Буданов розкрив нову стратегію Росії під час війни з Україною
Категорія
Україна
Дата публікації

Буданов розкрив нову стратегію Росії під час війни з Україною

Кирило Буданов

Росія намагається дестабілізувати ситуацію в Україні, не відпускаючи з полону бійців Азову. Про це попередив глава ГУР Кирило Буданов.

РФ розпочала нову підступну гру проти України

За словами шефа української розвідки, оскільки Росія не може досягти успіхів на полі бою, то вирішила спробувати розколоти український народ зсередини.

У Кремлі чудово знають, що питання звільнення “азовців” з полону дуже важливе та болісне для наших людей, тому вдаються до маніпуляцій.

Росія веде свою звичну гру, вона намагається розіграти карту, скажімо так, соціально складних у їхньому розумінні верств нашого населення, до яких можна віднести питання "Азову". Тому що натягнуте дуже сильно це питання, в суспільстві сприймається дуже болісно. І вони мріють про те, що гра на цій тематиці дасть їм якусь користь щодо дестабілізації в нашій країні. Це не так, - зазначив Кирило Буданов.

Дивіться також нове інтерв’ю online.ua з керівником пресслужби Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими Петром Яценком:

Глава ГУР переконаний, що бійців “Азову” вдасться звільнити

Шеф української розвідки просить не забувати про те, що навіть командирів полку "Азов" вдалося повернути в Україну, попри те, що більшість наших людей вважали це нереальним та неможливим.

Але факти говорять самі за себе. І з часом будуть витягнуті всі. Але ще раз хочу наголосити: перше, ніхто нам нічого не винен, як і ми їм; друге. Ми перебуваємо в стані відкритої війни. Це складне питання. Кожний обмін – це окрема операція, суто операція, - пояснює Кирило Буданов.

За його словами, українська влада застосовує абсолютно усі важелі впливу, щоб повернути наших людей додому.

Однак глава ГУР не має права розкривати форми і методи.

Але ще раз хочу сказати, що нічого спільного з цивілізованою роботою в цьому немає, - підсумував він.

Категорія
Політика
Дата публікації

Як у Росії. Влада Словаччини намагається ухвалити закон про "іноагентів"

Фіцо
Джерело:  Politico

Уряд Словаччини намагається проштовхнути через парламент поправки до законодавства, які за своїм змістом фактично дорівнюють російському закону про "іноземних агентів" та його грузинському аналогу.

Головні тези:

  • Уряд Словаччини хоче ухвалити закон про іноагентів, схожий на російський, що викликає масові протести серед громадян.
  • Проект закону розглядається у другому читанні в парламенті, а європейські органи висловлюють своє обурення цими законодавчими змінами.

У Фіцо хочуть ухвалити свій закон про”іноагентів”

Тисячі словаків вийшли на марш проти цих законодавчих змін. Вуличні акції протесту відбулися у Братиславі, Кошице та інших містах.

Прем’єр-міністр Словаччини Роберт Фіцо вже давно намагається підкорити неурядові організації та незалежні ЗМІ. Ще у 2023 році він пообіцяв запровадити закон, який би визначав їх як іноземних агентів, якщо вони отримують фінансування з-за кордону.

Станом на сьогодні відповідна поправка до закону перебуває у другому читанні в парламенті. Голосування за неї має відбутися наступного тижня.

Нещодавно Європейська комісія попередила уряд Словаччини про неприпустимість ухвалення закону і про неминучість заходів Брюсселя у відповідь. Численні неурядові та правозахисні організації, включно з Amnesty International, теж засудили законопроєкт.

Люсія Стасселова з ініціативи "Мир Україні", яка організовує протести по всій країні, назвала закон "інструментом системного демонтажу громадянського суспільства".

Цей закон скопійований з Росії, де подібне законодавство використовується для знищення незалежних організацій, ув'язнення опозиційних діячів, примусу до мовчання ЗМІ та репресій. Ми не дозволимо Словаччині піти цим шляхом.

Сам прем’єр Фіцо сказав, що поважає право людей на протест, але заперечив, що він копіює російський досвід придушення інакомислення.

Проєкт закону про неурядові організації не має нічого спільного з російським, американським чи ізраїльським законодавством. У них (опозиційно налаштованих громадян – ред.) закінчилося, проти чого протестувати, тож тепер вони просто вигадують ще одну брехню.

Роберт Фіцо

Роберт Фіцо

Прем’єр-міністр Словаччини

Як зазначає Politico, Угорщина ухвалила подібний закон у 2017 році, але була змушена його скасувати у 2023 році після того, як Суд Європейського Союзу визнав його незаконним.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?