Партнери РФ Китай та Індія схиляють кремлівське керівництво на чолі із диктатором та військовим злочинцем Володимиром Путіним до переговорів з Україною та завершення ганебної війни.
Джерело: The Guardian
Китай та Індія тиснуть на Путіна та вимагають завершення війни
Між тим очільник кремлівської дипломатії Сергій Лавров під час виступу на генасамблеї ООН цинічно заявив, що країни Заходу розгорнули "гротескну" кампанію проти росіян.
Втім Кремль не домігся жодної підтримки з боку інших країн, навіть таких традиційних партнерів, як Китай.
Зокрема, очільник МЗС Китаю Ван І закликав Москву не допустити поширення військового конфлікту за межі України та не спричинити негативного впливу на країни, що розвиваються.
Китай підтримує всі зусилля, спрямовані на мирне вирішення української кризи. Нагальним пріоритетом є сприяння мирним переговорам. Фундаментальним рішенням є вирішення законних проблем безпеки всіх сторін і створення збалансованої, ефективної та стійкої архітектури безпеки, - зазначив Ван І.
При цьому представників США підбадьорує позиція Пекіну, який не надає підтримки розв'язаній Кремлем війні проти України.
Так, за словами американських дипломатів, Пекін відхилив запити надіслати військову техніку, що змусило Росію покладатися на Північну Корею та Іран, оскільки її власні запаси скорочуються.
Індія, на відміну від Китаю, має теплі стосунки зі Сполученими Штатами, але також вона має історичні зв’язки з Росією, її традиційним постачальником оборонної продукції.
Оскільки конфлікт в Україні продовжує вирувати, нас часто запитують, на чиєму ми боці. Наша відповідь кожного разу пряма і чесна – Індія на боці миру і твердо там залишатиметься. Ми на тому боці, який закликає до діалогу та дипломатії як до єдиного виходу, - зазначив очільник МЗС Індії Субрахманьям Джайшанкар.
Зі свого боку голова кремлівської дипломатії Сергій Лавров ухилився від будь-яких запитань з приводу вчинення Пекіном тиску на Москву.
Офіційна русофобія на заході безпрецедентна. Тепер розмах гротескний. Вони не соромляться заявляти про намір завдати не тільки військової поразки нашій країні, але й знищити і роздробити Росію, - заявив у своєму виступі Лавров.
Він також назвав Європейський Союз "авторитарним, жорстким, диктаторським утворенням" і сказав, що керівництво блоку нібито змусило лідера однієї з держав-членів – президента Кіпру Нікоса Анастасіадеса – скасувати заплановану з ним зустріч.
Лавров розкритикував Захід за те, що він не співпрацює з Росією.
З усім, ледь не єдиним голосом підтримки Росії на генеральній асамблеї стала заява тимчасового прем’єр-міністра Малі Абдулая Майга, призначеного лідерами перевороту, котрий привітав "зразкову та плідну співпрацю" з Москвою.
Читайте також: