Атака на аеродром Саки вивела з ладу більше половини літаків морської авіації ЧФ РФ
Категорія
Україна
Дата публікації

Атака на аеродром Саки вивела з ладу більше половини літаків морської авіації ЧФ РФ

Атака на аеродром Саки вивела з ладу більше половини літаків морської авіації ЧФ РФ
Джерело:  online.ua

Вибухи на авіабазі Саки в окупованому Кримському півострові на початку серпня призвели до того, що більше половини бойових літаків морської авіації російського Чорноморського флоту вийшли з ладу.

Джерело: Reuters

РФ втратила половину авіації ЧФ у Саках

На авіабазі біля Новофедорівки на західному узбережжі півострова, 9 серпня прогриміли численні вибухи.

Посадовець на умовах анонімності сказав, що Україна зараз послідовно досягає «кінетичних ефектів» глибоко в тилу Росії, що має суттєвий вплив на матеріально-технічну підтримку Росії та «значний психологічний вплив на російське керівництво».

Наразі ми оцінюємо, що події на аеродромі "Саки" 9 серпня вивели з експлуатації більше половини бойових літаків морської авіації Чорноморського флоту, - сказав чиновник.

12 серпня Міністерство оборони Великої Британії заявило в оновлених даних розвідки, що частина російського повітряного флоту була знищена в результаті вибуху, повітряний потенціал ВМС серйозно погіршився.

Чиновник сказав, що Чорноморському флоту важко бути чимось більшим, ніж «флотилією берегової оборони», яка лише час від часу завдає ракетних ударів, і що спроба РФ загрожувати десантним нападом на Одесу була анульована.

Чиновник додав, що загалом війна перебуває у «моменті майже оперативного застою».

Сухопутні сили жодної зі сторін не мають достатньо зосередженої наземної бойової потужності для проведення ефективних наступальних дій, які будь-яким чином суттєво вплинули б на хід війни, — сказав чиновник.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Український пілот F-16 вперше розкрив особливості бойової роботи — відео

Повітряні Сили ЗСУ
F-16

Повітряні сили 26 березня оприлюднили перше інтерв’ю українського пілота винищувача F-16, який розповідає про бойові завдання, тактику застосування та потужний колектив, який успішно опанував західну техніку та нові підходи до її застосування.

Головні тези:

  • Український пілот F-16 вперше розкрив особливості бойової діяльності у відеоінтерв'ю.
  • Сучасні пілоти винищувачів F-16 щодня виконують успішні удари на території противника та тимчасово окупованих територіях.
  • Ефективність використання західної техніки та висока точність ураження цілей підтверджують успішні операції українських військових.

Майже кожна ракета потрапляє у ціль — український пілот F-16

Льотчик, чия особистість наразі не розкривається, розповідає, що майже щодня пілоти винищувачів F-16 виконують не один і не два польоти на ураження противника за лінією бойового зіткнення, на території Російської Федерації, на тимчасово окупованій росіянами території. Також льотчики "Фальконів" виконують польоти на прикриття інших бойових побратимів (Міг-29, Су-27, Су-24, Су-25).

Пілот зазначає, що ефективність використання західної техніки українськими воїнами як наземної, так і повітряної дуже висока.

Майже кожна ракета приходить в ціль… Більш ніж 80% випущених нами ракет приходять у ціль. Знищують як "Шахеди", так і крилаті ракети морського, повітряного і наземного базування. Цілі нам завчасно відомі, розвідка наша працює досить непогано, навіть попри те, що в медіа розганяли, що ми не отримуємо дані розвідки…

Можна сказати, що наші сили розвідки дуже швидко адаптуються, ми отримуємо актуальні дані… Наразі ми можемо завдавати удари тільки в тактичну глибину, проте ефективність цих ударів дуже висока: якщо ми захочемо, то наша бомбочка залетить комусь у віконце.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Угода про надра. Куди наразі рухаються переговори України та США

Угода про надра досі обговорюється
Джерело:  Bloomberg

Офіційний Київ проситиме американську владу змінити запропоновану угоду про корисні копалини, оскільки вона в актуальній версії є невигідною для України та шкодитиме її вступу до ЄС.

Головні тези:

  • Українська сторона активно веде переговори з американськими колегами, підштовхуючи їх до зміни угоди.
  • Ключова вимога Києва - збільшення американських інвестицій.

Угода про надра досі обговорюється

Згідно з даними інсайдерів Bloomberg, команда українського лідера Володимира Зеленського проситиме США внести зміни до нової економічної угоди, запропонованої адміністрацією Дональда Трампа.

Насамперед Київ хоче, щоб Вашингтон пообіцяв збільшити американські інвестиції.

Анонімні джерела стверджують, що 28 березня українські посадовці провели відеодзвінок з американськими колегами, зокрема юристами.

Цього разу українська сторона хотіла почути роз'яснення щодо останнього проєкту угоди.

Як стверджує ще один інсайдер Bloomberg, команда Дональда Трампа не висловила заперечень щодо занепокоєнь, озвучених Києвом, особливо щодо потенційного конфлікту угоди з цілями України щодо членства в ЄС.

На переконання української сторони, це вказує на те, що Білий дім може бути відкритим до обговорення змін.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?