За словами гендиректора Урядового офісу з координації євроінтеграції Наталії Форсюк, Україні може знадобитись до 7 років на виконання всіх умов для вступу в ЄС.
Джерело: Всеукраїнський телемарафон
Україна вже у цьому десятиріччі може стати членом ЄС
Вважаю, що немає шансів вступити в ЄС в 2023 році. Це неможливо процедурно, не тому, що Україна не впорається. За аналізом, сім років - це дуже добре. Я думаю, що виходити треба з цього, - зазначила Форсюк.
За її словами, вступ до ЄС - це тривала процедура, оскільки згідно із висновками Єврокомісії потрібно виконати всі умови для повноцінного членства.
За її словами, за всіма умовами в України є прогрес - їх треба виконати, а не починати щось заново.
Форсюк додала, що після цього країни ЄС повинні підтримати відкриття переговорів з Україною, а Київ - почати імплементувати законодавство Євросоюзу, що є тривалою процедурою.
Раніше цього часу - дуже малоймовірно через ту величезну кількість законодавства, яке нам треба не тільки прийняти, а й імплементувати в наше повсякденне життя. Тобто ми повинні повністю жити за законами Європи - економічно, політично, судово. Це не може статися за рік, - наголошує Форсюк.
Вже на початку наступного року можуть початися переговорні процедури, які стосуватимуться вступу України до ЄС.
Фото - Flickr.com
Статус кандидата юридично закріплює європейську перспективу та відкриває доступ до структурних фондів.
Доступ до коштів цих фондів мають лише країни-кандидати у члени ЄС, гроші надаються на пільгових умовах, практично безкоштовно, - зазначила Форсюк.
Вона також наголосила, що статус кандидата посилить позицію України у мирних переговорах.
Читайте також: