Антикорупціонери заявили про нову загрозу через рішення Ради
Категорія
Україна
Дата публікації

Антикорупціонери заявили про нову загрозу через рішення Ради

Антикорупціонери заявили про нову загрозу через рішення Ради
Джерело:  online.ua

18 березня офіційно стало відомо, що народні обранці уже зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №5253. Цим документом вони намагаються позбавити Національне агенство з питань запобігання корупції права виявляти фіктивні витрати політичних партій. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на сайт  НАЗК.

"14 народних депутатів зареєстрували законопроєкт № 5253, яким пропонують заборонити НАЗК виявляти фіктивні фінансові операції та надані за заниженими або завищеними цінами послуги (у тому числі для виведення коштів у готівку за рахунок фіктивних договорів)", - йдеться в офіційному повідомленні агенства.

З окремим коментарем з цього приводу виступив також очільник НАЗК Олександр Новіков.

"Після рішення Конституційного Суду щодо е-декларування, ми сприймаємо цей законопроєкт як наступну найбільшу загрозу для результативної роботи НАЗК", - наголосив він.

Представники агенства звертають увагу на те, що у разі ухвалення законопроєкту вони зможуть бачити такі порушення у звітах, однак втратять змогу зупиняти держфінансування партії. Що важливо розуміти, серед авторів законопроєкту присутнє керівництво всіх фракцій Верховної Ради. Зокрема, лідери "СН" Давид Арахамія і Олександр Корнієнко, лідерка "Голосу" Кіра Рудик, представниця "ЄС" Ірина Геращенка та Юрій Бойко від "ОПЗЖ".
НАЗК пов’язує це рішення депутатів із результатами своєї роботи. Так, у 2020–2021 роках через порушення у фінзвітах агентство призупинило фінансування: "ВО "Батьківщина", "Голос" та "Слуга Народу".

Також антикорупціонери нагадали про причини призупинки держфінансування парламентським партіям:

  • одна з партій заплатила за послуги медіа-моніторингу понад 500 тис. грн. за вказані кошти виконавець надав звіт, який є точною копією інформації, раніше розміщеної на офіційному вебсайті однієї з ГО;

  • у звітах іншої партії вказано, що вона перерахувала понад 2 млн грн за організацію та забезпечення проведення форумів на підставі неіснуючих на той момент документів;

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що "Слуга народу" прокоментувала зупинку держфінансування партії.

Категорія
Технології
Дата публікації

Ілон Маск розпочав підпільну "війну" в X — що відбувається

Маск не зміг витерпіти шквал критики в мережі
Джерело:  The New York Times

Видання The New York Times дійшло висновку, що американський мільярдер Ілон Маск накладає тіньові бани на блогерів, які критикують його в соціальній мережі X. 

Головні тези:

  • Тіньовий бан (Shadow Ban) є формою санкцій проти облікових записів користувачів.
  • Дії Маска кидають виклик свободі слова в США.

Маск не зміг витерпіти шквал критики в мережі

Журналісти звернули увагу на те, що охоплення відомих правих користувачів X значно скоротилося після того, як вони висловилися проти Маск та його ідей.

Найімовірніше, мільярдер просто кинув їх у тіньовий бан.

Що важливо розуміти, тіньовий бан (Shadow Ban) — це один з видів санкцій проти облікового запису, коли алгоритм знижує охоплення постів, проте сам власник акаунта не отримує жодного попередження з цього приводу.

Зокрема на такий бан поскаржилася Анастасія Марія Лупіс — відома противниця вакцинації з понад мільйоном підписників.

За словами громадської діячки, після критики Ілона Маска щодо імміграційної програми її охоплення різко знизились. Вона вирішила створити новий акаунт й одразу отримала більше переглядів, ніж на старому.

Ще однією жертвою підпільної “війни” Ілона Маска стала Лора Лумер — блогерка та прихильниця теорій змови, яка також відома своїми українофобськими висловлюваннями.

На тлі конфлікту з Маском її пости втратили охоплення, а підписка на X Premium була анульована.

Юристи організації FIRE звертають увагу на те, що такі дії мільярдера його заяви про важливість свободи слова.

Категорія
Україна
Дата публікації

РФ атакувала Україну 100 дронів — як відпрацювала ППО

Повітряні Сили ЗСУ
Сили ППО розкрили результати своєї роботи

Під час нового повітряного бою сили ППО змогли знищити 37 російських дронів та знешкодити ще 47 ворожих безпілотників. Атака Росії розпочалася близько 23:00 28 квітня.

Головні тези:

  • Ворожі дрони збивали на сході, півночі, півдні та в центрі країни.
  • Внаслідок атаки РФ постраждали Харківщина, Донеччина, Дніпропетровщина та Київщина.

Сили ППО розкрили результати своєї роботи

Як повідомляють Повітряні сили ЗСУ, у ніч на 29 квітня 2025 року противник атакував 100-та ударними БпЛА та безпілотниками-імітаторами інших типів із районів: Курськ, Міллерово, Орел, Брянськ, Приморсько-Ахтарськ — РФ, Чауда — Крим.

Ворожі цілі цього разу знищували авіація, зенітні ракетні підрозділи, засоби РЕБ та мобільні вогневі групи Сил оборони України.

Станом на 08.30 підтверджено збиття 37 ударних БпЛА типу Shahed (безпілотників інших типів) на сході, півночі, півдні та в центрі країни.

Окрім того, наголошується, 47 ворожих безпілотників-імітаторів — локаційно втрачені (без негативних наслідків).

Під удари ворога потрапили Харківщина, Донеччина, Дніпропетровщина та Київщина.

Тримаймо небо! Разом — до перемоги! — закликають українські воїни.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?