Вагнерівець готував удари РФ по енергетичній інфраструктурі Києва — СБУ
Категорія
Україна
Дата публікації

Вагнерівець готував удари РФ по енергетичній інфраструктурі Києва — СБУ

СБУ
СБУ

Служба безпеки України затримала бойовика із угруповання «Вагнер», якого російська воєнна розвідка «закинула» в Україну для проведення диверсій. Зокрема, для підготовки ударів РФ проти енергетичних об'єктів Києва.

Готував диверсію у Києві: СБУ затримала бойовика ПВК Вагнера

СБУ затримала «вагнерівця», який готував удари РФ, що мали знеструмити Київ.

Про це повідомила пресс-служба СБУ.

Служба безпеки під час багатоетапної спецоперації затримала бойовика із угруповання «Вагнер», якого ГРУ «закинула» в Україну для проведення диверсій.

Він отримав завдання прибути з Білорусі до Рівненської області для коригування повітряних атак РФ по енергетичній інфраструктурі нашої держави, – йдеться у повідомленні.

Про такі плани агресора СБУ дізналася ще під час перебування ворожого диверсанта на території РБ.

З того часу українська спецслужба поетапно задокументувала його злочинні дії від перетину держкордону до прибуття на місце вчинення диверсії в Україні.

Унаслідок цього зловмисника було затримано «на гарячому»: він намагався закріпити декілька GPS-трекерів на опори ліній електропередач, що живлять Київську агломерацію, – заявила пресслужба СБУ.

За сигналами «маячків» окупанти хотіли скоригувати прицільний удар по енергооб’єктах, у тому числі із застосуванням дронів-камікадзе типу Shahed.

Як встановило розслідування, затриманим є громадянин Білорусі, який входить до агентурного апарату російського ГРУ.

З 2014 до 2017 року іноземець перебував у складі терористичних угруповань «л/днр» і брав участь у бойових діях проти сил АТО на сході України. На початку повномасштабного вторгнення РФ бойовик вступив до російської приватної військової компанії «Вагнер», у лавах якої штурмував Бахмут та прилеглі селища.

Згодом він повернувся до Білорусі, де отримав завдання від свого куратора з воєнної розвідки РФ щодо підготовки диверсій на прикордонній території України.

На підставі зібраних доказів слідчі Служби безпеки планують повідомити затриманому про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ст. 113 (диверсія);

  • ч. 1 ст. 258-3 (участь у терористичній групі чи терористичній організації).

Спецоперацію СБУ проводили спільно з Держприкордонслужбою за процесуального керівництва обласної прокуратури.

Агент ФСБ коригував ракетні удари на Україну

Служба безпеки затримала агента ФСБ, якого завербували в Росії та відправили в Україну для проведення розвідувально-підривної діяльності.

Саме за його координатами 31 грудня 2022 року агресор завдав ракетного удару по одному із корпусів Київського національного університету імені Тараса Шевченка.

Також зловмисник розвідував локації штабів та місця найбільшого зосередження особового складу і військової техніки ЗСУ на території столиці та Житомирщини.

У результаті спецоперації співробітники СБУ викрили російського агента, встановили його місцезнаходження і затримали у власному помешканні у Києві.

За даними слідства, ворожим поплічником виявився 40-річний мешканець столиці, який сповідував прокремлівські погляди. Щоб сприяти агресору у війні проти України, наприкінці минулого року він оформив статус «волонтера» та виїхав до Росії через треті країни.

Категорія
Світ
Дата публікації

Lockheed Martin і Rheinmetall спільно вироблятимуть озброєння в Європі

меморандум
Джерело:  Rheinmetall

Американська компанія з аерокосмічних та оборонних технологій Lockheed Martin і німецький концерн та провідний постачальник оборонних систем Rheinmetall підписали Меморандум про взаєморозуміння.

Головні тези:

  • Очолюваний Rheinmetall центр компетенцій працюватиме переважно в Німеччині та інших європейських країнах. Компанії вже почали визначати подальші кроки щодо його створення.
  • Lockheed Martin та Rheinmetall чудово доповнюють один одного завдяки своїм специфічним навичкам та технологічному досвіду.

Lockheed Martin і Rheinmetall підписали меморандум про співпрацю

Компанії мають намір розширити сферу співпраці, щоб діяти як європейський центр передового досвіду у виробництві ракет і снарядів для зміцнення безпеки та незалежності Європи.

Очолюваний Rheinmetall центр компетенцій працюватиме переважно в Німеччині та інших європейських країнах. Компанії вже почали визначати подальші кроки щодо його створення. Впровадження залежить від схвалення урядів США та Німеччини.

Завдяки цьому проєкту Rheinmetall, який має доступ до ринків багатьох країн як провідний виробник систем у Європі, та Lockheed Martin як провідний міжнародний виробник ракет та реактивних снарядів об'єднують зусилля, щоб спільно діяти на зростаючому військовому ринку на благо своїх клієнтів, наголосили в компаніях.

Це партнерство відображає нашу відданість справі просування трансатлантичної безпеки та надання перевірених, найсучасніших можливостей нашим союзникам. Це крок до того, щоб допомогти нашим європейським клієнтам виконати свої зобов'язання перед НАТО. Це партнерство зміцнить оборонну промисловість та створить робочі місця в США та Європі, — прокоментував підписання віцепрезидент з міжнародних питань компанії Lockheed Martin Рей Піселлі.

Генеральний директор Rheinmetall AG Армін Паппергер заявив, що Lockheed Martin та Rheinmetall чудово доповнюють один одного завдяки своїм специфічним навичкам та технологічному досвіду.

На зростаючому європейському ринку ми прагнемо відігравати значну роль у виробництві ракет та снарядів, на які спостерігається значний попит. Rheinmetall буде залучений не лише у продажах, але й зі значною часткою у виробництві.

Армін Паппергер

Армін Паппергер

Гендиректор Rheinmetall AG

Lockheed Martin є партнером німецької промисловості вже понад 50 років і продовжує розвивати ці партнерства, співпрацюючи з такими компаніями, як Rheinmetall, які мають передові технологічні можливості.

В межах міжнародного ланцюга постачання винищувачів F-35, Rheinmetall розпочне виробництво першої з приблизно 400 секцій центральних фюзеляжів F-35 у липні 2025 року.

У 2023 році компанії Rheinmetall та Lockheed Martin об'єднали зусилля для спільної розробки реактивної системи залпового вогню GMARS, щоб задовольнити зростаючу потребу в далекобійній реактивній артилерії. Вперше його представили публіці в Парижі влітку 2024 року на виставці Eurosatory.

Нагадаємо, що компанія Rheinmetall є одним з головних постачальників військових матеріалів Україні та має з нею спільні підприємства.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?