Злочин ніколи не має повторитись — Зеленський до дня памʼяті жертв Голокосту
Категорія
Україна
Дата публікації

Злочин ніколи не має повторитись — Зеленський до дня памʼяті жертв Голокосту

Володимир Зеленський
Злочин ніколи не має повторитись — Зеленський до дня памʼяті жертв Голокосту

Президент Володимир Зеленський у Міжнародний день пам’яті жертв Голокосту наголосив, що злочин ніколи не має повторитись, але поступово, на жаль, памʼять про Голокост стає слабшою. І зло, яке намагається знищувати життя цілих народів, досі залишається у світі.

Головні тези:

  • Злочин ніколи не повинен повторитись, тому важливо не забувати трагедію та пам'ять про жертв Голокосту.
  • Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту — важлива дата для подібних вшанувань та протистояння злочинності.
  • У пам'ять про Голокост необхідно докладати зусиль для того, щоб зло та ненависть не мали шансів на перемогу.
  • Пам'ять про жертв Голокосту — це заклик до боротьби з будь-якими формами нетерпимості та дискримінації в сучасному світі.

У світі 27 січня вшановують День пам'яті жертв Голокосту

Президент України Володимир Зеленський у день пам'яті про жертв Голокосту наголошує, що це було цілеспрямоване намагання нацистів стерти цілий народ — убити всіх його людей, знищити все, що нагадувало про євреїв. Шість мільйонів жертв.

Ми всі маємо боротися заради життя й не забувати, що байдужість — це добриво для зла. Ми повинні долати ненависть, яка породжує знущання і вбивства. Ми повинні не допускати безпамʼятства. І це місія кожного — робити все, щоб зло не перемогло.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Володимир Зеленський повідомив, що напередодні цього дня разом з рабинами, разом із представниками дипломатичного корпусу та команди нашої держави вшанували памʼять чоловіків і жінок, дорослих і дітей — мільйонів, убитих під час Голокосту.

Голокост. Що відомо

Міжнародний день пам'яті жертв Голокосту 27 січня засновано з ініціативи ООН, щоб світ ніколи не забував про скоєні нацистами звірства. Цього дня вшановують пам'ять приблизно 11 мільйонів невинно убитих жертв геноциду.

Голокостом називають геноцид соціальних груп, яких нацисти вважали негідними на життя — насамперед, євреїв. Їх за час геноциду було вбито близько 6 мільйонів, що становить приблизно третину єврейського населення всього світу.

Також за роки існування Третього Рейху було вбито близько 3 мільйонів слов'ян — як радянських військовополонених, так і мирних мешканців; близько 2 мільйонів поляків (інтелігенції та активістів опору); близько 250 тисяч людей з інвалідністю та психічними розладами; близько 400 тисяч ромів.

Також жертвами нацистських звірств ставали тяжко хворі люди, біженці, партизани, гомосексуальні чоловіки, політичні конкуренти та свідки Єгови. Іноді до кількості жертв Голокосту зараховують втрати серед цивільного населення на окупованих територіях, що збільшує загальну кількість убитих приблизно до 17-20 мільйонів.

Категорія
Україна
Дата публікації

Україна отримуватиме боєприпаси від Чехії до вересня 2025 року

снаряди

Чеська ініціатива щодо боєприпасів, створена для співфінансування державами-союзницями закупівель для України на зовнішніх ринках, має достатньо ресурсів для забезпечення щомісячного постачання в Україну боєприпасів до вересня 2025 року.

Головні тези:

  • Чеська ініціатива передбачає постачання боєприпасів в Україну до вересня 2025 року на щомісячній основі.
  • Завдяки внескам Канади, Норвегії, Нідерландів та Данії Україна отримує необхідні ресурси для оборони.
  • Постачання боєприпасів з Чехії допоможуть знизити ефективність російської артилерії на 500%.

Чехія надаватиме боєприпаси Україні: коли саме

Про це заявив міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський на полях саміту міністрів закордонних справ НАТО у Брюсселі 3 квітня.

Чеська ініціатива має достатньо ресурсів, щоб надавати Україні боєприпаси до вересня на щомісячній основі, сказав міністр закордонних справ.

Перш за все, що стосується чеської ініціативи — важливо те, що ми змогли забезпечити фінансування, і тепер ця ініціатива має достатньо ресурсів, щоб щомісяця надавати Україні боєприпаси до вересня.

Він наголосив, що це стало можливим завдяки внескам Канади, Норвегії, Нідерландів і Данії.

Ця ініціатива знизила ефективність російської артилерії на 500%. Ми зменшили співвідношення (кількості снарядів в збройних сил України та Росії — ред.) — з 1 до 10 до 1 до 2, і це дуже важливо.

Також Ян Ліпавський розповів, що у 2024 році чеська промисловість поставила в Україну 1,5 мільйона боєприпасів. Причому "півмільйона з них — великокаліберні боєприпаси калібру 155 мм та 152 мм".

Ми повинні доставити цей матеріал в Україну, щоб вона могла захиститися від імперської загарбницької війни Путіна.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?