Зеленський уточнив, чому Україна так прагне в НАТО
Категорія
Політика
Дата публікації

Зеленський уточнив, чому Україна так прагне в НАТО

Зеленський уточнив, чому Україна так прагне в НАТО
Джерело:  online.ua

Український президент Володимир Зеленський назвав сили НАТО вирішальним фактором для забезпечення захисту державі від нових зазіхань російського агресора, який “мешкає” по сусідству.

Джерело: The Washington Post

За словами політика, зокрема це надасть гарантії для захисту від нового наступу.

“Дуже популярно звинувачувати Україну в корупції, і це не означає, що я дотримуюся цих поглядів лише відтоді, як став президентом. Мене завжди це ображало. Тому що знаєте що? Жодна країна не вільна від корупції”, - наголосив він під час інтерв’ю журналістам декількох ЗМІ одразу.

Зеленський звернув увагу на подальше посилення військової присутності у прикордонних районах Росії, де командування країни-агресора залишило певну частку обладнання. У момент необхідності концентрація там військ може змінитися дуже швидко, це буквально може статися “у будь-який момент”.

Він додав, невизначеність позиції союзників щодо вступу в НАТО України може стати “сигналом для інших країн, що вам тут не раді, а Росія вже не за горами, посилює свій вплив”.

Україна в НАТО

Зеленський згадав невизначеність Альянсу в цілому щодо української євроатлантичної інтеграції - серед союзників дійсно немає єдиної думки з цього приводу, однак є позитивні тенденції у відповідному напрямку.

Наприклад, у серпні пані посол Великої Британії в Україні Мелінда Сіммонс офіційно повідомила, що рішення щодо того, чи може Україна приєднатися до НАТО, вже ухвалено.

“Ясно, що держави НАТО підтримують прагнення України приєднатися до НАТО. Можна сказати, що питання про те, чи може Україна приєднатися, вже вирішено в принципі. Питання в тому, що для цього потрібно”, - наголосила дипломатка.

Курс України до НАТО затверджено на конституційному рівні, хоча до російської агресії держава знаходилася у нейтральному та позаблоковому стані. До цього кроку Київ Москва підштовхнула сама.

Читайте також:

Категорія
Політика
Дата публікації

Трампа можуть кинути до в'язниці — яка головна умова

Трамп
Джерело:  The Hill

Американський політик Стів Беннон прогнозує, що чинного очільника Білого дому Дональда Трампа можуть запроторити до в'язниці, якщо на наступних президентських виборах у 2028 році переможе кандидат від демократів.

Головні тези:

  • Беннон звертає увагу на політичну війну, яка вже почала в США.
  • Дії Трампа та його команди можуть призвести до конституційної кризи в країні.

Демократи уже намагаються усунути Трампа

Що важливо розуміти, Стів Беннон — колишній радник самого Дональда Трампа.

Не дай Боже, ми не переможемо у 28-му, президент Трамп сяде у в'язницю, — озвучив свій прогноз політик.

За його словами, у США вже розпочалася політична війна, а її наслідки буде важко передбачити.

Варто зазначити, що Беннон не пояснив, за якими звинуваченнями Трампа можуть відправити до в'язниці.

Попри це політик попередив, що демократи будуть робити все можливе, щоб усунути Трампа з посади, якщо повернуть собі Палату представників у 2026 році.

Ми обманюємо себе, якщо не думаємо, що демократи роблять усе можливе, щоб зупинити Трампа, щоб змусити Палату представників будь-якими необхідними засобами оголосити йому імпічмент, — заявив Беннон.

Що важливо розуміти, очільник Білого дому та члени його команди фактично оголосили війну суддям, які стоять у них на шляху, підігріваючи побоювання з приводу конституційної кризи у США.

Категорія
Світ
Дата публікації

Фінляндія запропонувала Європі створити власну команду для переговорів щодо України

Фінляндія
Джерело:  France 24

Європа має створити власну команду для переговорів щодо України. Також потрібно призначити спеціального представника з питань України.

Головні тези:

  • Президент Фінляндії стверджує, що Європі потрібно створити власну команду для переговорів з Україною.
  • Необхідно призначити спеціального представника для координації зусиль Європи стосовно України.

Стубб зробив пропозицію Європі щодо України

Про це заявив президент Фінляндії Александр Стубб в інтерв'ю France 24.

Нам (європейцям) потрібні дві речі. Одним є переговорна група, як у американців, українців і росіян. Як вони мали це в Ер-Ріяді в Саудівській Аравії.

Александр Стубб

Александр Стубб

Президент Фінляндії

Президент Фінляндії також наголосив на важливості призначення спеціального посланця з питань України для координації зусиль Європи.

Ймовірно, врешті-решт нам знадобиться спеціальний посланник, який би відповідав і координував усе, тому що прямо зараз відбувається, хоча у нас дійсно хороше керівництво з боку Франції та Великої Британії, все ще виникає питання: "Добре, хто є європейським посланником? Кому я повинен дзвонити?".

Нагадаємо, 27 березня у Парижі відбувся саміт країн-союзниць України, які приєдналися до "коаліції охочих". Це об'єднання країн, які готові надати війська для миротворчого контингенту або іншу допомогу для забезпечення миру в Україні у разі припинення вогню.

На саміті зібралися представники понад 20 країн, зокрема країн ЄС, Британії, Канади, Норвегії і Туреччини. Також взяв участь президент України Володимир Зеленський.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?