Вбивство Гандзюк. Іноземні дипломати звернулися з нагальною вимогою до влади
Категорія
Україна
Дата публікації

Вбивство Гандзюк. Іноземні дипломати звернулися з нагальною вимогою до влади

Вбивство Гандзюк. Іноземні дипломати звернулися з нагальною вимогою до влади
Джерело:  online.ua

Сьогодні, 4 листопада минає три роки з дня смерті активістки з Херсонщини Катерини Гандзюк. Вона померла у лікарні після того, як трьома місяцями раніше її облили сірчаною кислотою. Представники кількох дипломатичних відомств закликати українську владу притягнути до відповідальності винних у вбивстві. Відповідні вимоги виголосили в Представництві ЄС та Посольстві Великої Британії в Україні.

Джерело: Twitter  Посла  Великої Британії та  Представництва  ЄС

Зі свого боку, покарати винних у смерті Гандзюк, яка в основному займалася розслідуванням корупційних схем місцевих чиновників, закликала і посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс.

3 роки тому антикорупційна активістка Катерина #Гандзюк померла після нападу кислотою. Мої думки з її родиною. Я захоплююся відвагою Каті та інших українських активісток. Ми закликаємо притягнути винних до відповідальності без зайвих зволікань. pic.twitter.com/KM698QLmMI

— Melinda Simmons (@MelSimmonsFCDO) November 4, 202

Нагадаємо, активістка Катерина Гандзюк, яка водночас була чиновницею Херсонської міської ради, померла 4 листопада 2018 року. Це сталося через три місяці після того, як її облили концентрованою сірчаною кислотою у Херсоні.

Наразі у справі Гандзюк суд виніс вирок п’ятьом особам: безпосередньому організатору злочину Сергію Торбіну і його співучасникам – Микиті Грабчуку, Володимиру Васяновичу, В’ячеславу Вишневському і Віктору Горбунову. Їм призначено покарання від трьох до шести з половиною років позбавлення волі. Суд також повідомив про підозру у причетності до скоєння злочину главі місцевої облради Владиславу Мангеру.

Хто замовив Катю Гандзюк?

Нагадаємо, активістка загинула внаслідок нападу, що стався 31 липня 2018 року. Відсутність результатів розслідування дали початок всеукраїнській акції «Хто замовив Катю Гандзюк?» — дописи, графіті та банери цього змісту з'явилися на сторінках соцмереж, стінах будинків і трибунах стадіонів України.

Читайте також:

Категорія
Світ
Дата публікації

Не Росія. Розвідка США визначила головну військову загрозу для Штатів

Росія втратила статус головної військової загрози в очах США
Джерело:  Reuters

Відповідно до звіту розвідувальних агентств США, саме Китай станом на сьогодні є ключовою військовою та кіберзагрозою для Штатів. Він нібито має можливість завдати удару по країні звичайною зброєю, порушити інфраструктуру за допомогою кібератак і націлитися на їхні активи в космосі.

Головні тези:

  • Крім Китаю, Росія спільно з Іраном та Північною Кореєю проводить кампанії для послаблення США.
  • Збройні сили КНР активно модернізуються, а також розвивають гіперзвукову зброю.

Росія втратила статус головної військової загрози в очах США

Чи не найбільше команду Дональда Трампа непокоїть той факт, що КНР до 2030 року буде активно намагатися змістити США з позиції провідної держави.

Окрім того, наголошується, що РФ разом з Іраном, Північною Кореєю і Китаєм хочуть кинути виклик Штатам за допомогою навмисних кампаній, щоб отримати перевагу.

Також вказано, що війна Росії проти України дає "багатство уроків щодо боротьби із західною зброєю і розвідкою у великомасштабній війні".

Згідно з даними американських розвідників, армія КНР, найімовірніше, мала намір використовувати великі мовні моделі для створення фейкових новин, імітації персон і проведення кібератак.

З заявою з цього приводу виступила директор Національної розвідки Тулсі Габбард.

Збройні сили Китаю розгортають передові можливості, включно з гіперзвуковою зброєю, літаками-невидимками, підводними човнами, потужнішими космічними засобами та засобами для кібервійни, а також більшим арсеналом ядерної зброї, — наголосила вона.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?