Атака РФ на Кривий Ріг. Кількість постраждалих стрімко зросла
Категорія
Україна
Дата публікації

Атака РФ на Кривий Ріг. Кількість постраждалих стрімко зросла

ДСНС України
Кривий Ріг

Кількість постраждалих внаслідок російського ракетного удару по Кривому Рогу зросла до 14, з них четверо — діти.

Головні тези:

  • Кількість постраждалих внаслідок ракетного удару по Кривому Рогу зросла до 14 осіб, з них четверо — діти.
  • За даними Дніпропетровської ОВА, в результаті атаки загинули три жінки та чоловік, ще троє осіб знаходяться у важкому стані.
  • Наслідки удару РФ вразили не лише житлові будинки, а й інфраструктуру міста, включно з навчальними закладами.

Кількість постраждалих у Кривому Розі стрімко зросла

Про це повідомила Державна служба з надзвичайних ситуацій.

До 14 людей, з них — 4 дитини, зросла кількість постраждалих у Кривому Розі після сьогоднішньої ворожої атаки.

Пошкоджені чотири багатоквартирні будинки, 17 приватних будинків, три господарчі споруди та 11 автомобілів.

Керівник Дніпропетровської ОВА Сергій Лисак уточнив, що постраждалі діти — це хлопчики 9 та 12 років й дівчата 1,5 та 9. Дев’ятирічна дівчинка госпіталізована, лікарі оцінюють стан пацієнтки як відносно задовільний.

Кривий Ріг після атаки РФ

Загалом у лікарні залишаються п'ятеро поранених. Троє — «важкі».

Наслідки удару Росії по Кривому Рогу

За інформацією представників Дніпропетровської ОВА, внаслідок удару російських терористів загинули три жінки та чоловік.

Олександр Вілкул уточнив, що загинули цивільні особи, які знаходились у дворі п'ятиповерхового будинку в момент удару.

Троє госпіталізовані у важкому стані. Ще двом надали допомогу на місці. Серед постраждалих 22-річна дівчина та чоловіки 34 і 56 років.

Внаслідок удару частково зруйнована чотириповерхова будівля одного з навчальних закладів. Також ракети влучили по відкритій території. Пошкоджені два багатоквартирні будинки та господарча споруда. На четвертому поверсі одного з будинків виникла пожежа.

Категорія
Наука та медицина
Дата публікації

Експерти зафіксували збій у роботі засекреченого супутника РФ — чи загрожує це Землі

супутник
Джерело:  Reuters

Секретний російський супутник "Космос-2553", який, на думку американських офіційних осіб, пов'язаний із програмою створення ядерної протисупутникової зброї, судячи з усього, почав неконтрольовано обертатися, що може свідчити про його вихід із ладу.

Головні тези:

  • Супутник, запущений Росією за кілька тижнів до повномасштабного вторгнення в Україну 2022 року, за останній рік кілька разів виявляв ознаки некоректного обертання.
  • Минулого року він став об'єктом американських звинувачень у тому, що Росія протягом багатьох років розробляє ядерну зброю у космосі.

Експерти зафіксували збій у роботі засекреченого супутника РФ

Супутник, запущений Росією за кілька тижнів до повномасштабного вторгнення в Україну 2022 року, за останній рік кілька разів виявляв ознаки некоректного обертання, згідно з даними доплерівського радара компанії LeoLabs та оптичними спостереженнями Slingshot Aerospace.

Це спостереження з високою ймовірністю свідчить про те, що супутник більше не функціонує, - ідеться в щорічній доповіді Центру стратегічних і міжнародних досліджень (CSIS) про космічні загрози.

"Космос-2553" служить радіолокаційним супутником для російської розвідки, а також платформою для випробувань в умовах радіації.

Минулого року він став об'єктом американських звинувачень у тому, що Росія протягом багатьох років розробляє ядерну зброю, здатну знищувати цілі супутникові мережі, як-от велика інтернет-система Starlink від SpaceX тощо.

За оцінками американських офіційних осіб, супутник "Космос-2553" сам по собі не є зброєю, але призначений для сприяння розробці ядерного протисупутникового озброєння. Хоча Росія, зі свого боку, заперечує створення подібної зброї і заявляє, що супутник використовується в дослідницьких цілях.

"Космос-2553" перебуває на порівняно ізольованій орбіті приблизно за 2000 км над Землею, в ділянці з високим рівнем космічної радіації, яку зазвичай уникають супутники зв'язку і спостереження Землі.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?