До 9 жовтня - у Лукашенко шокували світ новим рішенням
Категорія
Світ
Дата публікації

До 9 жовтня - у Лукашенко шокували світ новим рішенням

До 9 жовтня - у Лукашенко шокували світ новим рішенням
Джерело:  online.ua

У Білорусі вже другий місяць проходять масштабні протести - вони почалися 9 серпня після президентських виборів, результати яких не визнали жителі країни і міжнародне співтовариство. Білоруси вимагають скасувати підсумки виборів, на яких, за даними ЦВК, переміг Олександр Лукашенко і результати яких не визнав Євросоюз, відправити старе керівництво у відставку і провести нові вибори, а також притягти до відповідальності силовиків за жорстокі розгони мітингів. Незважаючи на ситуацію в країні, адміністрація президента готує інавгурацію Лукашенка. У ЦВК, правда, поки поняття не мають, коли вона відбудеться, але відзначили, що згідно із законом інавгурація повинна відбутися протягом двох місяців, тобто до 9 жовтня. Про це заявила голова ЦВК Лідія Єрмошина, передає ONLINE.UA з посиланням на білоруські ЗМІ.

"Все організовує Адміністрація президента. До 9 жовтня, в двомісячний термін після проведення виборів повинна бути призначена інавгурація", - пояснила Єрмошина.

Нагадаємо, після виборів президента, які пройшли в Білорусі 9 серпня, ЦВК країни заявив, що Олександр Лукашенко нібито набрав 80,08% голосів, тоді як його головна конкурентка Світлана Тихановська всього 10,09%. Білоруси і країни ЄС порахували такі результати сфальсифікованими, в зв'язку з чим по всій країні почалися масові акції протесту, що супроводжуються зіткненнями з силовиками. Силовики розганяють акції протесту за допомогою сльозогінного газу, водометів, гумових куль і світлошумових гранат. Були випадки нападу силовиків на випадкових перехожих. Затримано тисячі людей. У лікарнях Білорусі знаходяться сотні людей, які постраждали від силовиків - за словами медиків, вони в шоці від того, що відбувається в мирний час. Офіційний Брюссель закликає Лукашенка зупинить насильство над людьми в країні, в іншому випадку проти нього введуть санкції.

Однак Лукашенко не збирається поступатися ні жителям країни, ні Заходу. Він привів у бойову готовність армію країни нібито через загрозу з боку НАТО. При цьому він заручився підтримкою президента Росії Володимира Путіна, який пообіцяв Лукашенко військову допомогу і необхідне сприяння у вирішенні проблем, що виникли, на основі принципів Договору про створення Союзної держави, а також в разі необхідності по лінії Організації Договору про колективну безпеку.

Раніше ONLINE.UA повідомляв, що Європарламент готує вкрай неприємний сюрприз Путіну - там хочуть ввести санкції проти російських пропагандистів, які підтримують Лукашенка, щоб дати потужний сигнал Кремлю щодо позиції Заходу по Білорусі.

Категорія
Культура
Дата публікації

Вакарчук приголомшив піснею про початок повномасштабної війни — відео

Вакарчук
Джерело:  online.ua

Лідер гурту "Океан Ельзи" Святослав Вакарчук представив щемливу композицію "Лютий не минає" та відеокліп до неї. Вона присвячена усім українцям, які досі живуть у лютому 2022 року, коли Росія розпочала широкомасштабне вторгнення в Україну.

Головні тези:

  • Новий трек - це несподівана колаборація декількох музикантів з різних гуртів.
  • Українці вже діляться своїми враженнями після прем'єри композиції.

Що відомо про нову пісню Вакарчука

Що важливо розуміти, "Лютий не минає" — не є частиною творчого доробку "Океану Ельзи".

За словами Святослава Вакарчука, це його авторський трек, до створення якого він залучив декількох інших музикантів з різних гуртів.

Артист відверто зізнається, що вони усі майже випадково зустрілися цього року і "на одному диханні" створили нову ліричну композицію.

Я написав пісню "Лютий не минає" на початку цього року. Та вона — про інший, той самий для нас усіх лютий. Можливо, в цій пісні кожен знайде щось своє. Створюючи її, з тихою радістю думав про те, що маю близьких людей, які допомагають у найсумніші, найтемніші дні долати усі виклики, — прокоментував свою нову роботу артист.

Як українці відреагували на нову композицію Вакарчука:

  • Сотням тисячам розбитих сердець присвячується. Дякую, бравоооо!;

  • Як завжди геніально;

  • Неймовірно гарна пісня. Кожне слово в саме серце. Як тонко і чуттєво описано стан кожного з нас. Хочеться слухати знову і знову. Дякую за творчість, Святославе;

  • Усе в одній пісні: почуття, болі і та одна-єдина ниточка надії, що ще тримає на плаву... Як вам це вдається? Так ніби просто, але точно транслювати людські душевні стани у пісні... ;

  • Дуже гарна пісня,талановитого,поета, композитора і виконавця;

  • Трек неймовірний!

Категорія
Політика
Дата публікації

Введення миротворців в Україну. Про що таємно домовляються у Британії

армія Британії
Джерело:  The Telegraph

Видання The Telegraph отримало інформацію про те, що команда британського лідера Кіра Стармера наразі активно обговорює сценарій розгортання своїх військ в Україні аж на 5 років.

Головні тези:

  • Франція та Британія готові надати допомогу в захисті неба і моря України у разі потреби.
  • Ця ініціатива допоможе у відновленні та тренуванні українських воїнів для стримування потенційного російського нападу.

Який план щодо України обговорює Британія

Офіційний Лондон націлений на те, щоб введення миротворців дало можливість відновити українську армію та запобігло новому вторгненню Росії.

За попередніми даними, в Україну направлять військових під проводом європейських країн, щоб стримати країну-агресорку від порушення будь-якого врегулювання.

У Франції не вірять у те, що російський диктатор Путін наважиться здійснити напад на західні сил всередині України, коли його армія заледве захоплює незначну кількість територій.

Як вдалося дізнатися журналістам, Париж та Британія також запропонують допомогу в захисті неба і моря України.

Ключовою ціллю розгортання буде негайне надання допомоги у тренуванні та відновленні українських збройних сил для стримування чергового російського нападу. Пізніше вони будуть виводитися поетапно, а остаточне виведення військ відбудеться приблизно через п'ять років.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?