В Україні пояснили, чому вона не оголошує війну Росії: опубліковано відео
Категорія
Україна
Дата публікації

В Україні пояснили, чому вона не оголошує війну Росії: опубліковано відео

В Україні пояснили, чому вона не оголошує війну Росії: опубліковано відео
Джерело:  online.ua

Україна не оголошує офіційно війну Росії, оскільки це може обернутися серйозними економічними і військовими проблемами.
Про це економіст Борис Кушнірук розповів в відеоблозі на ONLINE.UA, коментуючи заклики, які періодично з'являються в суспільстві, відмовитися від формулювання "Антитерористична операція" і оголосити війну офіційно.
"По-перше, очевидно, що, якщо це війна, тоді вся економіка повинна працювати в режимі війни. Зрозуміло, що в цьому випадку не можна говорити про надходження інвестицій в Україну. Ну хто інвестує в економіку (внутрішній інвестор або зовнішній) в момент, коли у вас впроваджений воєнний стан? Згідно із законодавством, при воєнному стані можна прийти на будь-яке підприємство і просто реквізувати для потреб армії продукцію, товари, машини. Сподобалося. Жоден інвестор в таких умовах точно не буде інвестувати", - підкреслив економіст.
"По-друге, що ми збираємося робити далі? Ми хочемо за допомогою військової техніки звільнити Донбас? На жаль, ми не зможемо. Тому і сил у нас значно менше, ніж Росія може вкидати туди. Я вже не кажу, що при нагоді Росія може завдати удар не на Донбасі, а в Харківській області або по інших областях України", - продовжив він.
"Я також не кажу, що в цьому випадку і питання біженців з території України. Тому що якщо на території України йде війна, ви не можете не пускати біженців в Європу. Отже, наші партнери точно не зацікавлені в тому, щоб ми оголошували воєнний стан і взагалі радикалізували ситуацію", - зазначив Кушнірук.



Повний текст відеоблога читайте на ONLINE.UA: Военное положение в Украине: чем это грозит.

Категорія
Спорт
Дата публікації

Українка Брикіна потрапила у фінал ЧС-2025 з лижної акробатики

Брикіна
Джерело:  Champion

Ангеліна Брикіна кваліфікувалась у фінал чемпіонату світу з лижної акробатики, який відбувається у швейцарському Енгадіні.

Головні тези:

  • Ангеліна Брикіна пройшла до фіналу ЧС-2025 з лижної акробатики, показавши вражаючі навички та високий результат за перший стрибок.
  • Оксана Яцюк також взяла участь у змаганні, однак не змогла увійти до фінальної частини, посівши 14-те місце. 

Брикіна кваліфікувалася у фінал ЧС-2025 з лижної акробатики

За свій перший стрибок українка отримала 82.21 бали, що дозволило їй посісти дев'яте місце. Інша наша представниця, Оксана Яцюк, отримала 71.81 бал.

Другим стрибком спортсменки не змогли покращити свої результати, тож до фінальної частини турніру пробилась лише Брикіна, а Яцюк стала 14-ю.

Зазначимо, що для 18-річної Оксани це перший чемпіонат світу на дорослому рівні.

Фінальний етап змагань відбудеться у неділю, 30 березня, о 15:00 за київським часом.

Напередодні українські лижні акробати стали срібними призерами чемпіонату світу в командних змаганнях.

Категорія
Україна
Дата публікації

Наслідки війни. Росія завдала збитків довкіллю України на суму майже 85 млрд євро

довкілля
Джерело:  online.ua

Збитки довкіллю внаслідок російської агресії в Україні сягнули майже 85 млрд євро. Під окупацією або в зоні бойових дій перебувають 850 тис га лісів.

Головні тези:

  • Російська агресія в Україні завдала значних збитків довкіллю на суму майже 85 млрд євро.
  • Окупація та бойові дії залишили під загрозою 850 тис га лісів та порушили екосистему країни.
  • Збільшення викидів вуглецю, забруднення боєприпасами та заміновані території - лише частина наслідків війни для довкілля.

Росія завдала збитків довкіллю України на 85 млрд євро

Про це повідомила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.

За її даними, станом на зараз зафіксовано понад 8 тис кейсів шкоди довкіллю внаслідок бойових дій. У повітря потрапило більш ніж 230 млн тонн вуглецю. Залишається замінованою та забрудненою боєприпасами чверть території України.

Очільниця відомства наголосила, що наслідки російської збройної агресії стосуються не тільки України, а й усього континенту.

За її словами, новим викликом для України та партнерів стало влучання російського дрона в ЧАЕС.

Гринчук закликала інші країни надавати матеріальну, технічну та експертну підтримку у сфері захисту довкілля, зокрема запускати нові проєкти.

Сьогодні ні в кого немає сумніву, що Україна бореться не тільки за свій суверенітет, але й за свободу й демократію у всьому світі. Європейський Союз — один із наших ключових партнерів у боротьбі з російською збройною агресією. Наші партнерства мають довгострокові цілі та орієнтири на сталий розвиток.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?