Індія скоротила імпорт російської нафти. Яка причина
Категорія
Економіка
Дата публікації

Індія скоротила імпорт російської нафти. Яка причина

Нафта
Джерело:  Bloomberg

У жовтні імпорт російської нафти в Індію знизився приблизно на 11% через ремонтні роботи нафтопереробному заводі у Джамнагарі.

В Індії зменшився імпорт російської нафти

Зазначається, Індія як найбільший покупець російської нафти, у жовтні імпортувала  в середньому до 1,58 млн барелів на день, що на 11% менше, ніж у вересні.

Також індійська компанія Reliance Industries купила найменше нафти з вересня 2022 року через планове технічне обслуговування на кількох установках свого заводу в Джамнагарі.

Індія, разом з Китаєм, є ключовим покупцем російських сортів нафти, оскільки  прагнула отримати вигоду від знижених цін, щоб збільшити маржу нафтопереробних заводів, – йдеться в повідомленні. 

За словами Віктора Катона, провідного аналітика Kpler, імпорт з РФ у листопаді має зрости до 1,8 млн барелів на день. Крім того, 10 російських танкерів, що перевозять 11 млн барелів, заплановано розвантажити лише протягом перших трьох днів цього місяця.

Європа відмовляється від газу з Росії

Імпорт СПГ з Росії до Литви через Клайпедський термінал призупинено з березня 2022 року, а з квітня того ж року припинено і імпорт російського газу через трубопроводи.

Єврокомісарка з питань енергетики Кадрі Сімсон навесні закликала країни ЄС припинити поставки російського СПГ. Вона заявила, що компаніям не слід продовжувати довгострокові контракти після закінчення поточних.

Примітно, що Британія ввела заборону на імпорт російського скрапленого природного газу з 1 січня 2023 року.

А Німеччина досі купує російський скраплений газ. Розірвання контракту між Німеччиною та націоналізованою донькою “Газпрому” щодо поставок російського скрапленого газу може коштувати Берліну 10 млрд євро.

При цьому націоналізована Німеччиною дочірня компанія “Газпрому” SEFE GmbH поставляє Німеччині російський скраплений газ на умовах контракту, який було укладено ще до злочинного вторгнення в Україну та накладення санкцій на Росію.

Наразі вантажі, які не потрапляють до санкційного списку, прямують до Індії.

Берлін стикається з різкою критикою у зв'язку з побоюваннями, що державна компанія все ще має зв'язки з Москвою, попри її політичну риторику.

Однак порушення контракту може коштувати німецьким платникам податків щонайменше 10 мільярдів євро.

Категорія
Україна
Дата публікації

Не артилерія. Експерти назвали "домінуючого убивцю" на фронті

Дрони почали відігравати одну з ключових ролей у війні
Джерело:  The Sun

Експерти та аналітики видання The Sun дійшли висновку, що саме ударні дрони стали “домінуючим вбивцею” у загарбницькій війні Росії проти України. Дані західних розвідок вказують на те, що 8 з 10 військових, вбитих і поранених, були віддалено атаковані пристроями, пілотованими молодими солдатами, які часто перебувають за багато кілометрів від поля бою.

Головні тези:

  • Українські військові щоденно стикаються з атаками до 100 ударних дронів, які виявилися дешевими та дуже ефективними в бойових умовах.
  • Британські експерти підкреслюють, що саме дрони суттєво змінюють характер сучасної війни.

Дрони почали відігравати одну з ключових ролей у війні

Згідно з даними західних офіційних осіб, безпілотники дійсно змогли замінити традиційні артилерійські удари по цілях.

Саме вони станом на сьогодні є головною причиною від 70 до 80% втрат як армії РФ, так і ЗСУ.

Що важливо розуміти, щоденно українські воїни зазнають атак щонайменше 100 ударних дронів — приблизно по одному кожні 15 хвилин.

Ці дрони-камікадзе дешеві у виробництві та дуже ефективні. Вони можуть зависати в певній ділянці, перш ніж їм буде призначено ціль для атаки.

З заявою з цього приводу виступив ексофіцер розвідки британської армії Філ Інгрем.

За його словами, саме безпілотники змогли змінити характер сучасної війни:

Ці вражаючі цифри показали, що дрони відіграватимуть значну роль у всіх майбутніх військових кампаніях, — наголосив Інгрем.

Британські фахівці звертають увагу на те, що характер військових дій блискавично трансформується.

На цьому тлі вони закликали почати створювати власні ескадрильї ударних безпілотників.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?