Дефіцит в системі. Укренерго ввели додаткові обмеження у 7 областях
Категорія
Україна
Дата публікації

Дефіцит в системі. Укренерго ввели додаткові обмеження у 7 областях

Укренерго
Джерело:  Укренерго

Через аномальну спеку та збільшення дефіциту в енергосистемі були введені екстрені відключення світла у декількох областях України.

Головні тези:

  • Укренерго ввело аварійні відключення світла в 7 областях України через збільшення дефіциту в енергосистемі та вихід з ладу обладнання на енергооб’єкті
  • Наразі в Україні працюють чотири черги графіків відключень світла протягом доби, енергетики займаються стабілізацією ситуації.
  • Аналітики прогнозують декілька сценаріїв стану енергосистеми на зиму, включно з базовим, стабільним, негативним та оптимістичним сценаріями. 

У 7 областях України запровадили аварійні відключення світла

На одному з енергооб’єктів України вийшло з ладу обладнання, — енергетики збільшили обсяги обмежень і запровадили аварійні відключення у 7 областях. Про це повідомила пресслужба НЕК "Укренерго".

Сьогодні вночі стався вихід з ладу обладнання на одному з енергооб’єктів. Дефіцит енергії в системі збільшився — йдеться у повідомленні.

О 10:00 «Укренерго» віддало команду на застосування аварійних відключень в Харківській, Сумській, Полтавській, Запорізькій, Донецький, Дніпропетровській, Кіровоградській областях

Зазначається, що наразі діють чотири черги графіків відключень протягом всієї доби.

Відключення у чотирьох чергах означає обмеження одночасно до 70% споживачів у кожній області протягом певного періоду.

Наразі енергетики працюють для стабілізації ситуації.

Які сценарії стану енергосистеми прогнозують аналітики

Водночас, за його словами, на цю зиму є декілька сценаріїв — негативний, базовий стабільний та оптимістичний.

Зокрема за базовим сценарієм, очікується відбудова 3 із 6 тис пошкоджених мегаватів електрогенерацїі.

Працюватимуть стабільно десь 8-9 блоків АЕС, а зима буде відносно звичайною, тобто без сильних холодів.

У такому разі тривалість відключень світла складатиме по 12 годин на добу.

Негативний сценарій передбачає, що вдасться відремонтувати десь до 2 тис мегаватів, а блоків АЕС працюватиме 7-6. Зима буде холодною. Такий сценарій веде до певних кризових ситуацій, а саме падіння енергосистеми.

Категорія
Політика
Дата публікації

Орбан закликає угорців проголосувати на "референдумі" проти вступу України до ЄС

Orban Victor
Орбан

Прем'єр-міністр Угорщини Віктор Орбан закликає громадян голосувати на VOKS 2025 проти вступу України до Європейського Союзу.

Орбан маніпулює громадською думкою Угорщини щодо України

Політик написав на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook, що у Брюсселі нібито є наказ про вступ країни до ЄС ще до 2030 року. За його словами, у найближчі пів року на Євросоюз чекає "найскладніша та найбільша битва", яка вирішить його майбутнє:

Можливо, одного дня, десь через 20-30-40 років, все може скластися таким чином, що Україна зможе виконати умови, необхідні для вступу, які не зруйнують угорську економіку. Але це не в осяжному майбутньому, років через 15, це точно!

Віктор Орбан

Віктор Орбан

Прем'єр-міністр Угорщини

Він закликав угорців голосувати за "збереження досягнень Угорщини", заявивши, щоб без громадського спротиву уряд може не впоратися із захистом інтересів країни.

Вступ України до ЄС ставить під загрозу все, чого ми досягли до цього часу. Не дамо їм переступити через угорців!

​VOKS 2025 — це загальнонаціональне консультативне голосування, ініційоване урядом Угорщини, щоб дізнатися думку громадян щодо можливого вступу України до Європейського Союзу. Воно розпочалося 15 квітня 2025 року і триватиме до кінця травня.​

Голосування проводиться поштою. Угорцям запропоновано відповісти на одне запитання:​ "Чи підтримуєте ви вступ України до Європейського Союзу?".

Нагадаємо, опозиційна партія "Тиса" організувала власне опитування, результати якого свідчать про підтримку вступу України до ЄС серед громадян — понад 58% учасників підтримують євроінтеграцію України. ​

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?