Зеленський поставив невідкладне завдання уряду перед локдауном в Україні
Категорія
Україна
Дата публікації

Зеленський поставив невідкладне завдання уряду перед локдауном в Україні

Зеленський поставив невідкладне завдання уряду перед локдауном в Україні
Джерело:  online.ua

У понеділок, 4 січня, український глава Володимир Зеленський провів традиційну селекторну нараду з представниками уряду. Вони обговорили ситуацію з коронавірусом в Україні, після чого президент поставив Кабміну невідкладні завдання. На Банковій зазначили, що глава Кабміну і МОЗ відзвітували українському лідеру, що в країні вже п'ятий тиждень знижується захворюваність COVID-19. Але міністр охорони здоров'я Максим Степанов попередив, що після новорічних свят є високі ризики рекордного зростання кількості хворих на коронавірус. До того ж, за словами Степанова, очікується зростання сезонної захворюваності на грип. Тому питання про скасування локдауна з 8 по 24 січня чиновники не піднімають. За словами Степанова, нинішнє зниження захворюваності - лише тимчасове явище, яке стало наслідком не тільки зниження захворюваності, але і скорочення обсягів тестування. Що вирішили Зеленський і представники Кабміну за підсумками наради, повідомляє ONLINE.UA з посиланням на прес-службу ОПУ.

Чиновники доповіли президенту, що зараз в Україні є майже 50,5 тисяч ліжко-місць в лікарнях з підключенням кисню, з них вільні 35 тисяч ліжок. Всього в Україні, як відзвітували Зеленському, є майже 66 тисяч ліжко-місць для хворих з коронавірусом.

"Зеленський дав доручення всебічно проаналізувати динаміку захворюваності COVID-19 після святкування Нового року", - повідомили на Банковій.

Окрему увагу Зеленський приділив вакцинації від коронавіруса в Україні. Він підняв питання створення в країні реєстру COVID-вакцинованих і доручив Кабміну прискорити цей процес.

Також прем'єр-міністр Денис Шмигаль відзвітував Зеленському з приводу виплати карантинної компенсації українським підприємцям. За його словами, на допомогу в розмірі 8 тисяч гривень було подано 400 тисяч заявок від ФОП і майже всі виплати по ним вже здійснені. Крім того Шмигаль доповів президенту, що 444 тисячі гривень отримали ФОП в якості допомоги на дітей до 10 років.

Як відомо, 4 січня в Україні зафіксували 4158 нових випадків зараження коронавірусом, це найменший показник добового приросту хворих за останні три місяці. Знизилася і кількість тестувань в Україні. За минулу добу було проведено 13128 тестів на коонавірус - 11021 ПЛР і 2107 ІФА. Загальна кількість хворих COVID-19 налічує вже 1078251 осіб, з них 18927 пацієнтів померли через ускладнення, спровокованих коронавірусною хворобою. За останню добу найбільша кількість підтверджених випадків зареєстровано в Львівській, Миколаївській, Київській, Запорізькій областях і в Києві. Вже 733558 українців змогли перемогти коронавірус, 4693 з них за останню добу

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що в супермаркетах України на період локдауна заборонили продавати повсякденні товари.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Угода про надра. Куди наразі рухаються переговори України та США

Угода про надра досі обговорюється
Джерело:  Bloomberg

Офіційний Київ проситиме американську владу змінити запропоновану угоду про корисні копалини, оскільки вона в актуальній версії є невигідною для України та шкодитиме її вступу до ЄС.

Головні тези:

  • Українська сторона активно веде переговори з американськими колегами, підштовхуючи їх до зміни угоди.
  • Ключова вимога Києва - збільшення американських інвестицій.

Угода про надра досі обговорюється

Згідно з даними інсайдерів Bloomberg, команда українського лідера Володимира Зеленського проситиме США внести зміни до нової економічної угоди, запропонованої адміністрацією Дональда Трампа.

Насамперед Київ хоче, щоб Вашингтон пообіцяв збільшити американські інвестиції.

Анонімні джерела стверджують, що 28 березня українські посадовці провели відеодзвінок з американськими колегами, зокрема юристами.

Цього разу українська сторона хотіла почути роз'яснення щодо останнього проєкту угоди.

Як стверджує ще один інсайдер Bloomberg, команда Дональда Трампа не висловила заперечень щодо занепокоєнь, озвучених Києвом, особливо щодо потенційного конфлікту угоди з цілями України щодо членства в ЄС.

На переконання української сторони, це вказує на те, що Білий дім може бути відкритим до обговорення змін.

Категорія
Україна
Дата публікації

Коли в Україні можуть провести президентські вибори — дані інсайдерів

Зеленський налаштований вдруге стати президентом України
Джерело:  The Economist

Видання The Economist від своїх джерел в уряді України дізналося, що вибори в Україні можуть бути проведені вже влітку 2025 року, а чинний глава держави Володимир Зеленський нібито планує балотуватися на другий термін.

Головні тези:

  • Підготовка до виборчої кампанії вже розпочалася, а перший етап – скасування воєнного стану.
  • Інформація про можливу дату виборів розходиться. Найімовірніше, це буде липень.

Зеленський налаштований вдруге стати президентом України

Згідно з даними ЗМІ, нещодавно український лідер скликав нараду, щоб доручити своїй команді організувати голосування після повного припинення вогню.

Наразі команда президента США Дональда Трампа розраховує на те, що воно може бути запроваджено до кінця квітня.

Першим етапом для запуску виборчого процесу є скасування воєнного стану.

Джерела розходяться в думках щодо точних термінів, але більшість стверджує, що Зеленський націлений на літо. Закон вимагає щонайменше 60 днів для проведення передвиборчої кампанії, тож найраніша можливість — початок липня.

Як стверджують інші інсайдери, кампанія триватиме три місяці: саме стільки часу, як повідомили парламенту виборчі органи, потрібно для відновлення списків виборців у розпал війни.

Зараз ведеться серйозна підготовка до того, що Зеленський вдруге постане перед виборцями, і досить скоро, — пише видання.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?