Два українські фільми про війну покажуть на Берлінському кінофестивалі
Категорія
Культура
Дата публікації

Два українські фільми про війну покажуть на Берлінському кінофестивалі

кіно
Джерело:  УНІАН

На Берлінському кінофестивалі, який вважається одним із найпрестижніших фестивалів Європи та світу, покажуть два фільми про війну Росії проти України.

Головні тези:

  • На Берлінському кінофестивалі покажуть два українські фільми про війну Росії проти України.
  • Фільми “Час підльоту” та “Коли над морем спалахує блискавка” розповідають про війну через призму життєвих сюжетів українців.
  • Презентація фільмів відбудеться у секції Forum під час Берлінського кінофестивалю.

Два українські фільми про війну покажуть на Берлінському кінофестивалі

У секції "Forum" будуть представлені кінострічки "Час підльоту" режисера Віталія Манського та "Коли над морем спалахує блискавка" Єви Нейман. Про це повідомляє пресслужба фестивалю.

У "Час підльоту", який створений у копродукції України, Латвії та Чехії, події відбуваються на заході України. Це документальний фільм, в якому зображений життєвий цикл суспільних обрядів скорботи та повсякденних ритуалів українців.

“Час підльоту”

Фільм "Коли над морем спалахує блискавка" - це історія про життя та мрії одеситів під час війни, коли ніхто не знає, яким буде завтра. Режисерка працювала над кінострічкою разом з німецькими колегами.

До слова, Берлінський кінофестиваль проходить щорічно з 1951 року. Цього року він відбудеться з 13 по 23 лютого. Журі нагороджують переможців статуетками у вигляді Золотого та Срібного ведмідя, який є символом Берліна.

Фільм "Камінь, папір, ножиці" потрапив до шортліста BAFTA

Список номінантів оприлюднили 15 січня.

Сюжет фільму "Камінь, папір, ножиці" базується на реальних подіях та оповідає про повномасштабне вторгнення Росії на територію України.

Головний герой — 18-річний хлопець, на ім'я Іван, чий батько працює хірургом із перших днів російського вторгнення. Однак інформація про сховище доходить до російських окупантів. Щоб захистити свою сім'ю та поранених, Іван бере до рук зброю і вирушає на поле бою.

Категорія
Політика
Дата публікації

Україна та союзники запропонували Трампу власний мирний план

Зеленський
Джерело:  Reuters

Reuters отримало у своє розпорядження документ, у якому зібрані мирні пропозиції Києва та його партнерів для припинення війни Росії проти України. Його уже передали команді президента США Дональда Трампа.

Головні тези:

  • США готові визнати контроль Росії над українським Кримом та послабити санкції проти Москви.
  • Однак Київ та його партнери не згодні з цією позицією Штатів.

Що Україна та союзники пропонують США

Припинення вогню:

  1. Взяти на себе зобов'язання щодо повного та безумовного припинення вогню в небі, на суші та на морі.

  2. Обидві сторони негайно розпочинають переговори щодо технічної імплементації за участі США та європейських країн. Це відбувається паралельно з підготовкою порядку денного і модальностей для укладення повноцінної мирної угоди.

  3. Моніторинг режиму припинення вогню на чолі з США та за підтримки третіх країн.

  4. Росія повинна безумовно повернути всіх депортованих і незаконно переміщених українських дітей. Обмін всіх військовополонених (принцип "всіх на всіх"). Росія повинна звільнити всіх цивільних в'язнів.

Гарантії безпеки для України:

  1. Україна отримує надійні гарантії безпеки, в тому числі від США (угода, подібна до статті 5), в той час як серед членів Альянсу немає консенсусу щодо членства в НАТО.

  2. Жодних обмежень для українських Збройних сил.

  3. Державами-гарантами буде спеціальна група європейських країн та охочих неєвропейських країн. Жодних обмежень на присутність, озброєння та операції дружніх іноземних сил на території України.

  4. Україна прагне до вступу в ЄС.

Територія:

  1. Територіальні питання будуть обговорюватися і вирішуватися після повного і безумовного припинення вогню.

  2. Територіальні переговори розпочинаються на основі лінії контролю.

  3. Україна відновлює контроль над Запорізькою атомною електростанцією за участю США, а також над Каховською греблею

  4. Україна отримує безперешкодний прохід по Дніпру та контроль над Кінбурнською косою.

Економіка:

  1. США та Україна реалізують угоду про економічне співробітництво/видобуток корисних копалин.

  2. Україна буде повністю відновлена та отримає фінансову компенсацію, в тому числі коштом російських суверенних активів, які залишатимуться замороженими доти, доки Росія не компенсує збитки, завдані Україні.

  3. Санкції США, запроваджені проти Росії з 2014 року, можуть бути поступово пом'якшені після досягнення стійкого миру і можуть бути поновлені у разі порушення мирної угоди.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?