Чорнобиль лідирує: названі найстрашніші місця в світі
Категорія
Світ
Дата публікації

Чорнобиль лідирує: названі найстрашніші місця в світі

Чорнобиль лідирує: названі найстрашніші місця в світі
Джерело:  online.ua

Forbes склав рейтинг найстрашніших місць світу, які користуються популярністю у туристів. Лідером моторошних туристичних напрямків став Чорнобиль. Про це повідомляє ONLINE.UA з посиланням на сайт видання.

Автори рейтингу зазначають, що українське місто-привид Прип'ять в 2019 році стало лідером "темного" туризму, який передбачає поїздки в місця, які історично асоціюються зі смертями і трагедіями. У статті Forbes нагадують, що трагедія міста пов'язана з найгіршою в історії ядерною катастрофою, яка сталася 25-26 квітня на Чорнобильській АЕС, а її наслідки досі очевидні. У той же час експерти закликають туристів дотримуватися правил поведінки в Чорнобилі, щоб не піддатися радіації.

Крім Чорнобиля, Forbes включив в список головних напрямків для "темного" туризму "Меморіал 11 вересня" в Нью-Йорку, який присвячений загибелі 2977 осіб під час терактів 2001 року. У список внесли колишній нацистський концтабір "Аушвіц-Біркенау" в Польщі, в якому за часів Голокосту були вбиті понад мільйон чоловіків, жінок і дітей, місто Хіросіма в Японії, що стало першою жертвою ядерного бомбардування, меморіал геноциду Мурамбі в Руанді, федеральну в'язницю "Алькатрас" в США, руїни міста Помпеї і поле смерті Чоенг-Ек в Камбоджі.

Слід зазначити, що Forbes не в перший раз привертає увагу туристів до Чорнобиля. Раніше видання вносило місце ядерної катастрофи в Україні в список найекстравагантніших місць для туристів.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Київ опинився в рейтингу міст з найбільшою кількістю камер відеоспостереження. В українській столиці встановлено і функціонує 2,10 відеокамер на 1000 населення. Це означає, що в Києві приблизно 6,2 тисячі вуличних відеокамер.

Категорія
Україна
Дата публікації

Адміністрація Байдена лютувала й панікувала через потоплення крейсера "Москва"

Байден
Джерело:  The New York Times

14 квітня 2022 року українські військові неочікувано для всіх потопили ракетний крейсер "Москва" - флагман російського флоту. Лише зараз стало відомо, що ця подія насправді шокувала та налякала команду експрезидента США Джо Байдена.

Головні тези:

  • Знищення флагмана російського флоту призвело до напружених відносин між Україною та США.
  • Білий дім не знав, як Росія відреагує на таке публічне приниження .

Байден боявся реакції Путіна

Як вдалося дізнатися журналістам, у середині квітня 2022 року американські та українські військово-морські офіцери проводили рутинну розвідку.

Саме тоді на екранах своїх радарів вони помітили щось несподіване.

Тоді американці сказали: "О, це "Москва", а українці одразу відповіли: "Боже мій. Дуже дякую. До побачення".

Фактично Україна знищила російський флагман, не порадившись зі своїми американськими союзниками.

Американці були розлючені, бо українці не попередили про це; здивовані, що Україна мала ракети, здатні досягти корабля; і панікували, бо адміністрація Байдена не мала наміру дозволити українцям атакувати такий потужний символ російської могутності.

Потоплення крейсера “Москва”

Варто зазначити, що у перші роки війни відносини між Україною та США також ускладнювали напружені стосунки між тодішнім головнокомандувачем ЗСУ Валерієм Залужним і його американським колегою, генералом Марком А. Міллі, головою Об’єднаного комітету начальників штабів США.

Категорія
Україна
Дата публікації

Таємна атака на Кримський міст — опубліковані неочікувані подробиці

Що відомо про таємну атаку на Кримський міст
Джерело:  The New York Times

Згідно з останніми видання The New York Times, влітку 2024 року Україна таємно провела третю атаку на Кримський міст, однак вона виявилася невдалою. Вказано, що удар відбувся в межах секретної військової співпраці Києва та Вашингтона.

Головні тези:

  • Ракети ATACMS використовувалися для завдання удару по російській інфраструктурі в окупованому Криму.
  • Росіяни значно посилили захист мосту, тому нова атака виявилася невдалою.

Що відомо про таємну атаку на Кримський міст

Як вдалося дізнатися журналістам, літом 2024 року Україна пошкодила Кримський міст далекобійними ракетами ATACMS.

Згідно з їхніми даними, цю секретну операцію провели в межах кампанії Lunar Hail ("Місячний град"), яку спільно розробили Україна та США.

Ця операція передбачала удари по російській інфраструктурі в окупованому Криму.

Спочатку Вашингтон не дозволяв Україні атакувати Кримський міст американськими ракетами, однак згодом все-таки погодився.

Планувалося, що ATACMS вдарять по вразливих проміжках мосту, а морські безпілотники вибухнуть біля опор мосту, але росіяни посилили захист опор. Після цього українські військові запропонували атакувати тільки ракетами ATACMS. Американські чиновники заперечували, стверджуючи, що ракети не дадуть надійного результату, тож треба або почекати, або відмовитися від удару.

Однак коли атака все-таки відбулася — запланований удар завдав мінімальної шкоди об'єкту.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?