День відкритих дверей в музеях Києва: графік на лютий
Категорія
Культура
Дата публікації

День відкритих дверей в музеях Києва: графік на лютий

День відкритих дверей в музеях Києва: графік на лютий
Джерело:  online.ua

У лютому 2018 року музеї Києва проводять традиційний день відкритих дверей і пропонують киянам і гостям міста понад 40 заходів, в ході яких можна долучитися до культури абсолютно безкоштовно.

Повний графік дня відкритих дверей на лютий в Києві був опублікований на сторінці "Великий Київ" в соцмережі, повідомляє ONLINE.UA.

Читайте також: До КіевПрайд2018 залишилося 136 днів

Лютневий "день відкритих дверей" в столичних музеях стартував 1 числа. У перший день місяця свої двері для гостей відкривав музей видатних діячів української культури Лесі Українки, М. Лисенка, П. Саксаганського, М. Старицького. 5 лютого культурні заходи для відвідувачів пройдуть відразу в декількох музеях Києва. Зокрема, безкоштовний вхід буде в наступних музеях:

  • Музей історії Києва;

  • Літературно-меморіальний музей М. Булгакова;

  • Національний музей українського декоративного мистецтва;

  • Національний музей "Меморіал жертв Голодомору".

Музей історії Києва

У вівторок, 6 лютого, день відкритих дверей будуть проходити в музеї Олександра Пушкіна, музеї шістдесятників і музеї Шолом-Алейхема. У середу, 7 лютого, можна безкоштовно відвідати Національний музей "Київська картинна галерея", мистецький центр "Шоколадний будинок", Національно науково-природничий музей і музей імені Ханенко.

Також в лютому дні відкритих дверей будуть проходити в наступних музеях:

  • Музеї-майстерні І. Кавалерідзе (13 лютого)

  • Музеї видатних діячів української культури Лесі Українки, М. Лисенка, П. Саксаганського, М. Старицького (15 лютого)

  • Меморіальний будинок-музей і Національний музей Тараса Шевченка (22 лютого)

  • Історико-меморіальному музею Михайла Грушевського (22 лютого)

  • Музей української діаспори (23 лютого).

 Музей видатних діячів української культури Лесі Українки, М. Лисенка, П. Саксаганського, М. Старицького

У п'ятницю, 23 лютого, день відкритих дверей буде проходити в Національному історико-архітектурному музеї "Київська фортеця", в музеї театрального, музичного та кіномистецтва України, а також в музеї партизанської слави.

У неділю, 25 лютого, свої двері для гостей відкриють літературно-меморіальні музеї Павла Тичини, Маскима Рильського і Марії Заньковецької. Також в цей день можна відвідати Національний художній музей України.

26 лютого день відкритих дверей буде проводиться в Національному музеї історії України, в музеї гетьманства і музеї театрального, музичного та коноіскусства України.

Музей театрального, музичного та коноіскусства України

Завершиться лютневий "день відкритих дверей" в Національному музеї літератури України, літературно-меморіальному музеї Тараса Шевченка та Національному заповіднику "Софія Київська". Там заходи пройдуть 28 лютого.

Слід додати, що дні відкритих дверей в Києві проводяться на різних умовах - в деяких музеях безкоштовний вхід надається тільки певним категоріям громадян, наприклад, пенсіонерам, студентам або учням.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що популярний український гурт DETACH вперше дасть концерт із симфонічним оркестром.

Категорія
Україна
Дата публікації

У Курській області сформувалася "буферна зона", тривають бої

ЗСУ

Станом на сьогодні на російській Курщині Сили оборони України контролюють близько 90 кв. км. Новими подробицями поділився генерал-лейтенант ЗСУ у відставці Ігор Романенко. За його словами, там сформувалася своєрідна "буферна зона".

Головні тези:

  • Українські воїни діють комплексно на Курщині, Сумщині та Білгородщині, використовуючи асиметричні стратегії.
  • Війна в цьому регіоні є складним явищем, проте інтенсивні операції впливають на можливості та плани ворога.

Що відбувається в Курській області

Ігор Романенко звертає увагу на те, що бої на Курському напрямку ще не завершені.

Там ще контролюється десь 90 кв. км, плюс-мінус така собі буферна зона. Це саме та, за яку Путін казав, що вони хочуть сформувати на Сумщині, й там (на Курському напрямку — ред.) йдуть інтенсивні бойові дії.

За словами Романенка, наразі потрібно розглядати дії українських воїнів в комплексі на Курщині, Сумщині та Білгородщині — це не лише пряма участь додаткових сил підрозділив в цих регіонах, а також дії асиметричного порядку.

Генерал-лейтенант ЗСУ у відставці наголошує, що війна — дуже складне явище, в якому рідко буває однозначна перемога, але такі операції впливають опосередковано — ламають плани, змушують ворога розпорошуватись.

"Можна казати про стабілізацію в тому випадку, коли буду виконане завдання з зупинки просування ворога. А ворог навпаки — планує наступальні дії більш масштабного порядку саме на Харківщині, Сумщині, Запоріжжі… — попередив Ігор Романенко.

Категорія
Політика
Дата публікації

Сварка Зеленського і Трампа змінила правила гри в Європі

Європа зрозуміла, що залишилася без захисту США
Джерело:  CNN

Гучний конфлікт у Білому домі призвів до того, що європейські лідери врешті-решт усвідомили, що повинні покладатися лише на себе. Старший науковий співробітник Європейської ради з міжнародних відносин Петро Бурас звертає увагу на те, що зараз у Брюсселя на порядку денному політика, яка була б немислима лише кілька тижнів тому.

Головні тези:

  • Майбутній канцлер ФРН Фрідріх Мерц налаштований рішуче, щоб змінити політику країни.
  • Президент Франції Емманюель Макрон активно пропагує європейську стратегічну автономію від США.

Європа зрозуміла, що залишилася без захисту США

За словами експерта, кардинальні зміни відбулися в Німеччині, де майбутній канцлер Фрідріх Мерц виграв голосування в парламенті за скасування "боргового гальма" Німеччини — механізму обмеження державних запозичень.

Це змінює правила гри в Європі, тому що Німеччина була відсталою — особливо серед великих країн — коли справа стосувалася оборони, — наголосив Петро Бурас.

Саме пробудження Німеччини вказує на те, що Європа стикнулася з поворотним моментом у своїй історії.

Ні для кого не секрет, що французький лідер Еммануель Макрон наразі активно розглядає можливість поширення захисту свого ядерного арсеналу на європейських союзників.

Глава республіки давно закликав до європейської "стратегічної автономії" від США, а сварка Володимира Зеленського та Дональда Трампа підштовхнула Макрона до серйозних рішень.

Навіть відомі своїм нейтралітетом країни переглядають свої позиції. Так, уряд Ірландії висунув законопроєкт, що дає змогу розгортати війська без схвалення ООН, оминаючи можливе російське (або американське) вето.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?