Генштаб оновив дані щодо втрат російських загарбників
Категорія
Україна
Дата публікації

Генштаб оновив дані щодо втрат російських загарбників

Генштаб оновив дані щодо втрат російських загарбників
Джерело:  online.ua

За даними Генштабу ЗСУ, за 13 днів війни проти України втрати російських загарбників склали понад 12 тис військових вбитими та полоненими.

Джерело: Facebook-сторінка Генштабу ЗСУ

Окупанти продовжуть нести величезні втрати у війні проти України 

Зокрема, українські військові знищили:

  •  49 літаків

  •   81 вертоліт

  •   317 танків

  •   1070 бойових броньованих машин

  •   120 артилерійських систем

  •   28 засобів ППО

  •   56 реактивних систем залпового вогню

  •   60 цистерн з паливно-мастильними матеріалами

  •   7 БПЛА оперативно-тактичного рівня

  •   3 кораблі / легких швидкісних катерів

  •   482 одиниці автомобільної техніки

Так, за інформацією представників Генштабу, підрозділи територіальної оборони знищили ворожу колону техніки на території Чернігівської області.

У той же час очільник Харківської області Олег  Синєгубов повідомив, що українські військові продовжуть героїчну оборону Харкова.

Наразі окупанти намагаються взяти під контроль Ізюм. Бойові дії йдуть в тому районі. біля смт Андріївка прикордонники відбили напад ворожої ДРГ.

Синєгубов зазначив, що ворог не робить активних спроб штурмувати Харків, але продовжує обстріли житлових районів та інфраструктури міста.

За минулу добу російські окупаційні війська завдали більше 50 артилерійських обстрілів та обстрілів із реактивної системи залпового вогню по районах Олексіївки, П’ятихаток, Північного шосе, Бєлгородського шосе, Холодної гори, Дергачів, Північної та Південної Салтівки.

8 березня о 21.25 винищувачі окупантів з Білгорода атакували Ізюм. Однак завдяки злагодженим діям підрозділів Протиповітряної оборони ЗСУ ворожі літаки змушені були відступити.

Противник наводить понтонно-мостові переправи через р. Сіверський Донець та Берека.

 Українські військові також змусили окупантів відступити від населенного пункту Дергачі.

 Уночі Сухопутні частини ЗСУ спільно з частинами Нацгвардії та Тероборони перейшли в контрнаступ на позиції артилерії та реактивні системи залпового вогню противника, які систематично обстрілювали околиці міста Харкова.

Після невдалого супротиву - ворог вдався до втечі, при цьому кинув військову техніку у вигляді важкого озброєння.

Також вночі у селі Андріївка Балаклійського району на Ізюмщині відбувся бій між військовими Державної прикордонної служби та диверсійно-розвідувальними групами противника. Ворог здійснив напад на блокпост.

У результаті бою ворожа ДРГ була вщент розгромлена, особовий склад диверсійної групи почав втікати.

Читайте також:

Категорія
Україна
Дата публікації

Україна та Європа відреагували на "мирний план" Трампа — деталі

Україна
Джерело:  Reuters

Територіальні питання будуть обговорюватися та вирішуватися після повного та безумовного припинення вогню між Росією та Україною.

Головні тези:

  • Україна та європейські партнери у своїх виправленнях до мирного плану президента США Дональда Трампа прибрали пункт про те, що "Україна не намагатиметься вступити до НАТО".
  • Україна отримує надійні гарантії безпеки, включаючи подібні 5-й статті НАТО від США.

Україна спільно з європейськими партнерами відповіла на “мирний план” Трампа

Україна та європейські партнери у своїх виправленнях до мирного плану президента США Дональда Трампа прибрали пункт про те, що "Україна не намагатиметься вступити до НАТО".

Про це повідомляє видання Reuters, яке опублікувала повну відповідь української та європейської сторони.

Зазначається, що цю відповідь представники США повезли своєму президенту.

Припинення вогню:

  • Зобов’язатись до повного та безумовного припинення вогню в небі, на суші та на морі.

  • Обидві сторони негайно вступають у переговори щодо технічної реалізації за участю США та європейських країн. Це відбувається паралельно з підготовкою порядку денного та модальностей для повної мирної угоди.

  • Моніторинг припинення вогню під керівництвом США та підтримки третіх країн.

  • Росія має беззастережно повернути всіх депортованих і незаконно переміщених українських дітей. Обмін усіх військовополонених (принцип "всіх на всіх"). Росія повинна звільнити всіх цивільних полонених.

Гарантії безпеки для України:

  • Україна отримує надійні гарантії безпеки, включаючи подібні 5-й статті НАТО від США доти, доки серед союзників немає консенсусу щодо вступу України до НАТО (тобто зобов'язання країн-гарантів вступити у війну з РФ у разі нового вторгнення).

