Це була моя помилка. Залужний заявив про глухий кут на фронті
Категорія
Україна
Дата публікації

Це була моя помилка. Залужний заявив про глухий кут на фронті

Валерій Залужний
Джерело:  The Economist

За словами Головнокомандувач ЗСУ Валерія Залужного, ситуація на полі бою зайшла у глухий кут, оскільки він припустився помилки та повірив у те що шалені втрати особового складу армії РФ зможуть зупинити війну.

Чому блискавичного прориву ЗСУ досі не сталося

Валерій Залужний звертає увагу на те, що протягом 5 місяців контрнаступу наші воїни змогли просунутися лише на 17 кілометрів.

А наш ворог воював аж десять місяців навколо Бахмута на сході, "щоб взяти місто розміром 6 на 6 кілометрів".

Головнокомандувач ЗСУ не приховує, що поточна ситуація на фронті нагадує йому події Першої світової війни.

Так само, як і в Першій світовій війні, ми досягли рівня технологій, який ставить нас у глухий кут… Глибокого і красивого прориву, швидше за все, не буде, - попереджає він.

На переконання Залужного, для виходу з цього глухого кута потрібен потужний технологічний стрибок.

Головнокомандувач ЗСУ також не приховує той факт, що повільне просування українських військ під час контрнаступу підірвало сподівання міжнародних партнерів на те, що Україна змусить диктатора Путіна сісти за стіл переговорів чи взагалі вивести свою армію.

У чому полягала помилка Залужного

Як відверто зізнається генерал, доволі довго він вірив в те, що йому вдасть виграти війну, знекровивши армію РФ, однак цього не сталося.

Це була моя помилка. Росія втратила щонайменше 150 000 загиблих. У будь-якій іншій країні такі втрати зупинили б війну, – пояснює Залужний.

Однак, як виявилося згодом, у країні-агресорці життя коштує дешево, а Путін орієнтується на Першу і Другу світові війни, в яких Росія втратила десятки мільйонів людей.

За словами Валерія Залужного, ЗСУ повинні були б рухати зі швидкістю 30 км на день, прориваючи рубежі армії РФ.

Якщо ви подивитеся на підручники НАТО і на математичні розрахунки, які ми робили [при плануванні контрнаступу], то чотирьох місяців повинно було вистачити, щоб дійти до Криму, воювати в Криму, повернутися з Криму і знову піти туди і назад, – саркастично зазначає Головнокомандувач.

Однак українські воїни разом з технікою застрягали на мінних полях, з яких вкрай важко вибратися.

Залужний описує поле бою, на якому сучасні сенсори можуть виявити будь-яку концентрацію сил, а сучасна високоточна зброя може її знищити.

Простий факт полягає в тому, що ми бачимо все, що робить ворог, а він бачить все, що робимо ми. Для того, щоб вийти з цього глухого кута, нам потрібно щось нове, на кшталт пороху, який винайшли китайці і яким ми досі вбиваємо один одного, - пояснив він.

Категорія
Україна
Дата публікації

Україна готова купити у США 10 систем Patriot — Зеленський

Patriot
Джерело:  CBS News

Президент Володимир Зеленський заявив, що Україна готова купити у США десять систем Patriot або отримати ліцензії на їхнє виробництво. За його словами, Київ шукає всі можливі формати, щоб захистити мирне населення.

Головні тези:

  • Україна планує купити у США 10 систем Patriot або отримати ліцензії на їхнє виробництво для захисту мирного населення від ракетних атак.
  • Президент Зеленський заявив про готовність витратити 15 мільярдів доларів на закупівлю 10 систем Patriot для захисту великих міст.
  • Україна розглядає різні варіанти співпраці, включаючи купівлю ліцензій на виробництво систем Patriot та можливість отримання їх в оренду.

Україна може заплатити CША за 10 Patriot — Зеленський

Володимир Зеленський звернувся до США з пропозицією щодо придбання додаткових систем Patriot для посилення захисту українського неба від ракетних атак.

За словами Зеленського, Україна готова витратити 15 мільярдів доларів на закупівлю 10 систем, які зможуть захистити найбільші міста, де зосереджено скупчення людей.

Президент зазначив, що питання не стосується фінансів — Україна готова заплатити за ці системи.

Ми готові заплатити ці 15 мільярдів. Ми знайдемо ці гроші, і все будемо сплачувати.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

Також, за словами Зеленського, деякі європейські партнери висловили готовність допомогти фінансово, аби Україна змогла отримати необхідне обладнання.

Але США кажуть, що сьогодні немає можливостей, але в цей час вони передають такі системи, наприклад, Ізраїлю.

Зеленський зазначив, що Україна готова до різних варіантів співпраці, зокрема купити ліцензії на виробництво систем Patriot і відповідних ракет. Він запропонував можливість отримання цих систем в оренду від країн, де вони вже розміщені, і навіть повернути їх за потреби.

Ми хотіли заплатити за це, мати ліцензії і тоді вже зрозуміти як і в який термін ми можемо побудувати повністю систему закриття нашого неба.

Володимир Зеленський підкреслив, що є багато форматів для забезпечення захисту України від російських атак, і для цього потрібне бажання та підтримка міжнародних партнерів.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?