Зеленський в Одесі відзначив нагородами військових моряків — відео
Категорія
Україна
Дата публікації

Зеленський в Одесі відзначив нагородами військових моряків — відео

Офіс Президента України
Зеленський

Президент України Володимир Зеленський в Одесі з нагоди Дня Військово-Морських сил привітав військових моряків та відзначив їх державними нагородами.

Головні тези:

  • Урочисте нагородження військових моряків у Одесі з нагоди Дня Військово-Морських сил Володимиром Зеленським.
  • Україна здобула новий статус для Чорноморського регіону завдяки хоробрості українських морпіхів.
  • Героїчні подвиги українських сержантів та матросів у боротьбі з російськими загарбниками відзначено державними нагородами.
  • Зеленський відзначив орденом «Золота зірка» Героя України та іншими нагородами військових, які виявили велику відвагу на полі бою.
  • День Військово-Морських сил відзначається в Україні 7 липня як свято героїчних воїнів, які захищають незалежність країни.

Зеленський нагородив військових моряків

За час цієї війни Україна здобула зовсім інший статус для Чорноморського регіону — цей регіон тепер завжди буде вільним від російського домінування. Наша держава завжди матиме свій флот — сучасний флот, власний вплив та чітку стратегію дій, нову Морську стратегію України. Все це було б неможливим без хоробрості й результатів наших українських морпіхів.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

За його словами, все це було б неможливим без хоробрості й результатів українських морських піхотинців.

Президент відзначив героїзм моряків, воїнів Річкової флотилії, льотчиків авіації ВМС, зенітників, артилеристів. Він також додав, що всі українці завжди мають пам’ятати, через що проходять наші воїни та якою ціною вони захищають незалежність України.

Окрім того, присутні вшанували пам’ять загиблих героїв.

Президент нагородив орденом «Золота зірка» Героя України молодшого сержанта Владислава Андрущенка, який брав участь у звільненні Макарівки та Старомайорського на Донеччині. Торік у жовтні він очолив штурмову групу роти морської піхоти, що форсувала Дніпро, успішно висадилася на лівому березі та підійшла до села Кринки.

Цьогоріч бійці змусили російських загарбників відступити там із ключових позицій і розширили плацдарм. Владислав Андрущенко неодноразово зазнавав поранення й після лікування повертався на поле бою.

Також відзнаку глави держави «Хрест бойових заслуг» отримав молодший сержант Ярослав Козійчук. Торік у грудні бойова група під його командуванням десантувалася на лівий берег Дніпра, зайняла позиції ворога, штурмувала опорні пункти, знищила бронетехніку та особовий склад російських загарбників.

Відзнаку отримав і старший матрос Віталій Кошелюк. Він очолював штурмову групу, яка вела наступальні дії у Кринках на Херсонщині. Протягом квітня-травня знищив два БТРи та три автомобілі, п’ять бліндажів, антену ворога та 17 російських загарбників.

Також відзнаку глави держави отримав капітан Василь Пушкаш, який організовував евакуацію поранених та загиблих побратимів із позицій на лівому березі Дніпра. Навесні він провів операцію з висадки десанту поблизу Кринок. Його підрозділ штурмував позиції російських загарбників, захопив ворожий комплекс РЕБ і провів розвідку територій — завдяки цьому Сили спецоперацій змогли закріпитися на нових позиціях.

Президент також відзначив захисників орденами Богдана Хмельницького ІІІ ступеня, «За мужність» ІІ та ІІІ ступенів, княгині Ольги ІІІ ступеня та Данила Галицького.

Глава держави вручив почесні відзнаки «За мужність та відвагу» 26-му та 27-му окремим дивізіонам річкових катерів Річкової флотилії Військово-Морських сил ЗСУ.

В Україні відзначають День Військово-Морських сил

Президент України Володимир Зеленський привітав особовий склад Військово-морських сил ЗСУ із професійним святом, яке відзначається 7 липня.

День героїчних воїнів, які довели, що українське море не терпітиме російського флоту й що ворогу не по зубах наша, українська морська піхота.

7 липня в Україні відзначають День Військово-морських Сил ЗСУ, а також День працівників морського та річкового флоту. Щороку це свято святкують у першу неділю липня.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Трамп ухвалив безпрецедентні глобальні мита — чому в списку немає Росії

Трамп
Джерело:  The New York Times

Президент США Дональд Трамп оголосив про введення масштабних мит на американський імпорт. Передбачається, що тарифи торкнуться обсягів торгівлі на трильйони доларів.