  • Жодних обмежень для ЗСУ.

  • Державами-гарантами буде спеціальна група європейських країн і бажаючих неєвропейських країн. Жодних обмежень щодо присутності, зброї та операцій дружніх іноземних сил на території України.

  • Україна прагне вступу до ЄС.

Територія:

  • Територіальні питання будуть обговорюватися та вирішуватися після повного та безумовного припинення вогню.

  • Територіальні переговори починаються на основі ситуація на лінії контролю фронту.

  • Україна повертає контроль над Запорізькою АЕС за участю США, а також Каховською дамбою.

  • Україна має безперешкодний прохід по Дніпру та контроль над Кінбурнською косою.

Економіка:

  • Україна та США реалізують угоду про економічне співробітництво та корисні копалини.

  • Україна буде повністю реконструйована та отримає фінансову компенсацію, в тому числі коштом російських суверенних активів, які залишатимуться замороженими, доки Росія не відшкодує збитки Україні.

  • Санкції США, накладені на Росію з 2014 року, можуть бути поступово пом’якшені після досягнення стійкого миру та відновлені у разі порушення мирної угоди (відклик).

Також вони викреслили пункти про те, що:

  • США де-юре визнають Крим російським та де-факто визнають контроль РФ над Луганською областю, частинами Запорізької, Донецької та Херсонської областей.

  • Україна повертає Харківську область.

  • Україна передає контроль над Запорізькою АЕС США, а електрику розподілятиме обидві сторони.

  • США та РФ співпрацюватимуть в енергетичних та інших виробничих секторах.

Категорія
Політика
Дата публікації

У Білому домі точаться дискусії стосовно зняття енергетичних санкцій з Росії

Рубіо
Джерело:  Politico

В адміністрації Дональда Трампа виникли суперечності щодо можливого зняття енергетичних санкцій з Росії, попри публічне заперечення таких обговорень держсекретарем США Марко Рубіо і посланником американського президента Стівом Віткоффом.

Головні тези:

  • У адміністрації Дональда Трампа відбуваються дискусії про можливе зняття енергетичних санкцій проти Росії.
  • Серед ключових фігур у цьому процесі виступають держсекретар Марко Рубіо та спеціальний представник США Стів Віткофф.
  • Існують серйозні внутрішні розбіжності щодо підходу до санкційної політики між різними посадовцями Білого дому.

Білий дім думає над зняттям енергетичних санкцій з РФ

П’ятеро інформованих співрозмовників Politico розповіли виданню, що в Білому домі тривають внутрішні дискусії щодо можливого скасування санкцій, зокрема проти газопроводу "Північний потік-2", а також окремих російських активів у Європі.

Це розглядається в контексті потенційних домовленостей про припинення бойових дій між Росією та Україною.

За словами джерел, наближених до переговорного процесу, ключову роль у просуванні ідеї зняття обмежень відіграє спеціальний представник США Стів Віткофф.

Він нібито доручив своїй команді зібрати повний список енергетичних санкцій, які були запроваджені Вашингтоном проти Москви.

Водночас у спільній заяві, оприлюдненій Білим домом, держсекретар США Марко Рубіо та сам Віткофф заперечили наявність обговорень щодо пом’якшення санкційного тиску на Росію.

Це неправда. Жоден з нас не мав жодних розмов про скасування санкцій проти Росії в рамках мирної угоди з Україною. Це абсолютно вигадана і безвідповідальна інформація від Politico, п'ятисортного видання. Якщо у них є хоч крапля журналістської чесності, вони повністю спростують цю вигадку.

Одне з джерел повідомило, що хоча Стів Віткофф запропонував скасувати енергетичні санкції проти Росії, ця ініціатива наразі не здобула суттєвої підтримки серед посадовців Білого дому. Державний секретар Марко Рубіо активно протидіє її реалізації, намагаючись зупинити просування такого підходу.

За даними обізнаних джерел, серед опонентів ідеї – не лише Рубіо, а й міністр внутрішніх справ Даг Бергам, який водночас очолює Раду з енергетичного домінування при Білому домі. Їхня позиція свідчить про серйозні внутрішні розбіжності щодо підходу до санкційної політики.

Крім того, частина американських чиновників вважає, що Віткофф міг бути дезінформований Росією щодо можливого економічного ефекту для США в разі поновлення комерційних зв’язків із Москвою, – про це повідомило ще одне джерело, обізнане з ситуацією.

У Білому домі точиться внутрішня дискусія між прихильниками енергетичного домінування – Бергамом, який хоче відкрити ринки для американського СПГ, – і Віткоффом, який прагне наблизитися до Росії, – розповів виданню один із співрозмовників.

Відновлення Росією статусу головного постачальника енергоносіїв до Європи стане "кривавою ванною для американських виробників (нафти та газу - ред.)", додав він.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?