Зазначається, що спочатку на місці вибуху знайшли записи з вимогами, і згадувався радикальний ісламістський мотив, проте подальше розслідування не виявило жодних ознак теракту.
На даний момент основним підозрюваним залишається росіянин Сергій, а можливою причиною вважаються грошові мотиви.
Рубен Джонсон — колишній консультант Міноборони США та експерт з іноземних військових справ — бачить вагомі ознаки того, що російський диктатор Володимир Путін мобілізує сили для атаки на НАТО. Він знає, що запас часу на реалізацію подібного плану стрімко зменшується.
Головні тези:
Російський диктатор розраховує на слабкість НАТО та напруженість між США і європейськими лідерами.
Путін хоче покласти край географічній ізоляції Калінінграда.
Путін готується до вторгнення в НАТО
За словами експерта, нелегітимний глава Кремля бачить слабкість НАТО, а також переконаний в тому, що поточна ситуація в Європі являє собою вікно можливостей.
Джонсон прогнозує, що Путін зробить наступний хід якомога швидше, перш ніж фінансове становище Росії остаточно зіпсується.
Крок Путіна полягатиме в атаці через стратегічно важливий Сувалкський коридор, який з'єднує російський Калінінград із Білоруссю. Обґрунтування і "план гри" для Путіна щодо взяття цього коридору будуть точною копією вторгнення до Криму в березні 2014 року — наголошує експерт.
За словами Джонсона, російський диктатор захоче скористатися напруженістю між командою президента США Дональда Трампа та європейськими лідерами.
Путін розраховує на те, що захопить цей сухопутний міст і покладе край географічній ізоляції Калінінграда.
Це порушить суверенітет Естонії, Литви та Польщі, які є членами НАТО. Якщо НАТО не відреагує на російське вторгнення такого роду, Путін може знищити те, що залишилося від авторитету альянсу, — наголосив експерт.
Європа має створити власну команду для переговорів щодо України. Також потрібно призначити спеціального представника з питань України.
Головні тези:
Президент Фінляндії стверджує, що Європі потрібно створити власну команду для переговорів з Україною.
Необхідно призначити спеціального представника для координації зусиль Європи стосовно України.
Стубб зробив пропозицію Європі щодо України
Про це заявив президент Фінляндії Александр Стубб в інтерв'ю France 24.
Нам (європейцям) потрібні дві речі. Одним є переговорна група, як у американців, українців і росіян. Як вони мали це в Ер-Ріяді в Саудівській Аравії.
Александр Стубб
Президент Фінляндії
Президент Фінляндії також наголосив на важливості призначення спеціального посланця з питань України для координації зусиль Європи.
Ймовірно, врешті-решт нам знадобиться спеціальний посланник, який би відповідав і координував усе, тому що прямо зараз відбувається, хоча у нас дійсно хороше керівництво з боку Франції та Великої Британії, все ще виникає питання: "Добре, хто є європейським посланником? Кому я повинен дзвонити?".
Нагадаємо, 27 березня у Парижі відбувся саміт країн-союзниць України, які приєдналися до "коаліції охочих". Це об'єднання країн, які готові надати війська для миротворчого контингенту або іншу допомогу для забезпечення миру в Україні у разі припинення вогню.
На саміті зібралися представники понад 20 країн, зокрема країн ЄС, Британії, Канади, Норвегії і Туреччини. Також взяв участь президент України Володимир Зеленський.