Як змусити РФ відчути наслідки розв'язаної війни проти України — відповідь Буданова
Категорія
Україна
Дата публікації

Як змусити РФ відчути наслідки розв'язаної війни проти України — відповідь Буданова

Кирило Буданов
Джерело:  online.ua

За словами керівника Головного управління розвідки Міноборони Кирила Буданова, країна-агресорка Росія не відчує наслідків розв'язаної війни проти України, поки бойові дії переважно точаться на українській території. 

Головні тези:

  • Перенесення війни на територію Росії є стратегічно важливим кроком для змушення країни-агресора відчути наслідки війни.
  • Використання інноваційних технологій на полі бою дозволить уникнути тактики “м'ясних штурмів” і нанести удари вглиб Росії.
  • Буданов переконаний, що втрата Криму не призведе до використання Росією ядерної зброї, оскільки це породить великі політичні ризики для Путіна.
  • Мирні переговори не є альтернативою, оскільки єдиним шляхом вирішення конфлікту залишається повернення окупованої території.

Буданов виступив за перенесення війни на територію Росії

Очільник ГУР в інтерв’ю The Philadelphia Inquirer підкреслив, що Україна на відміну від Росії не використовує і не може використовувати тактику “м’ясних штурмів”.

Саме того, на переконання Буданова, необхідно впроваджувати технічні інновації на полі бою.

Технології матимуть досить важливе значення в цій війні, щоб ми не вели війну до останнього громадянина, - пояснює Буданов.

Разом з тим саме новітні технології Буданов вважає ключовим інструментом для нанесення ударів вглиб безпосередньо самої Росії.

Я виступаю за це з перших днів війни, відкрито кажучи, що поки війна буде обмежена нашою територією, вона не вплине на Росію. Саме тому з весни 2022 року ми почали проводити значні операції на території Росії, і будемо йти далі, чим більше у нас буде ресурсів для цього. І Росія почала це відчувати, - підкреслив Буданов.

Очільник української розвідки визнав, що на поточному етапі ці дальні удари ще не є критичними для Росії.

Але вони вже призвели до того, що пересічний мешканець європейської частини РФ "точно знає і відчуває, що війна триває, і сам переживає деякі вибухи". 

Це впливає, навіть у невеликому масштабі, на їхній моральний стан, - зазначає Буданов.

Чи використає Росія ядерну зброю у разі втрати Криму

Очільник ГУР переконаний, що Кремль не вдасться до використання ядерної зброї у разі втрати окупованого Криму.

По-перше, я знаю, що там насправді відбувається. По-друге, я знаю реальні характеристики російської ядерної зброї. Яка користь від цього? У нас немає великого скупчення військ, для якого була б доречна така ядерна зброя. І пробити діри в наших рубежах оборони можливо звичайними засобами ведення війни. Крім того, використання ядерної зброї призведе до великих політичних ризиків для Путіна, - пояснює Буданов.

Він додав, що червоні лінії Путіна щодо Криму багато разів перетиналися, "коли Україна обстрілювала там британськими ракетами по базах, і нічого не сталося".

Якщо є хоч якийсь шанс переконати Путіна, що він не може перемогти, він може полягати в тому, щоб зробити контроль Москви над Кримом неможливим, - переконаний Буданов.

За його словами, він не бачить сенсу в мирних переговорах, тому що "у нас немає іншого виходу, як повернути окуповане, інакше воєнний стан триватиме вічно".

Категорія
Технології
Дата публікації

Використання ШІ знищує навички критичного мислення — дослідження Microsoft

ШІ
Джерело:  Блог Microsoft

Дослідники з Microsoft і Університету Карнегі-Меллона попереджають, що чим більше ви використовуєте штучний інтелект, тим більше погіршуються ваші когнітивні здібності. При цьому сама корпорація займається розробкою ШІ й постачає його у вигляді чат-бота Copilot, інтегруючи в усі можливі продукти.

Головні тези:

  • Використання штучного інтелекту призводить до знищення навичок критичного мислення у працівників, застосовуючи відповідні інструменти на робочому місці.
  • Підвищена впевненість у здатності ШІ виконати завдання призводить до меншої самостійності та контролю з боку людини, що може вплинути на результативність.
  • Користувачі, які мають доступ до генеративних інструментів ШІ, приймають менш різноманітні результати, що може свідчити про погіршення їх критичного мислення.

Використання ШІ знищує навички критичного мислення

Одного дня штучний інтелект може стати настільки хорошим у виконанні завдань, а ми настільки залежними від його допомоги, що наші власні здібності атрофуються.

Про це попереджає звіт, у якому йдеться, що чим більше люди покладаються на інструменти ШІ, тим менш критично вони мислять. Це ускладнює використання навичок, коли вони потрібні, а ШІ нема під рукою, повідомляє Microsoft.

Дослідники опитали 319 працівників, чия робота пов'язана з обробкою даних або інформації. Їх попросили розповісти про те, як вони використовують інструменти генеративного ШІ на робочому місці, зокрема про конкретні завдання, до яких застосовувався ШІ, та про те, наскільки вони були впевнені у здатності штучного інтелекту виконати цю роботу.

Крім того, респонденти повинні були оцінити його фактичний результат і подумати над тим, наскільки вони були впевнені у власній здатності виконати те ж саме завдання без допомоги штучного інтелекту.

У ході дослідження було виявлено закономірність: чим більше працівник був упевнений у здатності штучного інтелекту виконати завдання, тим частіше він відчував, що "відпускає руки від керма", або простіше кажучи перестає контролювати ситуацію, віддаючи її повністю на розсуд алгоритму.

  • Учасники демонстрували "потенціал надмірної довіри до технології без належної перевірки". Дослідження показало, що це особливо актуально для завдань з низьким рівнем важливості, у яких люди, як правило, менш критичні.

  • Разом із тим дослідники кажуть, що людині навпаки властиво "розплющувати очі перед простим завданням". Це означає, що навіть у такій роботі ми почали здавати позиції та деградувати, що викликає занепокоєння щодо "довгострокової залежності та зменшення самостійності у розв'язанні проблем".

  • Чим менше працівники були впевнені у здатності ШІ виконати поставлене завдання, тим більше вони використовували свої навички критичного мислення. Своєю чергою, вони, як правило, повідомляли про більшу впевненість у своїй здатності оцінювати результати роботи штучного інтелекту та вдосконалювати їх самостійно.

  • Ще один важливий висновок дослідження: користувачі, які мали доступ до генеративних інструментів ШІ, як правило, отримували "менш різноманітний набір результатів для одного й того ж завдання" порівняно з тими, хто не мав такого доступу. Дослідники пишуть, що брак різноманітних результатів можна інтерпретувати як "погіршення критичного мислення" працівників.

Дослідження не заперечує ідею про те, що існують ситуації, в яких інструменти штучного інтелекту можуть підвищити ефективність, але воно підіймає тривожні прапорці про ціну цих переваг.

Покладаючись на ШІ, працівники починають втрачати "м'язову пам'ять", яку вони розвинули, виконуючи певні завдання самостійно. Вони починають віддавати на аутсорсинг не лише саму роботу, а й своє критичне ставлення до неї, припускаючи, що машина з нею впорається без помилок.

Тож якщо ви боїтеся, що вас замінить штучний інтелект, але при цьому використовуєте його у своїй роботі без належної перевірки результатів і доповнення його роботи власними силами, то ви просто створюєте так зване пророцтво, що самоздійснюється.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?