Аналітики Лондонського Королівського інституту обʼєднаних служб (RUSI) дізнались, що злочинне кремлівське військово-політичне керівництво на чолі із диктатором Володимиром Путіним ретельно продумало план повномасштабного нападу та окупації територій України.
Як Кремль планував вторгнення та окупацію України
Зокрема, безпосередньо перед нападом військово-політичне керівництво РФ розділило громадян України на 4 категорії.
перша група - ті, кого треба ліквідувати фізично;
друга - ті, кого треба пригнічувати й утискати;
третя - нейтральні громадяни, яких можна схилити до співпраці;
четверта - потенційні колаборанти.
Існував конкретний список першої групи, куди потрапили активні учасники Революції гідності. Російська ФСБ тренувалася їх захоплювати чи вбивати. Другу категорію планували виявити, обходячи оселі. Потім для цих людей мали створити фільтраційні табори. Після фільтрації "особливо ненадійних" планували депортувати в росію. А в Україні їх би "перевиховували" завезені з Росії "вчителі" та інші офіційні особи, - йдеться у звіті аналітиків.
Крім того, росіяни планували залучити до прийняття окупації депутатів в Верховній Раді. Проросійські нардепи повинні були створити "Рух за мир" і спонукати приєднатись до нього інших політиків. Цей рух мав би заборонити протести проти окупації. Якби деякі регіони з цим не погодились, їх би відімкнули від енерго- і водопостачання, а також від фінансової системи через механізми Нацбанку.
Між тим британські аналітики зазначають, що над планом із захоплення та окупації України працювало вузьке коло людей під керівництвом диктатора Путіна.
Аналітики з'ясували, що окремі елементи операції із захоплення України планували різні посадовці, які іноді навіть не знали її головної цілі. Якісно оцінити ризики ця група не змогла, і всі плани виявилися занадто оптимістичними.
Наміри росіян зіпсував не так сильний опір українців, як відсутність сценаріїв, що робити, якщо якийсь із елементів плану не спрацює, - зазначається у звіті.
Крім того, росіяни намагалися знайти підхід до керівництва Збройних сил України. У перші дні війни низка українських генералів отримала персональні повідомлення від російських візаві. Їх закликали здатися та переконували, що Росія не прагне заподіяти Україні жодної шкоди.
Схожі, але анонімні повідомлення отримали майже всі українські полковники та інші старші офіцери української армії. Про особливу увагу Кремля до психологічного впливу на українських військових свідчить і те, що на другий день вторгнення з таким самим повідомленням вийшов особисто Путін. Однак план не вдався ― що знов-таки свідчить про погану оцінку росіянами пріоритетів українських військових, - зазначають аналітики.
Читайте також: