Колишній заступник помічника держсекретаря США із стратегічних цифрових технологій Мойра Вейлан прокоментувала сюжет американського телеканалу MSNBC "Як Facebook допоміг російському вторгненню до України".
Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на "Радіо Свобода".
"Це – 100% правда. Багато з нас в Державному департаменті намагались допомогти колегам в Україні, Грузії та в інших місцях. Facebook просто не був відповідальним", – написала у своєму Твітері колишній заступник помічника держсекретаря США із стратегічних цифрових технологій Мойра Вейлан, коментуючи сюжет MSNBC "Як Facebook допоміг російському вторгненню до України".
Ведуча MSNBC з посиланням на інформацію видання The Daily Beast під у сюжеті говорить: "Російські оперативники інформаційної війни використовували дивовижно успішну технологію, щоб прибрати українські голоси з Facebook і позбавити росіян конкуренції в інформаційному просторі під час вторгнення до сусідньої держави".
MSNBC повідомило, що технологія полягала в тому, що росіяни знаходили українських активістів, які захищали позицію своєї країни в російсько-українському конфлікті, переходили на повідомлення у Facebook цих осіб і натискали клавішу "поскаржитись на допис". Яким би не було це повідомлення або фото, вони стверджували, що допис відноситься до категорії дописів, які Facebook має усувати.
Читайте також: Росія хоче блокувати популярну соцмережу: названий термін
Ведуча телеканалу прирівняла таку тактику до ситуації, сусідські доноси, коли один сусід скаржиться в поліцію на іншого просто, щоб завдати йому клопоту у вигляді візиту поліції хоча той нічого поганого не робив.
Однак в ситуації з РФ масштаб був інший. Такі скарги надсилались сотні разів проти кожного з дописів українських активістів за державної підтримки Росії. Це призводило до заборони їх доступу до ресурсу, заявила ведуча.
"Таким чином Facebook допомагав російському урядові заглушити голоси опозиції до Росії в той час, як Росія проводила вторгнення", – повідомляється в сюжеті.
Раніше засновник Facebook Марк Цукерберг заявив, що дарма відкидав можливість використання соцмережі в політичних цілях протягом американських виборів.
"Називати їх (припущення про вплив дезінформації у Facebook на результати президентських виборів у США) божевільними було зневажливо, і я шкодую через це. Це питання надто важливе, щоб ним зневажати", – сказав Цукерберг.
Як повідомляв ONLINE.UA, у Instagram розміщувалася оплачена з Росії реклама для втручання в минулорічні вибори президента США.