Вперше за 2,5 роки. Президент Сербії Вучич зателефонував Путіну
Категорія
Світ
Дата публікації

Вперше за 2,5 роки. Президент Сербії Вучич зателефонував Путіну

Вперше за 2,5 роки. Президент Сербії Вучич зателефонував Путіну
Джерело:  b92.net

Президент Сербії Александар Вучич вперше за майже два з половиною роки мав телефонну розмову з нелегітимним президентом РФ Володимиром Путіним. Вучич заявив, що говорив “як друг” з російським диктатором.

Головні тези:

  • Президент Сербії Александар Вучич зателефонував нелегітимному президенту РФ Володимиру Путіну після 2,5 років перерви.
  • Сербія, хоча прагне до ЄС, зберігає тісні стосунки з Росією та не приєднувалася до санкцій проти Москви.
  • Вучич раніше показував близькі стосунки з Путіним та відмовлявся від участі в міжнародних трибуналах з воєнних злочинів.

Про що Вучич говорив з Путіним

Як зазначив Вучич, основною темою бесіди стала річниця визволення Белграда Червоною армією, але він також скористався можливістю подякувати Путіну за забезпечення Сербії необхідними обсягами газу.

Я щойно завершив розмову з президентом Російської Федерації Володимиром Путіним. Ми не спілкувалися вже майже два з половиною роки. Це була гарна, відкрита, тривала та змістовна розмова, — сказав Вучич. Він також висловив надію, що Сербія не запровадить санкції проти Росії.

Президент Сербії додав, що подякував Путіну за підтримку в ООН щодо різних резолюцій, зокрема, стосовно територіальної цілісності Сербії. Він висловив сподівання на подальший розвиток сербсько-російських відносин.

Пізніше, під час відкриття виставки, Вучич зазначив, що Путін запросив його взяти участь у святкуванні Дня перемоги 9 травня наступного року.

Ми говорили як люди, що давно знайомі, як друзі. Путін повторив двічі: те, що добре для Сербії, добре і для Росії, а що добре для сербів, добре і для росіян, — додав Вучич.

Позиція Сербії щодо війни в Україні

Хоча Сербія прагне приєднатися до Європейського Союзу, вона все одно підтримує зв’язки з Росією і є єдиною європейською державою, яка відмовилася приєднатися до санкцій проти Москви.

Олександр Вучич раніше демонстрував свої особливо близькі стосунки з Москвою та Путіним. При тому, завжди був рішучим противником міжнародних трибуналів з військових злочинів.

Попри це Сербія передавала гуманітарну допомогу Україні. Зокрема, наприкінці серпня 2023 року було передано 14 вантажівок для постраждалих від підриву окупантами Каховської ГЕС.

Категорія
Політика
Дата публікації

"Притиснути Путіна". Борис Джонсон закликав Трампа зосередитися на протидії Росії

Джонсон
Джерело:  Daily Mail

Колишній прем’єр-міністр Великої Британії Борис Джонсон заявив, що настав час для президента США Дональда Трампа «зняти зашморг з української шиї» та притиснути нелегітимного президента РФ Володимира Путіна.

Головні тези:

  • Борис Джонсон зауважив, що Путін під час атаки на Київ цього тижня показав зневагу до західної громадської думки та свою повну зверхність до тих, хто намагається досягнути миру.
  • Настав час для Дональда Трампа зняти зашморг із української шиї і притиснути Путіна, вважає Джонсон.

 

Борис Джонсон закликав Трампа притиснути Путіна

Експрем’єр Сполученого Королівства зауважив, що Путін під час атаки на Київ цього тижня, яку Джонсон назвав «актом найвищої зневаги», показав зневагу до західної громадської думки та свою повну зверхність до тих, хто намагається досягнути миру.

Путін вірить, що він перемагає. Він думає, помилково, я все ще сподіваюся і молюся, що привів Дональда Трампа туди, куди він хоче. Він думає, що йому немає чого боятися. Він вважає, що чим жорстокішим і більш насильницьким він буде, чим більше цивільних уб’є і покалічить своїми ракетами і безпілотниками, тим більше поваги викличе на Заході і тим більш заляканими і приниженими будемо ми усі.

Він зауважив, що пропозиція щодо «мирної» угоди, яку спецпредставник Трампа Стів Віткофф привіз із Москви була «неприхованою капітуляцією перед агресією». За словами Джонсона, нинішні пропозиції не передбачають ні надійних західних гарантій безпеки для України, ні надійного довгострокового плану військової допомоги з боку Заходу.

У цій угоді немає нічого, що могло б зупинити третє вторгнення. Все, що потрібно Путіну, – це відновити свої збройні сили, дочекатися наступного сприятливого моменту і завдати нового удару.

Він звернув увагу на есе Путіна про Україну від 2021 року, в якому лідер Кремля «затято заперечує існування окремої української ідентичності», а також на його інтерв’ю із американським телеведучим Такером Карлсоном, де він говорить, що Україна є «штучною країною».

Колишній британський прем’єр зазначив, що Путін може клястися Білому дому, що умови цієї угоди є останньою територіальною вимогою, яку він має висунути у Європі, і порівняв слова російського диктатора із заявою Адольфа Гітлера у 1938 році.

Гітлер брехав, так само як Путін брехав і брехав перед своїм вторгненням у 2022 році. Він бреше знову. Він хоче Київ, він хоче усе, і він готовий чекати, – підкреслив Джонсон, припустивши, що Путін міг би почекати до кінця президентства Трампа або проміжних виборів у 2026 році, щоб знову здійснити напад.

Він також зауважив, що поступки Путіну «не можуть і не будуть працювати». Вони абсолютно непотрібні, оскільки реальна позиція російського диктатора «набагато, набагато гірша, аніж прийнято вважати», додав Джонсон.

На думку британського політика, найбільша перевага Путіна не у військовій силі, а у «дивній та забобонній» вірі Заходу, попри усі докази, що Росії якимось чином судилося виграти війну проти України.

Чому люди продовжують це говорити? Це нісенітниця. Путін не переможе, і він не може перемогти. Він збудив в Україні патріотичні почуття, які не можуть і не будуть переможені.

Джонсон назвав два способи покращення поточних пропозицій щодо мирної угоди між Росією та Україною. Перший – відмовитися від будь-яких натяків на юридичне визнання захоплених Росією українських територій та повернутися до початкових пропозицій Трампа щодо припинення вогню та заморожування уздовж нинішньої лінії зіткнення «без запальної ерозії українського суверенітету і з перспективою остаточного повернення втрачених земель».

Другий спосіб – надання Україні «набагато більшої ясності» щодо довгострокової безпеки та захисту. Джонсон написав про можливість розміщення в Україні військ Великої Британії або інших «країн-однодумців», наявність десятирічного плану значної військової підтримки України з боку Заходу, а також про умову, за якої будь-якбудь-яке третє вторгнення Путіна спричинило б автоматичне членство України у НАТО.

Водночас за словами Джонсона, Путін зробить усе можливе, аби заблокувати описану ним угоду, оскільки знає, що якщо Україна виживе як незалежна держава, що вона й зробить за перелічених умов, вона «вислизне з його рук».

Ось чому нарешті настав час для Дональда Трампа зробити те, що може зробити лише він, а для решти з нас – надати йому необхідну підтримку. Настав час зняти зашморг із української шиї і притиснути Путіна.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?