ЗСУ знищили полігон армії РФ на Луганщині
Категорія
Україна
Дата публікації

ЗСУ знищили полігон армії РФ на Луганщині

РСЗВ ЗСУ
Джерело:  online.ua

Українські військові вразили полігон злочинної армії РФ на окупованих територіях Луганської області. 

Що відомо про наслідки удару ЗСУ по полігону окупантів РФ на Луганщині

За інформацією російського Telegram-каналу ASTRA, що внаслідок ракетного удару ЗСУ по полігону на окупованій Луганщині загинуло не менше 10 російських військових.

3 невстановлені ракети атакували військовий полігон у районі окупованого села Трьохізбенка Луганської області вранці 13 березня. За нашими даними, внаслідок атаки загинули щонайменше 10 військовослужбовців. Точна кількість загиблих та поранених невідома, — йдеться у повідомленні Telegram-каналу.

Що відомо про зменшення мобілізаційного ресурсу в армїі РФ

За словами керівника пресслужби 26 артилерійської бригади ЗСУ Олега Калашнікова, в окупаційної армії РФ зменшується ресурс серед представників нацменшинств через втрати на фронті.

За його словами із посиланням на статистику від OSINT-аналітиків та розвідки, у окупаційній армії РФ спостерігаються великі втрати серед представників нацменшинств, зокрема, тувинців, бурятів і якутів.

Калашніков підкреслив, що наразі спостерігається зменшення втрат серед нацменшин в окупаційній армії РФ, однак це не свідчить про зменшення кількості їхньої мобілізації у РФ.

Військовий зазначив, що загалом цей мобілізаційний ресурс в окупантів зменшується.

Тобто те, що їх постійно намагалися сточувати саме першими в рядах наступальних, це правда. Їх просто не жалкували, — пояснює Калашніков.

За його словами, в російських регіонах з вищим прожитковим рівнем не дуже намагалися мобілізовувати людей для поповнення особового складу. Зокрема, така ситуація спостерігалася в Санкт-Петербурзі і Москві.

Калашніков сказав, що навчених бійців, які починали у 2022 році повномаштабний наступ на Україну, стало менше, бо багато з них вже ліквідовані, або поранені.

Категорія
Технології
Дата публікації

Україна розробляє наземні бойові дрони на оптоволокні

дрони
Джерело:  Business Insider

Україна розробляє нові наземні бойові безпілотники, які керуються через волоконно-оптичний кабель, що дозволяє обходити російські засоби радіоелектронної боротьби. Йдеться про UGV — наземні дистанційно керовані роботи.

Головні тези:

  • Україна розробляє нові наземні бойові безпілотники на оптоволокні для уникнення радіоелектронних перешкод.
  • UGV від Brave1 відрізняються стійкістю до перешкод та можливістю альтернативного каналу зв’язку на великі відстані.
  • Деякі застосування UGV включають доставку боєприпасів, евакуацію поранених та атаки на ворожі позиції.

Україна розробляє UGV на оптоволокні

Організація Brave1, яка координує військові інновації, повідомила, що ці дрони вже привернули увагу військових у Києві завдяки їх стійкості до перешкод.

Волоконно-оптичні кабелі можуть також служити альтернативним каналом зв’язку для керування UGV у ситуаціях, коли інші типи з’єднання недоступні через сильні радіоелектронні перешкоди, — заявили в Brave1.

На нещодавніх випробуваннях в Україні було протестовано сім зразків. Brave1 визначила декілька перспективних роботів, головне призначення яких — бойові задачі або атаки з самопідривом. Для логістики така система менш підходить, бо кабелі можуть заплутатися або зачепитися за перешкоди.

На відміну від звичних радіозв'язків, волоконно-оптичний канал забезпечує стабільну передачу відео та управління на великі відстані. Раніше ця технологія використовувалася переважно в FPV-дронах.

UGV можуть доставляти боєприпаси, евакуювати поранених, атакувати ворожі позиції або підриватися біля техніки. Український високопосадовець сказав BI, що такі роботи можуть стати "наступною технологією, яка змінить правила війни".

І Україна, і Росія вже застосовували UGV у бою. Деякі моделі мають кулемети і тепловізори для нічних операцій.

Brave1 підкреслює, що необхідно розробити тактичні підходи до використання нових волоконно-оптичних UGV — це відбувається у співпраці з військовими. У 2025 році Україна планує отримати тисячі таких систем.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?