дії" з'явилась послуга єМалятко щодо компенсації за "пакунок малюка"
Критично важливо - до команди Зеленського звернулися з невідкладною вимогою
Я її обожнюю — Том Фелтон розповів про свої почуття до зірки "Гаррі Поттера"