Завершення війни. Як Путін намагається обдурити світ
Категорія
Політика
Дата публікації

Завершення війни. Як Путін намагається обдурити світ

Путін
Джерело:  ISW

Американські аналітики звертають увагу на те, що російський диктатор Володимир Путін та члени його команди умисно перекручують законодавство Конституцію України щодо виборів в умовах воєнного стану. Ба більше, він продовжить висувати неадекватні умови для завершення війни.

Головні тези:

  • Путін намагається обдурити світ, перекручуючи законодавство України.
  • Зеленський наполягає на дотриманні української Конституції, яка забороняє проводити вибори під час воєнного стану.
  • Путін продовжує висувати умови для припинення війни, які передбачають повну капітуляцію України та усунення законної влади країни.

Путін ігнорує аргументи Зеленського

Нещодавно президент України Володимир Зеленський вкотре наголосив, що українська Конституція та законодавство забороняють проводити президентські та парламентські вибори під час воєнного стану.

Глава держави також чітко зазначив, що офіційний Київ матиме можливість розглянути питання про скасування воєнного стану, коли "гаряча фаза" війни завершиться.

Ще одна важлива умова, за словами президента, щоб Україна знаходилася у сильній позиції з "сильною армією, сильним пакетом озброєнь, гарантіями безпеки".

Команда ISW звертає увагу на те, що закон України "Про правовий режим воєнного стану", прийнятий у 2000 році, передбачає, що українська влада може припинити воєнний стан "за умови усунення загрози нападу чи небезпеки державній незалежності України, її територіальній цілісності".

Путін знову вдається до маніпуляцій

Кремлівські чиновники, включно з Путіним, неодноразово використовували навмисне неправильне тлумачення українського законодавства та Конституції, щоб стверджувати, що Зеленський є нелегітимним президентом України після того, як Україна, дотримуючись закону та Конституції, не провела вибори в умовах воєнного стану у 2024 році.

Як зазначають американські аналітики, юридично офіційний Київ не може скасувати воєнний стан, поки Росія продовжує війну проти України.

Що також важливо розуміти, Україна не може подбати про справедливий мир для з невеликою армією, у "40 000 або 50 000 солдатів", як того вимагає Москва.

Путін продовжує висувати умови припинення війни, які дорівнюють повній капітуляції України, включно з усуненням законної української влади та демілітаризацією України.

Фактично він не змінив свою риторику протягом останніх 4 років.

Категорія
Політика
Дата публікації

100 днів президентства. Трамп побив антирекорд підтримки громадянами США

Трамп
Джерело:  Fox News

На 100-й день свого президентства Дональд Трамп зіштовхнувся з найнижчим рівнем підтримки серед останніх президентів США. Його рейтинг поступається навіть його ж показникам вісім років тому.

Головні тези:

  • Загальне схвалення ефективності роботи Трампа на 100-й день становить 44%.
  • Наразі близько 59% виборців незадоволені тим, як йдуть справи в країні.

Трамп побив антирекорд підтримки американцями

За даними останніх опитувань, загальне схвалення ефективності роботи Трампа на 100-й день становить 44%, що на 5 пунктів нижче порівняно з 49% у березні.

Це менше, ніж схвалення колишніх президентів США Джо Байдена (54%), Барака Обами (62%) і Джорджа Буша (63%) після 100-денного терміну їхнього президентства. Ба більше, це на 1 пункт нижче порівняно з 45% схвалення Трампа вісім років тому.

Рейтинг Трампа

За даними видання, наразі близько 59% виборців незадоволені тим, як йдуть справи в країні. Однак це покращення з моменту закінчення терміну повноважень колишнього президента США Джо Байдена (68% незадоволених), але гірше, ніж чотири роки тому на початку терміну Байдена (53% незадоволених).

Це також гірше, ніж 100-денний рубіж першого терміну Трампа (53% незадоволених). Після його інавгурації в січні задоволення серед демократів змінилося на незадоволення, і стало навпаки серед республіканців.

Відомо, що американці недостатньо задоволені економічною ситуацією в країні, оскільки 71% оцінюють економічні умови негативно, а 55% кажуть, що вони погіршуються для їхніх сімей.

Американці також менш оптимістичні щодо майбутнього, ніж на початку першого терміну Трампа. Виходячи з перших 100 днів, 38% загалом і 75% республіканців кажуть, що відчувають натхнення щодо наступних чотирьох років. Для порівняння у 2017 році ці цифри становили 45% і 84% відповідно.

До того ж за даними опитування виявилось, що 8 із 10 виборців стурбовані політичними розбіжностями (78%), тоді як приблизно 7 із 10 вважають те саме щодо:

  • охорони здоров’я (76%),

  • державних витрат (73%),

  • рецесії (72%).

Дві третини чи менше стурбовані імміграцією (66%), отриманням Іраном ядерної бомби (66%), вторгненням Росії в Україну (61%) та фондовим ринком (58%).

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?