Євросоюз зробив важливе попередження щодо Криму
Категорія
Політика
Дата публікації

Євросоюз зробив важливе попередження щодо Криму

Євросоюз зробив важливе попередження щодо Криму
Джерело:  online.ua

Влада Євросоюзу зізналася, що глибоко занепокоєна з приводу широкомасштабної мілітаризації РФ окупованого Кримського півострова. Варто зазначити, що ця заява була виголошена делегацією Європейського Союзу в ході засідання Форуму ОБСЄ зі співпраці у галузі безпеки у середу у Відні, передає ONLINE.UA.

"Ми висловлюємо глибоке занепокоєння з приводу широкомасштабної мілітаризації Кримського півострова з боку Росії, яка продовжує впливати на безпекову ситуацію в Чорноморському регіоні та за його межами", - заявили в ЄС.

Окрім того, Євросоюз наголосив, що рішуче засуджує акти агресії Росії проти України, а також не визнає незаконну анексію Автономної Республіки Крим та міста Севастополя. Також ЄС повторно закликав усі сторони виконати взяті на себе зобов’язання, оскільки "стійке політичне врегулювання конфлікту на сході України може бути досягнуто лише шляхом повного виконання Мінських домовленостей".

Варто зазначити, що нещодавно заступник постійного представника України при міжнародних організаціях у Відні Ігор Лоссовський висловив сподівання, що під час Турецького головування в Форумі ОБСЄ зі співпраці у галузі безпеки буде більше уваги приділятися питанням розв’язання російсько-українського конфлікту на Донбасі та проблемі демілітаризації й деокупації Криму.

Як вже згадувалося раніше, Туреччина упродовж січня-квітня 2020 року буде очолювати Форум ОБСЄ зі співробітництва в галузі безпеки – одного з двох основних директивних органів Організації, що засідають на регулярній основі в штаб-квартирі ОБСЄ у Відні.

Як повідомляв ONLINE.UA, раніше російські окупанти перейменували  одну з вулиць у Сімферополі на ім’я Олександра Захарченка - вбитого у Донецьку ватажка "ДНР".

Категорія
Політика
Дата публікації

Цілували перстень Зеленському. Фіцо заговорив про державний переворот

Фіцо
Джерело:  online.ua

Прем’єр Словаччина Роберт Фіцо розлючений через нещодавній візит депутатів словацького парламенту до Києва. На його переконання, це було "жестом підлабузництва" до українського лідера Володимира Зеленського.

Головні тези:

  • Фіцо скаржиться на те, що опозиція Словаччини стала на бік України та Володимира Зеленського.
  • Прем’єр Словаччини підтримує ідею щодо можливого виходу країни з ЄС та НАТО.

Фіцо обурений вчинком словацьких опозиціонерів

На переконання словацького лідера, опозиційні сили нібито готуються до державного перевороту.

Фіцо також додав, що його команда "буде готова до всього, особливо до можливого "Майдану".

Він звернув увагу на те, що словацькі депутати, що приїздили до Києва 17 січня, "цілували перстень Зеленському" та буцімто обіцяли йому підтримку членства України в НАТО, якщо вони прийдуть до влади.

Ба більше, Роберт Фіцо почав фантазувати, що опозиціонери наобіцяли, що Братислава приєднається до відправлення контингенту західних військ в Україну.

Уряд, який я очолюю, ніколи не підтримає членство України в НАТО, тому що це призведе лише до третьої світової війни. Уряд також ніколи не запропонує відправити війська в Україну, щоб їхня зброя була спрямована проти РФ.

Роберт Фіцо

Роберт Фіцо

Прем’єр-міністр Словаччина

Фіцо вважає, що його хочуть зробити слугою України

За словами словацького лідера, він має намір "відповісти" на припинення транзиту російського газу через Україну.

На цьому тлі скандальний політик пригрозив накласти вето на подальшу допомогу ЄС для Києва.

Роберт Фіцо — словацький прем'єр-міністр, а не український слуга, — пафосно заявив прем’єр-міністр.

Окрім того, політик підтримав позицію свого однопартійця, віце-спікера парламенту Тібора Гашпара, який допустив можливість виходу Словаччини з ЄС.

Я абсолютно згоден з ним, що Словаччина повинна підготуватися до всіх можливих кризових ситуацій, в які може потрапити ЄС за дуже короткий проміжок часу, — додав словацький лідер.

Категорія
Політика
Дата публікації

Україна та Албанія уклали важливу 10-річну угоду

Володимир Зеленський
Зеленський

Український лідер Володимир Зеленський і премʼєр-міністр Албанії Еді Рама підписали 10-річну угоду про співробітництво та підтримку.

Головні тези:

  • Україна та Албанія підписали 10-річну угоду про співробітництво та підтримку, яка охоплює безпеку, політичну співпрацю та гуманітарну допомогу.
  • Окрім того, Албанія зробить свій внесок у коаліцію винищувачів.

Що відомо про угоду України та Албанії

Як зазначають в Офісі президента України, документ складається з 5 частин:

  1. безпека та оборона;

  2. політична співпраця;

  3. гуманітарна допомога;

  4. співпраця на випадок майбутнього нападу Росії;

  5. прикінцеві положення.

Албанія надає Україні військову та гуманітарну допомогу з початку повномасштабного вторгнення та продовжить підтримку протягом усього десятирічного терміну угоди. Також Албанія зробить свій внесок у коаліцію винищувачів.

Володимир Зеленський

Володимир Зеленський

Президент України

На цьому тлі Володимир Зеленський висловив вдячність Албанії за підтримку євроінтеграційного шляху Києва, посилення позицій на полі бою та "наближення справедливого й тривалого миру для України".

Володимир Зеленський і Еді Рама (Фото: president.gov.ua)

Що важливо розуміти, це не перший двосторонній документ між Києвом і Тираною. Глави обох країн у лютому 2024 року підписали Договір про дружбу та співробітництво.

Ба більше в січні 2025 року в Києві почало роботу посольство Албанії.

Що відомо про угоду України та Британії

16 січня Велика Британія та Україна підписали 100-річну угоду про партнерство.

Вона має на меті побудувати міцні зв’язки між двома країнами в усьому спектрі відносин: від торгівлі, безпеки та оборони, до науки та технологій, освіти, культури тощо.

Відповідну угоду підписав український лідер Володимир Зеленський із прем'єр-міністром Великобританії Кіром Стармером, який напередодні прибув до Києва з неанонсованим візитом.

Сьогодні дійсно історичний день. Відносини України та Великої Британії близькі як ніколи. Ми вийшли на новий рівень, це більше, ніж стратегічні відносини. Ми підписали угоду про 100-річне партнерство.

На цьому тлі Кір Стармер заявив, що Британія готова взяти участь у миротворчій місії задля повернення миру в Україну.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?