ГУР розкрило дані 79 підприємств РФ — вони виробляють дрони для війни проти України
Категорія
Україна
Дата публікації

ГУР розкрило дані 79 підприємств РФ — вони виробляють дрони для війни проти України

ГУР
ГУР розкрило дані 79 підприємств РФ — вони виробляють дрони для війни проти України

Українська розвідка оприлюднила дані про 79 російських підприємств. Вони беруть участь у виробництві та постачанні безпілотників для війни проти України.

У ГУР розкрили дані російських виробників дронів

У ГУР зазначають, що цей список має стати основою для синхронізації міжнародних зусиль проти російських "виробників смерті".

Зокрема, пропонується посилити санкції, обмежити постачання комплектуючих, підвищити контроль і відповідальність.

В оприлюдненому переліку представлені 79 підприємств, залучених до виробництва та постачання дронів для російської армії.

Серед них:

  • підприємства, які виробляють російські версії іранських БПЛА Shahed-136 — "Герань" та "Гарпія" — АТ "ОЕЗ ППТ АЛАБУГА", ТОВ "АЛЬБАТРОС", АТ "ІЕМЗ КУПОЛ" та інші залучені до процесу виробництва цих БПЛА та складових для них;

  • група компаній Zala Aero, що входить до концерну "Калашников", та виробляє баражуючі "Ланцети", розвідувальні "Zala";

  • виробники багатоцільових російських БПЛА "Оріон" та "Альтаір" — АТ "КРОНШТАДТ" та АТ "УРАЛЬСЬКИЙ ЗАВОД ЦИВІЛЬНОЇ АВІАЦІЇ".

У списку також зазначені виробники російських FPV-дронів, які безпосередньо постачають свою продукцію підрозділам окупантів в Україні. Вони займаються організацією збору коштів для російської армії, створюють школи пілотів на тимчасово окупованих територіях та модифікують дрони відповідно до вимог російських військових.

Крім того, у ГУР повідомили про намір розкрити інформацію щодо виробників російських ракет.

Війна дронів: Україна відповіла на атаки Росії

Росія завдала хвилі ударів з повітря та безпілотників по енергосистемах Києва після вторгнення в Україну майже три роки тому. Війська РФ з початку війни знищили приблизно половину внутрішньої енергетичної інфраструктури України та спричинили повні відключення електроенергії.

Минулого року українські війська почали ескалацію власних атак на нафтогазовидобувні об’єкти Кремля, з безпілотними літальними апаратами, націленими на заводи в глибині Росії, деякі з них за сотні миль від кордону.

Сили оборони України також бомбардували заводи з виробництва боєприпасів, використовуючи безпілотники-камікадзе, стріляли ракетами та здійснювали диверсії на російських залізницях, які перевозять паливо.

22 грудня десятки українських безпілотників атакували нафтобазу в Орловській області Росії, що стало другим великим ударом по об’єкту за цей місяць. У той час як Росія заявила про збиття 20 безпілотників, кадри в соцмережах показали, що сховище «Сталевий кінь» горить.

Минулого року Україна завдала шкоди заводам у Татарстані, які розташовані за понад 750 миль від кордону, та Санкт-Петербурзі.

Категорія
Україна
Дата публікації

Нацполіція попереджає батьків про новий небезпечний челендж для підлітків у соцмережах

МВС України
TikTok

На платформі TikTok поширюється небезпечний челендж, у межах якого діти виготовляють саморобні петарди. Через такі експерименти тільки у Львові за останній тиждень травмувалося троє підлітків.

Головні тези:

  • Популярний челендж на TikTok призвів до травмування підлітків у Львові, де діти виготовляли саморобні петарди за інструкцією з соцмереж.
  • Небезпечні експерименти можуть призвести до серйозних травм, таких як хімічні опіки та тяжкі травматичні ушкодження.
  • Поліція радить батькам контролювати активність своїх дітей в Інтернеті та надавати їм необхідні пояснення про небезпеку підліткових челенджів.
  • Для запобігання подібним ситуаціям важливо підтримувати відкритий діалог з дітьми та негайно інформувати дорослих про будь-які небезпечні дії в соцмережах.
  • Будьте уважні та запобігайте ризикам здоров’я для вашої дитини, вчасно реагуючи на небезпечні тренди та рекомендації поліції.

Національна поліція відреагувала на небезпечний тренд

Наслідки таких "експериментів" катастрофічні: хімічні опіки, шрами на обличчі й руках, а в деяких випадках — тривале лікування. Медики наголошують: подібні травми можуть залишитися на все життя.

Поліціянти радять дітям:

  • Не повторюйте небезпечні дії, які ви бачите у соцмережах. Життя та здоров’я набагато важливіші за будь-які перегляди чи "лайки".

  • Якщо друзі пропонують взяти участь у таких челенджах, скажіть тверде "ні" та негайно розкажіть про це дорослим.

  • Повідомте вчителів чи батьків, якщо знаєте когось, хто планує робити небезпечні експерименти.

Батькам:

  • Контролюйте, які відео та челенджі переглядає ваша дитина в інтернеті.

  • Поясніть дітям, що "лайки" в соцмережах не варті їхнього здоров’я та життя.

  • Довірливо спілкуйтеся з дітьми й розповідайте про наслідки небезпечних дій.

Нацполіція України закликає батьків та дітей бути уважними й не ризикувати здоров’ям заради "популярності" в соцмережах! — наголошують правоохоронці.

У Львові через небезпечний челендж з Tik-Toka постраждали підлітки

У Львові за тиждень госпіталізували трьох хлопців віком 10, 11 та 15 років з глибокими опіками.

Перед обличчями школярів розірвалися саморобні петарди, які вони виготовляли за інструкцією з TikTok.

Як повідомили у Львівській міській раді, щоб виготовити вибухівку, постраждалі використовували пластикову пляшку, воду, кульку із фольги та засіб для очищення труб.

Серед пацієнтів — 11-річний Вʼячеслав із Львівщини. Хлопець розповів, що разом із другом вони побачили, як на вулиці підлітки робили "петарду" за інструкцією із соцмереж.

Діти вирішили повторити: змішали всі складники та потрусили пляшку, щоб запустити хімічну реакцію. Посудина розірвалася, а її вміст потрапив прямо на обличчя В’ячеслава.

Такі пацієнти до нас потрапляють із глибокими хімічними опіками обличчя. Адже засіб для очищення труб, який є у цих так званих "петардах", буквально розʼїдає шкіру дітей. Найбільше страждають очі, адже там тканини найтонші, — розповіла Галина Саян, опікова та пластична хірургиня, керівниця Міського центру термічної травми та опікової хірургії Першого медобʼєднання Львова.

Всім трьом хлопцям надали допомогу. За словами лікарки, тепер у них залишаться рубці на обличчі.

Поліціянти Львівщини повідомили, що перевіряють інформацію про травмування підлітків.

17 січня під час моніторингу соціальних мереж поліцейські виявили публікацію, в якій йшлось про те, що троє дітей потрапили до лікарні через небезпечний тренд, який поширюється у соціальних мережах. Ювенальні поліцейські проводять перевірку, — написали правоохоронці.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?