Греція може зірвати передачу Україні винищувачів Mirage 2000 — відео
Категорія
Україна
Дата публікації

Греція може зірвати передачу Україні винищувачів Mirage 2000 — відео

Mirage 2000
Джерело:  Defense News

Греція може зірвати створення "коаліції винищувачів Mirage 2000", які б мали передати Україні. Дивну заяву зробив прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс.

Головні тези:

  • Перспектива отримання Україною винищувачів Mirage 2000 стала невизначеною через заяви прем’єра–міністра Греції Кіріакоса Міцотакіса.
  • Утворення умовної “коаліції Mirage 2000” для передачі літаків від Франції може бути ускладнене через зміну позиції Греції.
  • Можливі варіанти розвитку подій: Греція може зберегти літаки для себе або використовує цю ситуацію для отримання іншої вигідної пропозиції від Франції.
  • Поставка винищувачів Mirage 2000 для України може затягнутися на невизначений період, що може вплинути на виконання угод та військову співпрацю між країнами.

Передача Mirage 2000 для ЗСУ може затягнутись на тривалий час

Після заяви Макрона про рішення передати Україні літаки типу Mirage 2000-5 одразу постало питання про необхідність утворення умовної "коаліції Міраж 2000", оскільки сама Франція не має своєму розпорядженні достатню велику кількість цих літаків, яку б можна було б одночасно передати для зміцнення ЗСУ.

Одним із найбільш ймовірних "кандидатів" на участь у цій коаліції виглядала Греція, котра весною цього року заявляла про намір продати свої "надлишкові" Mirage 2000 в рамках планів по уніфікації авіапарку своїх ВПС.

Однак ця країна доволі дивним чином скоригувала свою позицію так, що це може вцілому змінити перспективи передачі літаків типу Mirage 2000 для ЗСУ в рамках ініціативи Макрона.

Якщо детальніше, то прем’єр-міністр Греції Кіріакос Міцотакіс окреслив позицію Афін по Mirage 2000 для нашої країни так — мовляв, "ми уже допомагали Україні, передаючи надлишок свого озброєння; однак коли мова про літаки, то це зовсім інша ліга, і ми не там".

Формулювання виглядає настільки розмитим, що на цьому взагалі виглядає неясним — Греція категорично каже "ні" у питанні передачі літаків для ЗСУ, чи ж так обтічно формулює позицію для торгів із Францією по темі "коаліції Mirage 2000".

Якщо виходити із першого, більш песимістичного варіанту, то так виходить, що Греція сама себе зі старту лишає можливості вигідно позбутись "надлишкових" літаків, які в теорії мають поступово заміщатись Rafale, замовленими у Франції.

Не кажучи уже про те, що категоричне "ні" від Афін по Mirage 2000 для України може означати певний розлад відносин із Парижем.

Якщо ж виходити із другого, більш помірнішого варіанту, то тут можна побудувати таку гіпотезу — можливо, Міцотакіс так торгується за "Рафалі" або ж інше озброєння для збройних сил Греції.

Але незалежно від реальних мотивів заяви прем’єр-міністра Греції, для нас це все рівно означає не надто сприятливі перспективи. А саме — що і поставка Mirage 2000 для ЗСУ може розтягнутись на неозначений період, як це уже вийшло в історії з F-16.

Надання Україні французьких винищувачів Mirage 2000. На що розраховувати

У французьких Військово-повітряних сил є 26 таких літаків, і, щоб зберегти хоча б ескадрон (20 бортів), вони можуть віддати лише шість "Міражів", пише видання La Tribune.

За відомостями журналістів, такої кількості бортів дуже замало, щоб реально допомогти Україні.

Журналісти зазначили, що літаки Mirage 2000-5 французькі ВПС отримали на озброєння у квітні 1998 року.

Французи використовують ці борти в основному для виконання місій протиповітряної оборони та повітряного контролю.

Категорія
Світ
Дата публікації

КНДР значно посилила військову допомогу Росії — що відомо

Ин
Джерело:  AP News

За даними Південної Кореї, у січні та лютому КНДР направила до Росії ще близько 3 тис солдатів. Північна Корея також відправляє більше ракет, артилерійського обладнання та боєприпасів, щоб допомогти Росії. 

Головні тези:

  • КНДР направила до Росії близько 11 тис солдатів, різноманітну військову техніку та боєприпаси.
  • Північна Корея взяла активну участь у війні проти України, надсилаючи великі сили в битву в Курській області.
  • Північнокорейський диктатор Кім Чен Ін виразив підтримку війні Росії проти України під час зустрічі з російським військовим чиновником.

КНДР збільшила постачання зброї Росії

Кім Чен Ин посилює військову допомогу Росії, відправляючи солдатів, ракети та артилерію. Північнокорейські війська зазнають важких втрат, але Кремль вимагає ще більше.

Військова техніка, відправлена Північною Кореєю в Росію, включає "значну кількість" балістичних ракет малої дальності, 170-міліметрові самохідні гаубиці і близько 220 одиниць 240-міліметрових реактивних систем залпового вогню.

Північна Корея направила близько 11 тис військових для участі у війні проти України, що стало її першою участю у великомасштабному конфлікті після Корейської війни 1950-1953 років.

За оцінками Об'єднаного комітету начальників штабів Сеула, близько 4 тис з них були вбиті або поранені.

Раніше Національна розвідувальна служба Південної Кореї пов'язувала високі втрати Північної Кореї з труднощами військ в адаптації до безпілотників та інших елементів сучасної війни. Північнокорейські війська ще більше ущемлені грубою тактикою їхніх російських командирів, які відправляли їх у штурми без підтримки вогнем.

Проте представники українських військових і розвідувальних служб підрахували, що північнокорейці набувають важливого бойового досвіду і відіграють ключову роль у стратегії Росії для війни проти України, кидаючи великі сили в битву в Курській області.

Південнокорейський військовий звіт з'явився після того, як північнокорейський диктатор Кім Чен Ин висловив свою непохитну підтримку війні Росії проти України під час зустрічі з російським військовим чиновником Сергієм Шойгу минулого тижня в Пхеньяні.

Державні медіа повідомили, що Кім і Шойгу підтвердили свою прихильність дотриманню великого договору про взаємну оборону, підписаного минулого року.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?