В ЗСУ підтвердили неспроможність армії РФ переломити ситуацію на Донбасі
Категорія
Україна
Дата публікації

В ЗСУ підтвердили неспроможність армії РФ переломити ситуацію на Донбасі

В ЗСУ підтвердили неспроможність армії РФ переломити ситуацію на Донбасі
Джерело:  online.ua

За словами військового експерта, полковника ЗСУ Петра Черника, в окупаційної армії РФ не має ресурсів, ані людських, ані технічних для досягнення перелому ситуації в районі Авдіївки та Бахмута на Донеччині. 

Джерело: Всеукраїнський телемарафон

Окупанти готуються перейти від спроб наступу до оборони на Донбасі 

Черник зазначив, щро наразі ситуація в районі Авдіївки виглядає таким чином, що нібито окупанти вже готують ешелоновану оборону.

Однак, за словами експерта, навіть для оборонних дій в армії РФ не має достатнього потенціалу.

Чи зуміють переламати? Вважаю, ні... Підкреслю, я не бачу, за рахунок чого вони можуть розвивати хоч якісь більш-менш контрнаступальні дії, - підкреслив Черник.

У той же час, за словами військово-політичного аналітика Олександра Мусієнка, командування окупаційної армії РФ вже розуміє марність подальших спроб захоплення Бахмуту, тому почало перекидати військову техніку на інші напрямки.

Експерт підкреслив, що Бахмут був для окупантів стратегічною метою, однак героїчні зусилля українських військових в обороні та вдалі контратаки і влучні удари по ворожих позиціях зруйнували стратегічні цілі Кремля.

Мусієнко зазначив, що у засновника ПВК "Вагнера" Євгена Пригожина були серйозні амбіції. Він не звертав увагу на втрати і намагався захопити місто. Однак, зазначив експерт, у РФ немає ніякої можливості просуватися в бік Бахмута.

На сьогоднішній день вже видно, що російські війська і командування їхнє починає розуміти, що вони своїх цілей таким чином не досягають. Тому що йде перекидання важкого озброєння, тієї техніки, яка ще там залишилася. Вони змогли за квартал звести 35 танків різних, в тому числі застарілих Т-62, ті, які за три місяці сформували, шукали по всій Росії. Зараз вони звозять на запорізький напрямок, в район Бердянська, - наголосив експерт.

Іншими словами, у росіян більше немає впевненості в тому, що вони зможуть захопити Бахмут і послабити сили України. А тому, зазначив експерт, вони намагаються перекинути свої зусилля на інший напрямок.

Читайте також:

Категорія
Економіка
Дата публікації

Шольц дав чітку обіцянку щодо санкцій проти Росії

Шольц
Джерело:  DW

Чинний німецький лідер Олаф Шольц відкинув ймовірність будь-якого послаблення санкцій проти Росії, поки вона веде загарбницьку війну проти України.

Головні тези:

  • Канцлер вказав на важливість збереження єдиної позиції щодо санкцій між Брюсселем та Вашингтоном.
  • Санкції є важливим інструментом для стримування Росії, тому їх не можна скасовувати.

Санкції проти Росії мають бути збережені

За словами чинного канцлера ФРН, немає жодного сенсу скасовувати санкції, доки не буде досягнуто справедливого миру.

Його обіцянка пролунала 27 березня за підсумками закінчення саміту "Коаліції охочих" у Парижі.

Наразі будь-яке послаблення санкцій було б серйозною помилкою, оскільки до миру ще далеко… Очевидно, що Росія насправді не зацікавлена ​​у встановленні миру.

Олаф Шольц

Олаф Шольц

Канцлер ФРН

Німецький лідер також наголосив, що у питанні санкційної політики офіційні Брюссель та Вашингтон "повинні займати чітку спільну позицію", як це було досі.

За його словами, Європа та США мають разом дати зрозуміти Росії, що "ми можемо й надалі використовувати можливість підтримувати Україну".

Нагадаємо, нещодавно глава Мінфіну США Скотт Бессент почав стверджувати, що його країна без вагань посилить санкції проти Росії, якщо це буде потрібно для завершення війни проти України.

Категорія
Україна
Дата публікації

Зеленський пояснив позицію України щодо підписання угоди про надра зі США

Зеленський

Президент України Володимир Зеленський подивиться текст угоди про корисні копалини після того, як його проаналізують юристи щодо наявності там законодавчих загроз. Про це голова держави повідомив під час свого брифінгу.

Головні тези:

  • Президент Зеленський планує проаналізувати угоду про надра зі США після її ретельної перевірки юристами.
  • Україна готова до компромісів, проте не буде приймати угоду, яка загрожує вступу до ЄС.
  • Зеленський наголосив, що Україна не підпише угоду про корисні копалини, якщо вона містить законодавчі загрози.

Зеленський висловив ставлення до угоди про надра зі США

Раніше фахівці заявили, що американський варіант угоди є "кроком назад".

Я ще не читав, а депутати вже все знають, що буде в угоді, — заявив Зеленський.

Також президент прокоментував "червоні лінії", які стосуються американсько-української угоди.

Якщо будуть якісь ризикові речі для нас, то, безумовно, я буду все це комунікувати без будь-яких секретів з нашим суспільством‎.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Зеленський вважає, що головні компромісні аспекти (те, на що Україна готова піти) були окреслені в рамковій угоді.

Ми не будемо сприймати борги — це для мене абсолютно зрозумілі речі, я їх не бачу. Принаймні, ми говоримо про минуле. Якщо будуть якісь перспективи, нові пакети підтримки, тоді Сполучені Штати Америки, напевно, можуть ставити ті чи інші умови.

Президент Володимир Зеленський також запевнив, що Україна не підпише зі США угоду про надра, якщо вона буде загрожувати вступу нашої держави до ЄС.

Президент повідомив, що офіційно українська сторона отримала від США варіант угоди про корисні копалини сьогодні.

Офіційно, знов-таки, і це важливо, українська сторона, а саме Кабінет міністрів України, а саме мій офіс, ми офіційно сьогодні нотою отримали варіант або пропозиції США.

Він додав, що якийсь час назад варіант угоди отримала віцепрем'єрка Юлія Свириденко у двосторонньому контакті з міністром фінансів США Бессентом, але треба порівняти, чи це та сама угода.

Я їй поставив деякі запитання. Вона сказала — дуже складно коментувати, це зовсім інший документ, там багато всього, про що не йшлося, а також з'явилися деякі речі, які раніше сторони вже відкидали.

Він підкреслив, що необхідно отримати "конкретну рецензію юристів на найвищому рівні".

Нехай вони порівняють всі ці угоди, їх вже дуже багато, і я буду сприймати угоду, яку офіційно отримала наша сторона.

Водночас він запевнив, що Україна не підпише угоду, якщо вона буде загрожувати вступу до ЄС.

В Конституції України чітко зрозуміло, що наш курс — до ЄС… Є дуже важливі реформи, є відповідні кроки. Ніщо, що може загрожувати… вступу України до ЄС, не може бути сприйнято.

Він додав, що розгляне угоду, "коли там не буде відповідних законодавчих загроз".

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?