18 березня офіційно стало відомо, що народні обранці уже зареєстрували у Верховній Раді законопроєкт №5253. Цим документом вони намагаються позбавити Національне агенство з питань запобігання корупції права виявляти фіктивні витрати політичних партій. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на сайт НАЗК.
"14 народних депутатів зареєстрували законопроєкт № 5253, яким пропонують заборонити НАЗК виявляти фіктивні фінансові операції та надані за заниженими або завищеними цінами послуги (у тому числі для виведення коштів у готівку за рахунок фіктивних договорів)", - йдеться в офіційному повідомленні агенства.
З окремим коментарем з цього приводу виступив також очільник НАЗК Олександр Новіков.
"Після рішення Конституційного Суду щодо е-декларування, ми сприймаємо цей законопроєкт як наступну найбільшу загрозу для результативної роботи НАЗК", - наголосив він.
Представники агенства звертають увагу на те, що у разі ухвалення законопроєкту вони зможуть бачити такі порушення у звітах, однак втратять змогу зупиняти держфінансування партії. Що важливо розуміти, серед авторів законопроєкту присутнє керівництво всіх фракцій Верховної Ради. Зокрема, лідери "СН" Давид Арахамія і Олександр Корнієнко, лідерка "Голосу" Кіра Рудик, представниця "ЄС" Ірина Геращенка та Юрій Бойко від "ОПЗЖ".
НАЗК пов’язує це рішення депутатів із результатами своєї роботи. Так, у 2020–2021 роках через порушення у фінзвітах агентство призупинило фінансування: "ВО "Батьківщина", "Голос" та "Слуга Народу".
Також антикорупціонери нагадали про причини призупинки держфінансування парламентським партіям:
одна з партій заплатила за послуги медіа-моніторингу понад 500 тис. грн. за вказані кошти виконавець надав звіт, який є точною копією інформації, раніше розміщеної на офіційному вебсайті однієї з ГО;
у звітах іншої партії вказано, що вона перерахувала понад 2 млн грн за організацію та забезпечення проведення форумів на підставі неіснуючих на той момент документів;
Раніше ONLINE.UA повідомляв, що "Слуга народу" прокоментувала зупинку держфінансування партії.