Вчені попереджають про наближення надзвичайної активності Сонця
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Вчені попереджають про наближення надзвичайної активності Сонця

Сонце
Джерело:  Live Science

За словами астрофізиків, що наразі швидко наближається момент початку надзвичайної сонячної активності, який буде доволі тривалим і перевершить всі нинішні максимуми. 

Головні тези:

  • За словами астрофізиків, наближення надзвичайної сонячної активності може перевищити всі нинішні максимуми та тривати довгий час.
  • Прогнозують, що фаза “зони бойових дій” сонячного циклу може початися протягом найближчого року, збільшуючи геомагнітну активність атмосфери на 50%.
  • Надзвичайна сонячна активність може стати загрозою для супутників, які літають на орбіті, викликаючи роздування верхніх шарів атмосфери та опір космічним апаратам.
  • Спеціалісти з прогнозування космічної погоди попереджають про можливість великих та небезпечних геомагнітних бурь у найближчі роки.
  • Збереження великої кількості сонячних спалахів та утворення корональних дір на Сонці можуть призвести до екстремальних поривів сонячного вітру, що загрожує верхнім шарам атмосфери Землі.

До чого варто готуватись із наближенням періоду надзвичайної сонячної активності

Астрофізики підкреслюють, що завершення нинішньог періоду сонячного максимуму не тільки не призведе до зменшення сонячної активності, а навпаки до її зростання, оскільки ми наближаємось до особливої фази сонячного циклу, що отримала назву "зона бойових дій”.

Вчені знають про цю фазу сонячного циклу не так вже й багато, однак саме під час неї на нашій материнській зірці відбувається утворення коронарних дір.

Це може обернутись катастрофою для супутників, які літають на орбіті навколо Землі.

Сонце наближається до небезпечної фази надзвичайної активності
Сонце

Сонячна активність зростала протягом останніх кількох років, натякаючи на те, що сонячний максимум може настати раніше і бути більш активним, ніж спочатку очікували вчені.

Минулого місяця експерти з космічної погоди підтвердили, що це саме так, коли оголосили, що сонячний максимум вже йде повним ходом і може тривати близько року або більше.

Між тим 15 листопада нова компанія у сфері прогнозів космічної погоди Lynker Space оприлюднила пост у власному блозі, заявивши, що особлива фаза сонячного циклу, відома як "зона бойових дій", йомовірно почнеться протягом найближчого року, або двох, по завершенні циклу сонячного максимуму.

За словами віцепрезидента Lynker Space, фізика Скотта Макінтоша, який спеціалізується на дослідження Сонця, геомагнітна активність у верхніх шарах атмосфери може збільшитися на 50% під час цієї зони активності, яка може тривати до 2028 року.

Потенціал великих, небезпечних геомагнітних збурень у найближчі кілька років дуже реальний, — попереджає Макінтош.

Причиною того, що сонячна активність досягає найбільшого максимуму під час так званої “зони бойових дій” слугують фактори збереження великої кількості сонячних спалахів навіть по завершенні періоду максимальної активності.

Окрім цього великі смуги магнетизму на полюсах Сонця, відомі як смуги циклу Хейла, починають протистояння, провокуючи утворення корональних дір.

Корональні діри небезпечні тим, що можуть створювати короткі та екстремальні пориви сонячного вітру — постійного фонового потоку заряджених частинок, що викидаються Сонцем в усі боки.

Всі зайві сонячні частинки, викинуті корональними дірами, поглинаються верхніми шарами атмосфери Землі під час зони бойових дій, — пояснює Макінтош.

Кому загрожує період максимальної сонячної активності

Цей період може бути дуже складним для супутникових операторів, оскільки вся ця додаткова активність може спричинити роздування верхніх шарів атмосфери.

Коли це відбувається, орбітальні космічні апарати можуть відчувати додатковий опір, що змушує їх падати назад на Землю.

Ми ніколи не мали такої кількості об'єктів на низькій навколоземній орбіті. Ми будемо бачити в реальному часі, як зона бойових дій впливає на бізнес, який намагається вижити й досягти успіху в цьому середовищі, — зазначає Макінтош.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?