Чому Німеччина відпустила російського вбивцю Красікова — заява Шольца
Категорія
Світ
Дата публікації

Чому Німеччина відпустила російського вбивцю Красікова — заява Шольца

Шольц
Джерело:  Spiegel

Німецький лідер Олаф Шольц продовжує активно відстоювати своє рішення щодо обміну засудженого російського вбивці Вадима Красікова.

Головні тези:

  • Олаф Шольц називає рішення про звільнення російського вбивці Вадима Красікова “нелегким”, однак необхідним.
  • Лідер опозиції Німеччини Фрідріх Мерц вважає, що це була “угода з дияволом заради людяності”.
  • Марко Бушманн, глава Міністерства юстиції ФРН, наголошує, що Красікова був депортований, а не помилуваний.

Шольц назвав рішення про звільнення Красікова — “нелегким”

Канцлер ФРН ввечері 1 серпня особисто зустрів в аеропорту літак зі звільненими з Росії ув’язненими.

Щоб зустріти 13 врятованих бранців путінського режиму Олаф Шольц вирішив перервати свою літню відпустку.

За словами німецького лідера, багато з ув’язнених побоювалися за своє здоров'я і життя, тому влада Німеччини робила все можливе, щоб їх врятувати та повернути додому.

Журналісти також попросили Олафа Шольца прокоментувати звільнення росіянина Красікова, засудженого до довічного ув’язнення за вбивство у Берліні чеченського командира Зелімхана Хангошвілі.

Канцлер ФРН заявив, що це рішення не було легким.

Нікому не було легко прийняти рішення про депортацію вбивці, засудженого до довічного ув'язнення після кількох років в’язниці.

Олаф Шольц

Олаф Шольц

Канцлер Німеччини

Як інші представники влади Німеччини коментують це рішення

Що важливо розуміти, рішення щодо Красікова ухвалила коаліція спільно після ретельного обговорення та аналізу ситуації.

Лідер опозиції Фрідріх Мерц заявив, що влада ФРН мала на меті врятувати життя своїх громадян, тому була змушена йти на жертви.

За словами представника соціал-демократів Міхаеля Рота, “іноді доводиться укладати угоду з дияволом заради людяності". 

А глава Міністерства юстиції Марко Бушманн назвав звільнення Красікова “болючими поступками”.

Він також звернув увагу на те, що агента ФСБ РФ не помилували, а депортували.

Як міністр юстиції, я несу відповідальність за одну особливо гірку поступку, — заявив Марко Бушманн.

Категорія
Економіка
Дата публікації

Європейський оборонний фонд інвестує у виробництво новітніх БпЛА в Україні

European Comission
дрон

Інвестиції Європейської комісії в обсязі 910 млн євро до бюджетних програм в рамках Європейського оборонного фонду для розвитку європейських оборонних спроможностей вперше передбачають підтримку оборонного виробництва в Україні.

Головні тези:

  • Європейська комісія інвестує 910 млн євро у межах проєктів Європейського оборонного фонду.
  • Зокрема проєкти, що будуть реалізовуватися в Україні за допомогою ЄОФ, включають розвиток українських малих безпілотних систем із фокусом на розробку новітніх аеросистем на основі використання штучного інтелекту.

Європейський оборонний фонд підтримає розробку новітніх БпЛА в Україні

Європейська комісія інвестує 910 млн євро у межах (проєктів) Європейського оборонного фонду (ЄОФ) версії 2024 року, щоб створити умови для розвитку потужної та інноваційної оборонної промисловості в Європі.

Ці інвестиції мають на меті закрити ключові недоліки у спроможностях, наприклад, в мобільності сил або у захисті від дронів, — шляхом інновацій та співробітництва між європейською наукою й промисловістю. Крім того, вперше з проєктами в рамках ЄОФ буде асоційована оборонна промисловість України.

Як зазначається, посилення співробітництва між європейською оборонною промисловістю та ВПК України спирається на зусиллях Офісу ЄС із оборонних інновацій у Києві, та має на меті зміцнити зв’язки та продовжити інтеграцію України в оборонну промислову базу Європи. Це дозволить ЄС і Україні виконувати спільні завдання у сфері інновацій та безпеки.

Зокрема проєкти, що будуть реалізовуватися в Україні за допомогою ЄОФ, включають розвиток українських малих безпілотних систем із фокусом на розробку новітніх аеросистем на основі використання штучного інтелекту.

Нові інвестиції в Європейський оборонний фонд покликані прискорити розвиток виробничих спроможностей європейської оборонної промисловості, відповідно до нещодавно прийнятого Плану переозброєння Європи (ReArm Europe) — Готовність 2030, та положеннями однойменної Білої книги, яка окреслює ключові потреби європейської оборони й визначає необхідний обсяг інвестицій.

У цілому бюджет Європейського оборонного фонду на 2021-2027 роки складає 7,3 млрд євро. При цьому пріоритетні програми оборонного виробництва у поточному році передбачають посилення взаємодії між великими та малими підприємствами європейського оборонного комплексу.

Дев’ять із згаданих технологічних проєктів спрямовані на розвиток технологій STEALTH та відповідних матеріалів наступного покоління.

У сфері авіації, окрім вже згаданого проєкту з виробництва дронів в Україні, представлений проєкт ENGRTII з розробки новітнього європейського гвинтокрила до 2030 року, до якого залучені 45 виробничих та дослідницьких установ.

Ще один проєкт під назвою EUROSWEEP допоможе створити спільні європейські системи з розмінування.

На поточному етапі Європейська комісія завершила відбір виробничих пропозицій та готує грантові угоди з промисловими консорціумами, щоб підписати відповідні установчі документи до кінця поточного року.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?