Brexit планують відкласти до 2021 року: що сталося
Категорія
Світ
Дата публікації

Brexit планують відкласти до 2021 року: що сталося

Brexit планують відкласти до 2021 року: що сталося
Джерело:  online.ua

Влада Євросоюзу розглядає можливість відкласти вихід Великої Британії з блоку на два роки. Про це пише The Guardian з посиланням на високопосадовців ЄС, передає ONLINE.UA.

Як відомо, Brexit запланований на 29 березня 2019 року, після чого повинен початися 21-місячний перехідний період. Премʼєрка Британії Тереза Мей відклала голосування щодо угоди з ЄС до 12 березня. Троє британських міністрів заявили, що Brexit має бути відкладений, якщо парламент не проголосує за угоду найближчими днями.

"Заміна 21-місячного перехідного періоду додатковим часом як державі-члену дозволить Великій Британії та ЄС розробити свої плани на майбутні відносини з метою зміни суперечливого ірландського механізму "бекстоп", - йдеться у матеріалі.

 Прихильниками перенесення виходу Британії з ЄС називають президента Європейської ради Дональда Туска і генерального секретаря Єврокомісії Мартіна Зельмайра. Зазначається, що Брюссель хоче уникнути короткого відтермінування Brexit на користь довгого, якщо це відбудеться.

ЄС може проголосувати за перенесення Brexit, якщо Лондон зробить відповідне звернення і висловить готовність внести зміни в плани щодо виходу з Євросоюзу.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що  в ЄС затвердили угоду з Великою Британією по Brexit.

Категорія
Політика
Дата публікації

У Конгресі США підготували спеціальний законопроєкт щодо України

Що замислили законодавці США
Джерело:  Reuters

Як вдалося дізнатися журналістам, демократи-конгресмени уже представили законопроєкт, який має на меті значно посилити підтримку України, а також ввести ще жорсткіші санкції проти Росії за загарбницьку війну, яку вона продовжує уже понад 11 років.

Головні тези:

  • Законодавці закликають створити посаду спеціального координатора з відновлення України.
  • Конгресмени з обох партій вбачають загрозу у схильності Трампа ставати на бік Росії.

Що замислили законодавці США

Згідно з даними ЗМІ, у новому законопроєкті йдеться про багаторівневу допомогу Україні, зокрема про фінансування безпекових потреб, післявоєнне відновлення та посилення санкцій проти країни-агресорки РФ.

Документ складається з кількох ключових розділів. Так, у першому демократи підтверджують підтримку України та НАТО, а також закликають створити посади спеціального координатора з питань відновлення України.

Другий розділ стосується безпекової допомоги, зокрема прямих кредитів і військового фінансування. У третьому йдеться про суворі санкції та експортний контроль, які мають торкнутися російських банків, енергетичної та гірничодобувної галузей, а також чиновників РФ.

Як стверджують інсайдери, це — це ще одна спроба демократів посилити тиск на команду американського лідера Дональда Трампа, щоб вона обрала вірний шлях та не відступилася від України.

Журналісти звертають увагу на те, що конгресмени з обох партій стурбовані долею України.

Вони усвідомлюють, що Трамп схиляється на бік Росії і це може мати жахливі наслідки не лише для Києва, а й для Вашингтона.

Категорія
Економіка
Дата публікації

"Є суттєвий прогрес". В уряді підбили підсумки перемовин зі США

Свириденко оголосила результати нового раунду переговорів
Джерело:  online.ua

Перша віцепрем'єрка та міністерка економіки України Юлія Свириденко повідомила про позитивний новий крок зі Штатами щодо угоди про економічне партнерство та створення фонду інвестицій у відбудову України.

Головні тези:

  • Створення фонду інвестицій у відбудову України є одним із ключових аспектів угоди.
  • Угода підлягатиме ратифікації у Верховній Раді України.

Свириденко оголосила результати нового раунду переговорів

За словами міністерки, технічні команди України та США “дуже ґрунтовно” попрацювали разом над угодою.

Є суттєвий прогрес, юристи зробили правильні акценти у драфті угоди, дякую перемовникам в обох командах.

Юлія Свириденко

Юлія Свириденко

Перша віцепрем'єрка та міністерка економіки України

Окрім того, вона офіційно підтвердила, що Україна домовилася з командою президента США Дональда Трампа зафіксувати цей позитив у відповідному меморандумі про наміри.

Юлія Свириденко додала, що уже незабаром буде завершена формалізація угоди.

Що важливо розуміти, Київ та Вашингтон продовжать спільну роботу над конкретними пунктами в угоді.

За словами міністерки, багато вже пропрацьовано, і рівень угоди має бути достатньо високим.

Угода підлягатиме ратифікації у Верховній Раді України, надаватиме можливість інвестицій й розвитку в Україні, а також забезпечить умови для відчутного економічного зростання й України, і Сполучених Штатів, — додала Свириденко.

Фото: скриншот

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?