Коригував ракетні удари РФ по Дніпру. Агент ГРУ отримав тюремний термін
Категорія
Україна
Дата публікації

Коригував ракетні удари РФ по Дніпру. Агент ГРУ отримав тюремний термін

СБУ
Вирок

До 15 років позбавлення волі засудили учасника агентурної мережі російської воєнної розвідки (більш відомої як ГРУ), яка займалася коригуванням ракетних ударів по об'єктах енергетики у Дніпрі.

Головні тези:

  • Український суд засудив учасника агентурної мережі ГРУ до 15 років ув'язнення за коригування ракетних ударів по об'єктах енергетики у Дніпрі.
  • Контррозвідка СБУ нейтралізувала ворожий осередок у січні 2023 року, затримавши вісьмох російських агентів.
  • Засуджений агент ГРУ передавав росіянам координати місцевих енергогенеруючих підприємств та коригував повторні обстріли після ракетних атак.

Російський коригувальник отримав 15 років ув’язнення в Україні

Контррозвідка СБУ нейтралізувала ворожий осередок у січні 2023 року. Тоді за результатами багатоетапної спецоперації в обласному центрі затримали вісьмох російських агентів.

На даний час за матеріалами СБУ суд призначив 15 років позбавлення волі одному із цих фігурантів, який передавав агресору координати місцевих енергогенерувальних підприємств.

За даними слідства, засудженим є 47-річний працівник місцевої ТЕС.

Після повітряних атак росіян зрадник прибував на місця ударів, фіксував їх наслідки та коригував повторні обстріли.

Крім того, зловмисник шпигував за бойовими позиціями підрозділів ППО, що захищають обласний центр.

Отримані розвіддані агент передавав росіянам через резидента — колишнього жителя Дніпра, який ще у 2014 році виїхав до РФ і пішов на співпрацю з російською спецслужбою.

На підставі доказів, зібраних слідчими СБУ, суд визнав зловмисника винним за ч. 2 ст. 111 Кримінального кодексу України (державна зрада, вчинена в умовах воєнного стану).

Що відомо про завербованих РФ підлітків

За вказівкою кураторів з РФ підлітки 8 і 9 грудня 2024 року здійснили вибухи біля райвідділів поліції у Слобідському та Холодногірському районах Харкова. На щастя, внаслідок інцидентів постраждалих не було.

Зловмисниками виявилися хлопець і дівчина, яких окупанти завербували через Telegram-канали, пропонуючи "легкі" гроші. Хоча вони діяли окремо, мали спільного координатора.

За словами СБУ, підозрюваних вдалося затримати "по гарячих слідах".

Категорія
Світ
Дата публікації

Румунія посилює свій флот на Чорному морі — про що йдеться

Румунія
Джерело:  Reuters

28 березня Верховна рада оборони Румунії схвалила план збільшення кількості малих військових кораблів у складі свого флоту для зміцнення позицій в Чорному морі і на східному фланзі НАТО.

Головні тези:

  • Румунія збирається посилити свій флот на Чорному морі шляхом закупівлі нових військових кораблів.
  • Плани включають збільшення витрат на оборону до 2,5% від ВВП у 2024 році.
  • Проблеми з угодою з французькою компанією Naval Group призвели до пошуку альтернативних рішень щодо модернізації флоту.

Румунія придбає у Франції малі військові кораблі

У виданні нагадали, що Румунія, яка має найдовший сухопутний кордон з Україною, у 2023 році скасувала угоду з французькою компанією Naval Group.

Naval Group мала контракт на будівництво чотирьох військово-морських корветів класу Gowind для Румунії, а також на модернізацію двох фрегатів за 1,2 млрд євро.

Проте угода була затримана спочатку через юридичні проблеми, а потім через те, що вона не змогла досягти порозуміння зі своїм молодшим партнером щодо зростання витрат.

Члени Ради проаналізували і схвалили оснащення ВМС Румунії новим військовим кораблем, легким корветом, здатним виконувати в найкоротші терміни безліч місій, - йдеться в заяві Ради оборони, в якій вона доручила міністерству оборони Румунії розпочати процес закупівлі.

Військово-морські сили Румунії залишаються найменш модернізованими серед усіх видів збройних сил країни. Румунія планує збільшити витрати на оборону до 2,5% від ВВП у 2024 році, порівняно з нинішніми 2,2%.

Минулого місяця тимчасовий президент Румунії Іліє Болоян заявив, що оборонні витрати Румунії можуть досягти 3% ВВП поетапно протягом одного-двох років.

Залишаючись на онлайні ви даєте згоду на використання файлів cookies, які допомагають нам зробити ваше перебування тут ще зручнішим

Based on your browser and language settings, you might prefer the English version of our website. Would you like to switch?