Детектори FPV-дронів "Вітряк М" виготовлятимуть в Україні — що відомо
Категорія
Технології
Дата публікації

Детектори FPV-дронів "Вітряк М" виготовлятимуть в Україні — що відомо

Дрон
Джерело:  Укрінформ

Міністерство оборони України уклало домовленості з виробниками та державними підприємствами на виготовлення детекторів ворожих FPV-дронів «Вітряк М».

Головні тези:

  • Міноборони України уклало угоди на виробництво детекторів FPV-дронів «Вітряк М» в Україні.
  • Детектори ворожих FPV-дронів будуть масово вироблятися та впроваджуватися у Збройних Силах України, забезпечуючи додаткову безпеку на полі бою.
  • Технологія детекції «Вітряк М» розроблена українськими військовими інженерами.
  • Розробка «Вітряк М» дозволяє виявляти ворожі FPV-дрони та використовувати РЕБ для забезпечення безпеки в реальному часі.
  • Перший патент на технологію детекції ворожих FPV-дронів «Вітряк М» Міноборони України відкриває нові можливості для українських Збройних Сил та підвищує їхню боєздатність.

Детектори ворожих FPV-дронів «Вітряк М» масово випускатимуться в Україні

Про це в телеефірі заявив начальник відділу з питань інтелектуальної власності Головного управління військової юстиції МОУ Ілля Костін.

Власником патенту на розробку стало Міноборони. Передача дозволу на використання для ЗСУ буде безплатною. Саме зараз ми активно працюємо, щоб залучити виробників, дати дозвіл на масштабне виробництво цього детектору. Ми вийдемо на фінальну розробку документів приблизно за два тижні.

Як заявив Костін, уже є домовленості як із виробниками, так і з державними підприємствами, які письмово підтвердили готовність запустити виробництво. Всі права перейдуть до виробників, і вони будуть масштабувати це на ЗСУ.

Костін також зазначив, що детектор ворожих FPV-дронів «Вітряк М» працюватиме у поєднанні з РЕБами. За його словами, нова технологія дозволить вмикати РЕБ саме у той момент, коли дійсно наближається ворожий безпілотник.

Міноборони отримало перший патент на «Вітряк М»

Міністерство оборони України отримало перший патент на технологію детекції ворожих FPV-дронів під назвою «Вітряк М», що дозволяє виявляти такі дрони на полі бою.

Міноборони отримало перший патент на технологію детекції ворожих FPV-дронів під назвою «Вітряк М». Розробка, створена українськими військовими інженерами Центру масштабування технологічних рішень (ЦМТР), вже активно впроваджується у війська. Це інноваційний пристрій, що дозволяє виявляти ворожі FPV-дрони, забезпечуючи додаткову перевагу на полі бою.

«Вітряк М» вже кодифіковано і допущено до експлуатації у ЗСУ.

Це перший випадок, коли військова частина виступила розробником зразка ОВТ та успішно кодифікувала його як предмет постачання. Патентування стало можливим завдяки відділу з питань інтелектуальної власності Міноборони, створеному в Головному управлінні військової юстиції у вересні 2024 року.

Категорія
Світ
Дата публікації

КНДР значно посилила військову допомогу Росії — що відомо

Ин
Джерело:  AP News

За даними Південної Кореї, у січні та лютому КНДР направила до Росії ще близько 3 тис солдатів. Північна Корея також відправляє більше ракет, артилерійського обладнання та боєприпасів, щоб допомогти Росії. 

Головні тези:

  • КНДР направила до Росії близько 11 тис солдатів, різноманітну військову техніку та боєприпаси.
  • Північна Корея взяла активну участь у війні проти України, надсилаючи великі сили в битву в Курській області.
  • Північнокорейський диктатор Кім Чен Ін виразив підтримку війні Росії проти України під час зустрічі з російським військовим чиновником.

КНДР збільшила постачання зброї Росії

Кім Чен Ин посилює військову допомогу Росії, відправляючи солдатів, ракети та артилерію. Північнокорейські війська зазнають важких втрат, але Кремль вимагає ще більше.

Військова техніка, відправлена Північною Кореєю в Росію, включає "значну кількість" балістичних ракет малої дальності, 170-міліметрові самохідні гаубиці і близько 220 одиниць 240-міліметрових реактивних систем залпового вогню.

Північна Корея направила близько 11 тис військових для участі у війні проти України, що стало її першою участю у великомасштабному конфлікті після Корейської війни 1950-1953 років.

За оцінками Об'єднаного комітету начальників штабів Сеула, близько 4 тис з них були вбиті або поранені.

Раніше Національна розвідувальна служба Південної Кореї пов'язувала високі втрати Північної Кореї з труднощами військ в адаптації до безпілотників та інших елементів сучасної війни. Північнокорейські війська ще більше ущемлені грубою тактикою їхніх російських командирів, які відправляли їх у штурми без підтримки вогнем.

Проте представники українських військових і розвідувальних служб підрахували, що північнокорейці набувають важливого бойового досвіду і відіграють ключову роль у стратегії Росії для війни проти України, кидаючи великі сили в битву в Курській області.

Південнокорейський військовий звіт з'явився після того, як північнокорейський диктатор Кім Чен Ин висловив свою непохитну підтримку війні Росії проти України під час зустрічі з російським військовим чиновником Сергієм Шойгу минулого тижня в Пхеньяні.

Державні медіа повідомили, що Кім і Шойгу підтвердили свою прихильність дотриманню великого договору про взаємну оборону, підписаного минулого року.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?