Кабмін нарешті прокоментував скасування нового українського правопису
Категорія
Україна
Дата публікації

Кабмін нарешті прокоментував скасування нового українського правопису

Кабмін нарешті прокоментував скасування нового українського правопису
Джерело:  online.ua

1 лютого очільник Міністерства юстиції Денис Малюська офіційно повідомив, що новий український правопис, рішення про який Окружний адміністративний суд Києва визнав протиправним, буде дійсним щонайменше до кінця цьогорічного Зовнішнього незалежного оцінювання. За словами представника Кабміну, це скандальне рішення (суду – ред.) не набрало законної сили і не набере найближчим часом, оскільки уряд буде подавати апеляційну скаргу. Що важливо розуміти, до закінчення розгляду апеляції постанова Кабміну залишатиметься чинною, тобто український правопис, затверджений у 2019 році, залишається чинним. Про це інформує ONLINE.UA з посиланням на допис посадовця у Facebook.

"Це також означає що учні можуть спокійно продовжувати вчити український правопис, затверджений у 2019 році, та готуватись за ним до цьогорічного ЗНО. Враховуючи стандартну тривалість судового розгляду в умовах пандемії, ми не очікуємо яких-небудь сюрпризів щодо правопису до закінчення ЗНО, тому як мінімум до цьогорічного ЗНО зміни правил правопису не відбудеться", – наголосив Денис Малюська.

Окрім того, він звернув увагу на те, що міністерство досі не отримало судове рішення ОАСК, тому не знає аргументації суду. На думку чиновника, постанову намагаються скасувати через порушення урядом у травні 2019 року процедури під час її ухвалення. За словами міністра, закон, який надавав право уряду ухвалювати постанову, визнали неконституційним.

"Навіть якщо апеляційна інстанція підтримає позицію ОАСК, шанси на повернення українського правопису залишатимуться – його можна буде перезатвердити рішенням Національної комісії зі стандартів державної мови, якщо цей орган вважатиме це доцільним. У сухому залишку: вчіться спокійно і не зважайте на судові баталії", – заявив Малюська.

Нагадаємо, що нову редакцію "Українського правопису" вперше оприлюднили на офіційних сайтах МОН та Національної академії наук 3 червня 2019 року – відтоді її рекомендовано застосовувати в усній мові та письмі.

Як повідомляв ONLINE.UA, нещодавно мовний омбудсмен прокоментував скасування нового українського правопису.

Категорія
Україна
Дата публікації

Україна отримуватиме боєприпаси від Чехії до вересня 2025 року

снаряди

Чеська ініціатива щодо боєприпасів, створена для співфінансування державами-союзницями закупівель для України на зовнішніх ринках, має достатньо ресурсів для забезпечення щомісячного постачання в Україну боєприпасів до вересня 2025 року.

Головні тези:

  • Чеська ініціатива передбачає постачання боєприпасів в Україну до вересня 2025 року на щомісячній основі.
  • Завдяки внескам Канади, Норвегії, Нідерландів та Данії Україна отримує необхідні ресурси для оборони.
  • Постачання боєприпасів з Чехії допоможуть знизити ефективність російської артилерії на 500%.

Чехія надаватиме боєприпаси Україні: коли саме

Про це заявив міністр закордонних справ Чехії Ян Ліпавський на полях саміту міністрів закордонних справ НАТО у Брюсселі 3 квітня.

Чеська ініціатива має достатньо ресурсів, щоб надавати Україні боєприпаси до вересня на щомісячній основі, сказав міністр закордонних справ.

Перш за все, що стосується чеської ініціативи — важливо те, що ми змогли забезпечити фінансування, і тепер ця ініціатива має достатньо ресурсів, щоб щомісяця надавати Україні боєприпаси до вересня.

Він наголосив, що це стало можливим завдяки внескам Канади, Норвегії, Нідерландів і Данії.

Ця ініціатива знизила ефективність російської артилерії на 500%. Ми зменшили співвідношення (кількості снарядів в збройних сил України та Росії — ред.) — з 1 до 10 до 1 до 2, і це дуже важливо.

Також Ян Ліпавський розповів, що у 2024 році чеська промисловість поставила в Україну 1,5 мільйона боєприпасів. Причому "півмільйона з них — великокаліберні боєприпаси калібру 155 мм та 152 мм".

Ми повинні доставити цей матеріал в Україну, щоб вона могла захиститися від імперської загарбницької війни Путіна.

Категорія
Україна
Дата публікації

У ЦПД спростували фейк РФ щодо використання ЗСУ хімзброї на Курщині

Центр протидії дезінформації
хімзброя

Російська пропаганда ширить фейки про нібито використання Силами оборони України хімічної зброї на території Курської області РФ. Центр протидії дезінформації при Раді національної безпеки і оборони України розвінчує вкид Кремля.

Головні тези:

  • Російська пропаганда поширює фейки про використання ЗСУ хімічної зброї на території РФ для дискредитації України в очах світової спільноти.
  • Спростування цих вкидів є важливою складовою протидії дезінформації та захисту інформаційної безпеки країни.
  • Фейки про використання хімічної зброї є типовими для пропаганди Кремля та не мають підтвердження в об'єктивних доказах.

Росія поширює фейк щодо використання ЗСУ хімічної зброї

Як зауважили в ЦПД, подібні вкиди є цілком типовими для пропаганди Кремля, вони періодично з’являються від початку повномасштабної війни, ніколи не підкріплені жодними доказами.

Метою таких дій є дискредитація України в очах світової спільноти та створення інформаційного алібі для використання заборонених отруйних речовин самими російськими військами.

Росія

Факти застосування вказаних речовин загарбниками проти ЗСУ, згідно з даними ЦПД, неодноразово зафіксовані на лінії фронту. Відомо вже, зокрема, про кілька випадків за останній час на Куп’янському напрямку.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?