В України з'явився новий сюзник у боротьбі з Путіним
Категорія
Політика
Дата публікації

В України з'явився новий сюзник у боротьбі з Путіним

В України з'явився новий сюзник у боротьбі з Путіним
Джерело:  online.ua

Німецька поілтична сила "Зелені" закріпила у своїй передвиборчій програмі план заблокувати скандальний російський газогін "Північний потік-2", створюючи перешкоду для потенційного союзу з консерваторами. Варто звернути увагу на те, що консерватори глави ФРН Ангели Меркель, які підтримують проєкт Путіна, лідирують в опитуваннях перед вересневими виборами і, як вважають, найімовірніше прагнуть до коаліції з "Зеленими", які, згідно з прогнозами, будуть другими. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на  Reuters.

Як команда американського лідера Джо Байдена, яка запровадила санкції проти деяких суб'єктів, які беруть участь у проєкті, керованому "Газпромом", "Зелені" звертають увагу на те, що він закріплює неправильну реакцію на анексію РФ Криму та озброєння проросійських бойовиків на Донбасі

"Проєкт газопроводу "Північний потік-2" є не лише політичним проєктом через його кліматичні та енергетичні наслідки, він також завдає збитків на геополітичному рівні - особливо з огляду на ситуацію в Україні - і тому його слід припинити", - написано у програмі, в якій також йдеться про те, що РФ стрімко перетворюється в авторитарну державу.

Варто звернути увагу на те, що 18 березня Державний департамент США нагадав про можливість застосування санкцій проти компаній, які беруть участь у завершенні будівництва російського газопроводу "Північний потік-2". Після цієї новини команда німецької канцлерки Ангели Меркель запропонувала новій адміністрації США Джо Байдена посилити свою підтримку України, щоб ФРН отримала змогу завершити проєкт "Північний потік-2" без нових санкцій з боку Білого дому.

Як відомо, спорудження російського газогону фінальному етапі, проте нові санкції США блокують можливість того, що проєкт так і не буде завершено, попри те, що у Німеччині не хочуть відмовлятися від нього.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що лідер Литви Гітанас Науседа публічно закликав команду глави держави Володимира зеленського не купувати електроенергію Білоруської АЕС.

Категорія
Світ
Дата публікації

600 бункерів. Естонія укріплюватиме кордон з Росією

Бункери
Джерело:  ERR

У 2025 році Естонія планує розпочати будівництво укріплень з бункерами на кордоні з Росією.

Головні тези:

  • Естонія збирається побудувати 600 бункерів на кордоні з РФ для посилення обороноздатності.
  • Опорні пункти з бункерами будуть включати обладнання для захисту від атак та дронів.
  • Вибір місць для розташування бункерів знаходиться на завершальній стадії узгодження з Силами оборони.

Естонія максимально укріплює кордон з РФ

Планується, що до осені буде готовий перший опорний пункт із 14 бункерів на північному сході, ще чотири бункери будуть зведені на південно-східному кордоні.

Загалом оборонний ланцюг включатиме близько 600 бункерів на східному кордоні. Оборонні споруди планують зводити не тільки на державній, а й на приватній землі.

До початку літа естонські військові мають обрати один із двох типів бункерів, які пройшли тестування минулого року. За їх словами, при тестуванні враховувався досвід війни в Україні. Зокрема, бункери мають витримувати влучання 152-мм снаряда.

Проти дронів бункери ми не тестували, проте кількість вибухівки, яку використовували під час випробувань, достатня, щоб забезпечити захист від них. Під час встановлення бункерів ми враховуємо досвід, отриманий в Україні, де проти дронів використовують спеціальні сітки та засоби, щоб дрон не міг прямо потрапити в бункер, — пояснив голова інженерного відділення штабу дивізії Сил оборони Айнар Афанасьєв.

Також планується встановлення протитанкових загороджень та обладнання вогневих позицій. Деякі елементи оборонної зони будуть встановлювати лише в кризовий час.

У кризовий час обов'язково використовуватимуть вибухові загородження, міни та вибухові заряди, також передбачено заходи щодо руйнування мостів і трубопроводів. У мирний час ці заходи не застосовуються, у кризовий — так.

Зазначається, що наразі точний вибір місця розташування цих опорних пунктів перебуває на фінальній стадії узгодження з Силами оборони.

Категорія
Світ
Дата публікації

Угорщина заявила про вихід з МКС на тлі візиту Нетаньягу

Нетаньягу і Орбан
Джерело:  online.ua

3 квітня угорський уряд ініціюватиме вихід країни з Міжнародного кримінального суду. Про це заявив керівник Офісу прем'єр-міністра Гергелі Гульяс.

Головні тези:

  • Угорський уряд планує вийти з Міжнародного кримінального суду 3 квітня, залишаючись в особливій правовій ситуації.
  • Рішення про вихід з МКС було ухвалено під впливом звинувачення прем’єра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу.
  • Відсутність офіційних повідомлень від Угорщини щодо планів вийти з МКС спровокувала реакцію Єврокомісії.

Угорщина виходить з МКС: що відомо

Гульяс заявив, що уряд ініціює цю процедуру відповідно до конституційної та міжнародно-правової бази.

За його словами, МКС був "респектабельною ініціативою", але останнім часом "він став політичним органом, прикладом чого є звинувачення прем’єр-міністра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу".

Уряд вважає все це неприйнятним, тому вирішив не брати участі в роботі Міжнародного кримінального суду.

Варто зауважити, що оголошення про вихід Угорщини з МКС відбувається на фоні візиту Беньяміна Нетаньягу до країни.

Як пояснив Гульяс, Угорщина опинилася в особливій ситуації, оскільки, на відміну від інших країн-членів МКС, парламент ніколи не оприлюднював статут суду, тому він не є частиною внутрішнього законодавства.

Тому наша чітка правова позиція полягає в тому, що ніхто не може бути заарештований на підставі Статуту МКС в Угорщині, а також не може бути розпочато жодного провадження проти будь-кого.

Раніше Szabad Europa інформувала, що угорський міністр юстиції Бенце Тужон на закритій зустрічі з послами заявив — держава вийде з МКС.

За словами співрозмовників, після заяви президента США Дональда Трампа, що він введе санкції проти суду через ордер на арешт прем’єра Ізраїлю Біньяміна Нетаньягу, "угорський уряд сприйняв це як зелене світло".

У Єврокомісії відреагували на цю інформацію, сказавши, що не отримували від Угорщини офіційних повідомлень про наміри вийти з МКС.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?