Україна - цінний партнер НАТО. У цьому українців запевнив командувач Об'єднаних сил союзників НАТО в Неаполі, командувач ВМС США в Європі і Африці адмірал Роберт Берк. Обіцяє, що Альянс продовжить надавати Україні надійну політичну і практичну підтримку.
Джерело: ЄП
Звернення до українців Берк записав з нагоди 30-ї річниці Незалежності України. У ньому він назвав українців - хоробрими патріотами, які і в 1991 році відчайдушно боролися за свою свободу, і зараз потужно захищають суверенітет і територіальну цілісність країни.
Адмірал запевнив мільйони українців, що НАТО бачить в нашій країні цінного партнера, якому надає і продовжить надавати допомогу.
"Від військових навчань і фінансової допомоги до підтримки у протидії пандемії COVID-19, НАТО продовжує надавати потужну практичну допомогу Україні", - підкреслив Берк.
За словами американського адмірала, Альянс підтримує суверенітет і територіальну цілісність України, а також важливі внутрішні реформи, які сприяють зміцненню безпеки нашої країни.
"Святкуючи сьогодні День незалежності, українці в усьому світі пам'ятають про випробування, через які їм довелося пройти, щоб захистити свою свободу. Українці добре знають ціну свободи. У цей день я бажаю всім вам щасливої 30-ї річниці Незалежності ... Ми в НАТО сподіваємося на щасливе майбутнє разом з Україною ", - привітав українців Берк з Днем Незалежності.
Членство України в НАТО
Українська влада наполегливо звертається до керівництва Альянсу, щоб отримати конкретні маркери, за якими в подальшому НАТО буде оцінювати успішність реформ і готовність України до членства. Представник генсека НАТО Джеймс Аппатурай нещодавно констатував, що Україна вже здійснила ряд кроків для наближення до стандартів Альянсу, і вказав, що ще потрібно для членства.
В Альянсі чекають від Києва:
зміцнення верховенства права і демократичного врядування,
реформи судової гілки влади і Конституційного суду,
підвищення ефективності антикорупційних інституцій.
При цьому Аппатурай визнав, що для отримання Плану дій щодо членства в Альянсі і власне членства недостатньо технічного досягнення певних критеріїв, оскільки прийняття країни в НАТО є політичним рішенням.
Читайте також: