Будуть важкі наслідки - Україна поставила жорстку вимогу Росії
Категорія
Україна
Дата публікації

Будуть важкі наслідки - Україна поставила жорстку вимогу Росії

Будуть важкі наслідки - Україна поставила жорстку вимогу Росії
Джерело:  online.ua

В умовах пандемії Росія не припиняє проводити мілітаризацію окупованого Криму, створюючи загрозу спалаху коронавіруса, небезпечну для цивільного населення. Офиційний Київ закликав Росію припинити активність окупаційних військ в Криму. Але замість цього російська влада вирішила звозити до Криму хворих на коронавірус з Південного військового округу, в результаті чого кримчани стали все більше схожі на заручників, що опинилися на військовій базі. З вимогою припинити мілітаризацію Криму до Росії звернулося Міністерство з питань реінтеграції тимчасово окупованих територій України, де попередили Москву про тяжкі наслідки в результаті таких незаконних дій, повідомляє ONLINE.UA.

У відомстві повідомили, що незважаючи на пандемію, російські моряки та військові продовжують навчальні заходи, здійснюють бойову підготовку і господарську діяльність в окупованому Криму. Тільки минулого тижня, за офіційними повідомленнями командування, окупаційними військовими контингентами на території українського Кримського півострова і в прилеглій акваторії відбулося шість помітних навчань, в яких взяли участь підрозділи РХБЗ, мінно-розшукова служба інженерного полку, морська авіація і сили ППО, загін кораблів, аварійно-рятувальний загін, підрозділ морської піхоти тощо. Зокрема, 24 квітня в бухті Козачій міста Севастополь підрозділи ЧФ відпрацьовували завантаження бронетехніки на великий десантний корабель, було задіяно понад 20 БТР-82АМ.

"На тлі цього в тимчасово окупованому Севастополі 25 квітня підтверджено захворювання на коронавірус у 5 осіб. У тому числі: у військового будівельника, який працює на будівництві в районі бухти Омега, в результаті чого всі будівництва переведені в режим обсерватора (за узгодженим рішенням глави окупаційної адміністрації і командувача ЧФ РФ ізольовано 700 осіб, в т.ч. - 200 жителів Севастополя, які відділені від сімей), у військового будівельника на об'єкті в районі Бельбека (в обсервацію спрямовані 84 людини) і у медсестри инфекційного шпиталю", - уточнили в Мінреінтеграціі.

Крім того, в окупованому Криму 25 квітня підтверджено ще 10 нових випадків захворювання на коронавірус і ще 7 осіб госпіталізовано з діагнозом "позалікарняна пневмонія". Внаслідок виявлення інфекції COVID-19 за останні три дні закрито на обсервацію Сімферопольську клінічну лікарню (всередині заблоковано 28 пацієнтів і 87 медичних працівників), лікарню в Курманах (в обсервації 89 медичних працівників та 60 пацієнтів), терапевтичне відділення лікарні в Алушті (в обсервації 15 медиків і 2 пацієнта). Під загрозою закриття через виявлення коронавіруса у пацієнтів або персоналу також опинилися лікарні в Білогірську, Саках, Республіканська дитяча клінічна лікарня в Сімферополі.

"Спалах захворювання в окупаційному військовому контингенті, де неможливо дотримати самоізоляції, може призвести до перевантаження не тільки військових шпиталів, але і звичайних лікарень, частина з яких вже закрита через коронавірус. Громадяни не отримають належної допомоги, що може призвести до тяжких гуманітарних наслідків. Це абсолютно безвідповідальне ставлення Російської Федерації як держави-окупанта до своїх обов'язків. Кримчани все більше схожі на заручників, на військовій базі ", - підкреслили в Мінреінтеграціі.

Нагадаємо, окупанти закрили ряд міст Криму на в'їзд і виїзд для росіян через коронавіруса. Проте 27 квітня в Крим заплановано прибуття восьми рейсових літаків, шість з яких прилетять з Москви. Також до Криму щодня в'їжджає близько 2 тисяч транспортних засобів через скандальний Кримський міст.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Путін вирішив повністю знищити Кримський природний заповідник- його 70% земель вирішили віддати під зону рекреації і землі господарського значення. які будуть використані для оборони, житлового будівництва та інших потреб Росії. Кримчани в шоці від чергового свавілля Росії.

Категорія
Політика
Дата публікації

Вступ України в ЄС. Чого очікувати в 2025 році

ЄС

Протягом поточного року є шанс того, що офіційний Брюссель відкриє з Україною одразу два кластери в переговорах про членство в Європейському Союзі.

Головні тези:

  • Україна має шанс суттєво наблизитися до членства в ЄС.
  • Процес вступу передбачає важливі умови, зокрема одноголосне голосування за рішення в Раді країнами-членами.
  • Реформи в Україні мають бути стійкими.

2025 рік буде насиченим для України

З заявою з цього приводу виступила європейська комісарка з питань розширення Марта Кос.

Як зазначає політикиня, коли вона спілкувалася з українським лідером Володимиром Зеленським, він закликав відкрити всі глави переговорного процесу вже цьогоріч.

Коли я почула це вдруге, я сказала, що це не тільки про відкриття, а, переважно, про закриття. Україна добре проводить реформи, але вони мають бути стійкими реформами. Ми підтримуємо їх.Тому, говорячи про те, що можливо зробити з ними (Україною — ред.), буде можливо, що цього року ми відкриємо перший кластер основ і навіть тридцять перший — а це зовнішня політика.

Марта Кос

Марта Кос

Єврокомісарка з питань розширення

За її словами, вкрай важливим фактор буде успішна процедура в Раді.

Про що насправді йдеться

Марта Кос звертає увагу на те, що під "успішною процедурою в Раді" вона має на увазі одноголосне голосування країнами-членами за кожне необхідне в процесі переговорів рішення.

Ці одноголосні рішення мають бути ухвалені в Раді. Наприклад, тільки для України та Молдови відсьогодні нам потрібні три одностайні рішення, — наголосила єврокомісарка.

Марта Кос також зазначила, що незабаром офіційний Брюссель передасть до Ради скринінговий звіт — це перше одностайне рішення.

Згодом потрібно буде ухвалити контрольні показники.

Нам потрібне одностайне рішення знову, і потім нам потрібна думка комісії — і знову — одностайне рішення, — сказала вона.

Марта Кос вкотре нагадала, що процес вступу — це не тільки справа її роботи або роботи Єврокомісії, це також здебільшого те, що робитимуть держави-члени.

Категорія
Політика
Дата публікації

Складна робота. Новий глава Держдепу виступив з заявою щодо України

Рубіо
Джерело:  ABC News

Шеф американської дипломатії Марко Рубіо відверто зізнався, що завершити війну Росії проти України буде не так просто, як здавалося спочатку.

Головні тези:

  • Марко Рубіо заявив про складність та трагічність війни РФ проти України.
  • За словами американського дипломата, США мають відіграти ключову роль у процесі мирних перемовин між Києвом та Москвою.

Рубіо оцінив потенційні мирні перемовини

За його словами, переговори щодо припинення війни між Росією та Україною не будуть проходити публічно.

Окрім того, американський дипломат офіційно підтвердив, що США повинні відіграти роль у цьому процесі.

Журналісти попросили Марка Рубіо прокоментувати обіцянку президента США Дональда Трампа зупинити війну Росії проти України в перший день,.

Як зазначив політик, це дійсно “складна робота".

Дивіться, це складний, трагічний конфлікт, який розпочав Володимир Путін (російський диктатор, — ред.), який завдав величезної шкоди Україні та Росії, я б стверджував, а також і стабільності Європи.

Марк Рубіо

Марк Рубіо

Глава Держдепу США

Як вважає американський дипломат, єдиний спосіб вирішити ці проблеми — "повернутися до прагматизму", а також "до серйозності".

США мають тут зіграти свою роль. Ми підтримували України, але ця війна має закінчитися.

Трамп виступив з новою заявою про війну РФ проти України

20 січня новий очільник Білого дому повідомив, що президент України Володимир Зеленський дійсно хоче укласти домовленість щодо завершення війни.

Дональд Трамп плекає надію, що російський диктатор Володимир Путін також отямиться й погодитися на мирні перемовини.

Гадаю, Росія має великі проблеми. Подивіться лише на інфляцію в Росії... Я би сподівався, що він (Путін — ред.) хоче укласти угоду. Він не може бути в захваті від того, що у нього не все так добре.

Як вважає Дональд Трамп, Путін власноруч руйнує Росію, продовжуючи вести загарбницьку війну проти України.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?