Головні тези:

  • Трамп ввів глобальні мита, які торкнуться торгівлі на трильйони доларів, проте чому Росія не у списку?
  • Указ Трампа передбачає введення взаємних тарифів та універсального мінімального тарифу на імпорт.
  • Американські санкції вже ускладнюють торгівлю з підсанкційними країнами, тому вони виключені з нових тарифів.

Торгові війни Трампа торкнулися майже всього світу

Виступаючи в Рожевому саду біля Білого дому, президент США анонсував "дуже-дуже хороші новини".

За кілька хвилин я підпишу історичний указ про взаємні тарифи для країн усього світу. Взаємні. Це означає, що те, що вони роблять із нами, ми зробимо з ними. Дуже просто. Простіше нікуди.

Дональд Трамп

Дональд Трамп

Президент США

Він розкритикував Таїланд, Індію, В'єтнам та інші країни за несправедливу, на його думку, тарифну політику і податкові режими щодо американських товарів. І навів як приклад, що США стягують лише 2,4% мито на мотоцикли, тоді як Індія — 70%, В'єтнам — 75%.

Також перед тим, як підписати указ, він довго описував "несправедливі тарифи", які інші країни запровадили на американські товари. "Іноді друзі гірші за ворогів", — сказав Трамп, маючи на увазі високі тарифи, які запровадили окремі країни-союзниці на кшталт Японії.

Це один із найважливіших днів в американській історії. Це наша декларація економічної незалежності. Щодо країн, які погано ставляться до нас, ми вирахуємо суму їхніх тарифів, немонатерних бар'єрів та інших форм шахрайства.

Він також повторив, що опівночі з 2 на 3 квітня США запровадять 25-відсоткові тарифи на всі автомобілі іноземного складання. А також оголосив про запровадження універсального або "мінімального базового тарифу" на імпорт у 10%.

Згідно з указом, США вводять додаткові мита в розмірі:

  • Китай — 34%

  • Європейський союз — 20%

  • В'єтнам — 46%

  • Тайвань — 32%

  • Японія — 24%

  • Південна Корея — 25%

  • Таїланд — 36%

  • Швейцарія — 31%

  • Індонезія — 32%

  • Малайзія — 24%

  • Камбоджа — 49%

  • Велика Британія — 10%

  • Південна Африка — 30%

  • Бразилія — 10%

  • Бангладеш — 34%

  • Сінгапур — 10%

  • Ізраїль — 17%

  • Філіппіни — 17%

  • Чилі — 10%

  • Пакистан — 29%

  • Шрі-Ланка — 44%

Взаємні тарифи набудуть чинності з 9 квітня 2025 року. А мінімальний базовий тариф усі країни почнуть платити з 5 квітня.

Причому базовий тариф у 10% додаватиметься до тарифів, введених проти конкретних країн. Це означає, наприклад, що на китайські товари тариф становитиме 44% (34+10), на товари з ЄС — 30% (20+10).

Канада і Мексика поки не підпадають під дію взаємних тарифів.

Щодо України запроваджується тільки базове мито 10%.

Цікаво, що у списку нових тарифів відсутні деякі країни, зокрема Білорусь, Північна Корея і Росія.

NYT нібито довідався причину такого рішення. Американське видання посилається на представника Білого дому, що говорив на умовах анонімності.

Низка підсанкційних країн не потрапляє під дію анонсованих у середу взаємних тарифів, оскільки "вони вже стикаються з надзвичайно високими митами".

Ба більше, раніше запроваджені американські санкції буцімто вже "унеможливлюють будь-яку повноцінну торгівлю з цими країнами".

За даними Bloomberg, під приціл потрапив обсяг світової торгівлі на 33 трлн доларів, а країнам від Бразилії до Китаю загрожує скорочення експорту в США від 4 до 90%. Імовірно, середні мита можуть зрости на 15%, що призведе до зростання інфляції та збільшення ризику рецесії США.

За максимального підходу середні тарифні ставки в США збільшаться до 2%, що призведе до скорочення американського ВВП на 4% і зростання цін майже на 2,5% протягом двох-трьох років.

Вплив на торгівельних партнерів за будь-якого сценарію буде серйозним. Китай, ЄС та Індія можуть очолити список країн, які постраждають від впливу на експорт до США, хоча їхні економіки можуть і вистояти. Канада і країни Південно-Східної Азії, ймовірно, відчують більш значний загальний вплив.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?