Вчені знайшли радіосигнал у космосі, який вмикається та вимикається кожні 22 хвилини щонайменше 30 років.
Джерело: Gizmodo
Що виявили астрономи
Астрономи очікують побачити кілька повторюваних радіосигналів у космосі, але зазвичай вони блимають і вимикаються набагато швидше. Найпоширеніші повторювані сигнали надходять від пульсарів, нейтронних зірок, які випромінюють промені енергії.
Пульсари сповільнюються, коли вони старіють, і їхні імпульси стають слабшими, доки врешті-решт вони зовсім не перестають виробляти радіохвилі.
Інтенсивна магнітна нейтронна зірка, розташована приблизно за 15 000 світлових років від Землі, вражає астрономів своїми наддовгими періодами сигналів, викидаючи радіохвилі у космос кожні 22 хвилини.
Нейтронні зірки з інтенсивними магнітними полями називаються магнетарами.
22-хвилинні періоди можуть здатися відносно частими в масштабах земного часу, але більшість магнетарів мають періоди від кількох секунд до кількох хвилин.
Цей чудовий об’єкт кидає виклик нашому розумінню нейтронних зірок і магнетарів, які є одними з найбільш екзотичних і екстремальних об’єктів у Всесвіті, — сказала Наташа Херлі-Вокер, астроном з Міжнародного центру радіоастрономічних досліджень Університету Кертіна.
Чим відрізняється новий магнетар
Магнетари відповідальні за велику кількість швидких радіосплесків (FRB), які астрономи бачать у всьому космосі, навіть із нашої власної галактики.
Новий магнетар отримав назву GPM J1839-10, і вперше його помітили за допомогою Murchison Widefield Array, радіотелескопа, розташованого у віддаленій Західній Австралії.
Спалахи магнетара тривають до п’яти хвилин і повторюються принаймні з 1988 року, згідно з радіоархівами, які дослідила команда.
Вперше його помітили в січні 2022 року.
Об’єкт, який ми виявили, обертається надто повільно, щоб випромінювати радіохвилі — він знаходиться за межею смерті. Якщо припустити, що це магнетар, цей об’єкт не може виробляти радіохвилі. Але ми їх бачимо, - каже один з вчених.
Читайте також:
Телескоп "Джеймс Вебб" показав нові фото чотирьох планет-гігантів Сонячної системи
NASA показало залишки зірки після її "смерті" — фото
Телескоп Вебба зробив приголомшливе фото Урана та його кілець