Британські аналітики оприлюднили плани Кремля напередодні нападу на Україну
Категорія
Україна
Дата публікації

Британські аналітики оприлюднили плани Кремля напередодні нападу на Україну

Британські аналітики оприлюднили плани Кремля напередодні нападу на Україну
Джерело:  online.ua

Аналітики Лондонського Королівського інституту обʼєднаних служб (RUSI) дізнались, що злочинне кремлівське військово-політичне керівництво на чолі із диктатором Володимиром Путіним ретельно продумало план повномасштабного нападу та окупації територій України. 

Джерело: звіт RUSI; "Бабель"

Як Кремль планував вторгнення та окупацію України 

Зокрема, безпосередньо перед нападом військово-політичне керівництво РФ розділило громадян України на 4 категорії.

  • перша група - ті, кого треба ліквідувати фізично;

  • друга - ті, кого треба пригнічувати й утискати;

  • третя - нейтральні громадяни, яких можна схилити до співпраці;

  • четверта - потенційні колаборанти.

Існував конкретний список першої групи, куди потрапили активні учасники Революції гідності. Російська ФСБ тренувалася їх захоплювати чи вбивати. Другу категорію планували виявити, обходячи оселі. Потім для цих людей мали створити фільтраційні табори. Після фільтрації "особливо ненадійних" планували депортувати в росію. А в Україні їх би "перевиховували" завезені з Росії "вчителі" та інші офіційні особи, - йдеться у звіті аналітиків.

Крім того, росіяни планували залучити до прийняття окупації депутатів в Верховній Раді. Проросійські нардепи повинні були створити "Рух за мир" і спонукати приєднатись до нього інших політиків. Цей рух мав би заборонити протести проти окупації. Якби деякі регіони з цим не погодились, їх би відімкнули від енерго- і водопостачання, а також від фінансової системи через механізми Нацбанку.

Між тим британські аналітики зазначають, що над планом із захоплення та окупації України працювало вузьке коло людей під керівництвом диктатора Путіна.

Аналітики з'ясували, що окремі елементи операції із захоплення України планували різні посадовці, які іноді навіть не знали її головної цілі. Якісно оцінити ризики ця група не змогла, і всі плани виявилися занадто оптимістичними.

Наміри росіян зіпсував не так сильний опір українців, як відсутність сценаріїв, що робити, якщо якийсь із елементів плану не спрацює, - зазначається у звіті.

Крім того, росіяни намагалися знайти підхід до керівництва Збройних сил України. У перші дні війни низка українських генералів отримала персональні повідомлення від російських візаві. Їх закликали здатися та переконували, що Росія не прагне заподіяти Україні жодної шкоди.

Схожі, але анонімні повідомлення отримали майже всі українські полковники та інші старші офіцери української армії. Про особливу увагу Кремля до психологічного впливу на українських військових свідчить і те, що на другий день вторгнення з таким самим повідомленням вийшов особисто Путін. Однак план не вдався ― що знов-таки свідчить про погану оцінку росіянами пріоритетів українських військових, - зазначають аналітики.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Наслідки війни. Росія завдала збитків довкіллю України на суму майже 85 млрд євро

довкілля
Джерело:  online.ua

Збитки довкіллю внаслідок російської агресії в Україні сягнули майже 85 млрд євро. Під окупацією або в зоні бойових дій перебувають 850 тис га лісів.

Головні тези:

  • Російська агресія в Україні завдала значних збитків довкіллю на суму майже 85 млрд євро.
  • Окупація та бойові дії залишили під загрозою 850 тис га лісів та порушили екосистему країни.
  • Збільшення викидів вуглецю, забруднення боєприпасами та заміновані території - лише частина наслідків війни для довкілля.

Росія завдала збитків довкіллю України на 85 млрд євро

Про це повідомила міністерка захисту довкілля та природних ресурсів України Світлана Гринчук.

За її даними, станом на зараз зафіксовано понад 8 тис кейсів шкоди довкіллю внаслідок бойових дій. У повітря потрапило більш ніж 230 млн тонн вуглецю. Залишається замінованою та забрудненою боєприпасами чверть території України.

Очільниця відомства наголосила, що наслідки російської збройної агресії стосуються не тільки України, а й усього континенту.

За її словами, новим викликом для України та партнерів стало влучання російського дрона в ЧАЕС.

Гринчук закликала інші країни надавати матеріальну, технічну та експертну підтримку у сфері захисту довкілля, зокрема запускати нові проєкти.

Сьогодні ні в кого немає сумніву, що Україна бореться не тільки за свій суверенітет, але й за свободу й демократію у всьому світі. Європейський Союз — один із наших ключових партнерів у боротьбі з російською збройною агресією. Наші партнерства мають довгострокові цілі та орієнтири на сталий розвиток.

Категорія
Світ
Дата публікації

Коли Росія може атакувати НАТО — прогноз німецької розвідки

Росія все-таки може розпочати війну проти НАТО
Джерело:  Bild

Федеральна розвідувальна служби Німеччини (BND) і Бундесверу дійшла висновку, що російський диктатор Володимир Путін сприймає відносини із Заходом як системний конфлікт і готується до великої війни з НАТО.

Головні тези:

  • Росія може розпочати ще одну велику війну до 2030 року.
  • Наразі у зоні ризику знаходяться саме країн Балтії, що стане серйозним викликом для НАТО.

Росія все-таки може розпочати війну проти НАТО

У новому звіті німецьких розвідників йдеться про те, що путінський режим налаштований використовувати силу для досягнення своїх цілей.

Окрім того, вказано, що вже до кінця 2030 Путін може бути повністю готовий до "широкомасштабної конвенційної війни".

Як стверджує литовська спецслужба VSD, країна-агресорка наразі немає стільки сил та ресурсів, щоб влаштувати напад на весь альянс.

Попри це, Росія може "перевірити НАТО" шляхом проведення обмеженої військової операції проти однієї або кількох країн-членів, щоб з'ясувати, наскільки серйозно блок готовий захищати усіх своїх членів.

Німецькі розвідники закликають міжнародну спільноту не ігнорувати той факт, що російські військово-повітряні сили і флот залишаються боєздатними.

Якщо війна РФ проти України завершиться, то вони можуть бути швидко перекинуті до кордонів із країнами Балтії.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?