Вчені виявили хмари-вбивці. Чому вони небезпечні для людей
Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Вчені виявили хмари-вбивці. Чому вони небезпечні для людей

Вчені виявили хмари-вбивці. Чому вони небезпечні для людей
Джерело:  online.ua

Стійкі до антибіотиків мікроорганізми вбивають понад 1,2 мільйона людей щорічно. Вчені постійно шукають способи їм протистояти, а одним зі шляхів їхніх досліджень є механізми міграції мікробів і фрагментів їхніх генів, які відповідають за резистентність. Нові висновки невтішні.

Джерело: ScienceAlert

Вчені виявили хмари-вбивці. Чому вони небезпечні для людей

Група канадських і французьких дослідників з Університету Лаваля в Квебеку та Університету Клермон-Овернь у центральній Франції зробила тривожні знахідки в найнеймовірнішому місці — у хмарах.

Дослідження тривало два роки на метеостанції Пюї-де-Дом на висоті 1465 метрів, у регіоні Центрального гірського масиву у Франції. Це свого роду "перехрестя", де зустрічаються повітряні потоки з різних частин континенту, які приносять із собою різні хмари.
У пробах з атмосфери на вершині середня концентрація мікробів становила 8000 штук на мілілітр (від 330 до понад 30 000 бактерій на мілілітр хмарної води), плюс у тому самому об'ємі вчені нарахували 21 800 фрагментів генів, які надають бактеріям стійкість до антибіотиків. Також ідентифікували 29 підтипів генів стійкості до антибіотиків у бактерій.

Який склад хмар-вбивць

Бактеріальний склад хмар виявився вельми різноманітним: наприклад, у принесених із суші хмарах переважали бактерії зі стійкістю до речовин, які використовують у тваринництві. Вчені це припускали, оскільки такі бактерії живуть на поверхні рослинного покриву і ґрунту, звідки підхоплюються вітрами разом із пилом. Однак у хмарах, принесених з боку океану, були бактерії з резистентністю іншого виду.

Ці бактерії зазвичай живуть на поверхні рослинності, наприклад, на листі, або в ґрунті. Ми виявили, що вони переносяться вітром в атмосферу і можуть подорожувати на великі відстані – по всьому світу – на великій висоті в хмарах, – сказав провідний автор дослідження Флоран Россі в інтерв'ю AFP.

Подальше вивчення повітряних потоків має допомогти виявити основні джерела мікробів зі стійкістю до антибіотиків. Можливо, воно стане ключем до перемоги над небезпечними бактеріями, що стають дедалі більшою проблемою для медицини.

Читайте також: 

Категорія
Шоу-бізнес
Дата публікації

Джонні Депп шокував Голлівуд зовнішнім виглядом — фото

Депп
Джерело:  Variety

Доволі довго після гучної судової тяганини з колишньою дружиною Ембер Герд Джонні Депп не з'являвся в голлівудських проєктах. Однак наразі актор активно готується до нової ролі та навіть кардинально змінив імідж заради неї.

Головні тези:

  • Джонні Депп постав в новому образі: з бородою, сивиною та лінзами.
  • Режисер Марк Вебб разом зі своєю командою створює кримінальний трилер з цікавим сюжетом.

Що сталося з Джонні Деппом

Нещодавно було офіційно оголошено про старт знімань фільму "Day Drinker" ("Пʼяниця"), головна роль в якому дісталася саме зірці “Піратів Карибського моря”.

Йдеться про кримінальний трилер, яку створює американський кінорежисер Марк Вебб та його команда.

Медіакомпанія Lionsgate нарешті опублікувала перше фото Джонні Деппа у новому образі.

У коментарях до світлини фанати зірки зізнаються, що його майже неможливо впізнати.

На кадрі актор позує з бородою, сивиною та блакитними лінзами.

У центрі сюжету фільму — історія бармена-жінки (Клайн), яка знайомиться з таємничим гостем (Джонні Деппом) на борту приватної яхти. Невдовзі вони зв’язуються зі злочинницею (Крус).

Знімання трилера буде відбуватися в Іспанії, а сценаристом став Зак Дін.

Я дуже радий почати виробництво з Джонні, Медлін, Пенелопою та цим неймовірним акторським складом. Ми перебуваємо в чудовому місці з фантастичною командою та захопливою, жорстокою історією. Це буде весело, — прокоментував свої плани Вебб.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?