Від'єднали ЗАЕС від енергосистеми України. Двоє росіян отримали підозри від СБУ
Категорія
Україна
Дата публікації

Від'єднали ЗАЕС від енергосистеми України. Двоє росіян отримали підозри від СБУ

СБУ
СБУ

Двом російським гауляйтерам Запорізької АЕС, які від’єднали станцію від енергосистеми України, повідомлено про підозру.

Підозри для гауляйтерів ЗАЕС

Правоохоронці зібрали доказову базу на двох громадян РФ, які організували від’єднання Запорізької АЕС від єдиної енергосистеми України.

Йдеться про заступника директора захопленої атомної електростанції Атакіщева Едуарда та його підлеглого — головного інженера Андрія Горбунова.

За даними слідства, до «призначення» росіяни працювали на Ростовській АЕС.

Звідти Атакіщев та Горбунов прибули на тимчасово окуповану територію на півдні України і на початку жовтня 2022 року ввійшли до керівного складу Запорізької атомної електростанції.

Зловмисники займалися «інтегруванням» енергооб’єкта до структури «Росатома» та приєднанням технологічних потужностей станції до енергетичної системи РФ, — повідомили в СБУ.

Також, за даними слідства, фігуранти підбурювали українських атомників співпрацювати з РФ та укладати «контракти» з окупаційною адміністрацією АЕС, а у разі відмови — погрожували переслідуваннями з боку репресивних органів РФ.

Обом чоловікам заочно повідомили про підозру за двома статтями Кримінального кодексу України:

  • ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 (порушення законів та звичаїв війни);

  • ч. 4 ст. 27, ч. 2 ст. 28, ч. 2 ст. 111 (підбурювання до вчинення державної зради в умовах воєнного стану за попередньою змовою групою осіб).

Окупація Запорізької АЕС

Найбільша у Європі АЕС разом з містом-супутником Енергодаром перебуває в російській окупації з 4 березня 2022 року.

За даними ЗМІ, російські війська облаштували на АЕС військову базу, розмістивши важку артилерію, зокрема реактивні системи залпового вогню БМ-30 «Смерч».

З вересня 2022 року на станції перебуває місія МАГАТЕ.

13 квітня вперше з 2022 року усі шість енергоблоків тимчасово окупованої Запорізької атомної електростанції перевели у стан "холодного зупину".

У квітні на території Запорізької АЕС здетонував БПЛА.

Категорія
Україна
Дата публікації

Україна отримуватиме боєприпаси від Чехії до вересня 2025 року

снаряди

Чеська ініціатива щодо боєприпасів, створена для співфінансування державами-союзницями закупівель для України на зовнішніх ринках, має достатньо ресурсів для забезпечення щомісячного постачання в Україну боєприпасів до вересня 2025 року.

Головні тези:

  • Чеська ініціатива передбачає постачання боєприпасів в Україну до вересня 2025 року на щомісячній основі.
  • Завдяки внескам Канади, Норвегії, Нідерландів та Данії Україна отримує необхідні ресурси для оборони.
  • Постачання боєприпасів з Чехії допоможуть знизити ефективність російської артилерії на 500%.

Чехія надаватиме боєприпаси Україні: коли саме

Про це заявив міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський на полях саміту міністрів закордонних справ НАТО у Брюсселі 3 квітня.

Чеська ініціатива має достатньо ресурсів, щоб надавати Україні боєприпаси до вересня на щомісячній основі, сказав міністр закордонних справ.

Перш за все, що стосується чеської ініціативи — важливо те, що ми змогли забезпечити фінансування, і тепер ця ініціатива має достатньо ресурсів, щоб щомісяця надавати Україні боєприпаси до вересня.

Він наголосив, що це стало можливим завдяки внескам Канади, Норвегії, Нідерландів і Данії.

Ця ініціатива знизила ефективність російської артилерії на 500%. Ми зменшили співвідношення (кількості снарядів в збройних сил України та Росії — ред.) — з 1 до 10 до 1 до 2, і це дуже важливо.

Також Ян Ліпавський розповів, що у 2024 році чеська промисловість поставила в Україну 1,5 мільйона боєприпасів. Причому "півмільйона з них — великокаліберні боєприпаси калібру 155 мм та 152 мм".

Ми повинні доставити цей матеріал в Україну, щоб вона могла захиститися від імперської загарбницької війни Путіна.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?